• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Gorzki smak-kanałowe leczenie, lekarz rozkłada ręce...

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Gorzki smak-kanałowe leczenie, lekarz rozkłada ręce...

Nieprzeczytany postautor: viviene » 30 gru 2011, 12:48

Witam, w czwartek byłam prywatnie u dentysty na rutynowej kontroli, dbam o zęby ale okazało się,że w jednej ćwiartce miałam dwa niewielkie ubytki. Zdecydowałam się na zrobienie ich za jedną drogą. Pierwszy poszedł gładko,za to drugi po rozwierceniu okazał się na tyle duży,że lekarz zdecydował się na kanałowe leczenie. Zdziwiło mnie to bo nic mnie nie bolało i nie miałam jakiś objawów wskazujących,że na tyle jest źle,że trzeba kanałowo. No ale co zrobić z fachowcem się nie będę kłóciła...zatruł mi zęba i założył tymczasowy opatrunek. Troszkę pobolewał do wieczora ale przeszło. W nocy obudziła mnie okropna gorycz w ustach, wstawałam kilka razy,żeby płukać usta ale pomagało tylko na chwilkę. Rano zadzwoniłam do lekarza żeby zapytać czy to normalne ale kazał przyjechać żeby zobaczyć co się dzieje. Sprawdził opatrunek i powiedział,że jest szczelny-mimo to jeszcze troche dołożył, powiedział,że pierwszy raz mu się coś takiego zdarzyło i to raczej nie od tego zatrucia. Teraz siedze w domu, gorycz czuje ale mniejszą , jest do zniesienia, lekko pobolewa z przerwami ale zastanawiam się czy to wszystko jest normalne? Tłumaczenie lekarza,że ta gorycz może być od popsutego jedzenia w buzi nie przemawia do mnie absolutnie. Nigdy czegoś takiego nie miałam, starannie myje i nitkuje zęby 2 razy dziennie. Próbował także zrzucić wine na inne ubytki ale mu się nie udało gdyż takowych nie znalazł. Prosze o poradę czy mam się czym martwić czy cierpliwie czekać na wizytę za 2 tygodnie? Z góry dziękuje! Szczęśliwego Nowego Roku!
viviene

Reklama

Odp.: Gorzki smak-kanałowe leczenie, lekarz rozkłada ręce...

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 sty 2012, 19:23

Witam,
szczerze nie wiem skąd ten smak może pochodzić skoro wypełnienie jest szczelne. Ale może to właśnie wypełnienie, nie wiem jakiego dentysta użył ale może ono ma taki smak.
Albo - czy było podane znieczulenie? Który ząb był leczony??

ps.: wzajemnie, wszystkiego najlepszego ;-)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator

Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Nieprzeczytany postautor: viviene » 01 sty 2012, 22:11

Witam, dziękuje za odpowiedz. Po "doszczelnieniu"opatrunku gorzki smak z dnia na dzień był coraz słabszy aż teraz zniknął w ogóle. Znieczulenie było podane-nasiękowe- czy jakoś tak :) Ząb to 6-tka. Ból ustał już calkowicie więc myślę,że wszystko jest na dobrej drodze i czekam cierpliwie na drugi etap leczenia:)

Czy jest możlwie aby ząb nie bolał i dokuczał w ogóle a mimo tego konieczne było leczenie kanałowe? moi znajomi ,kórzy mieli leczenie kanałowe dopiero po tym jak umierali z bólu i wygądali jak bokserzy po walkach twierdzą,że lekarz mnie naciąga bo skoro ząb nie bolał to znaczy,że nie było ropy a skoro nie ma ropy to nie trzeba leczyć kanałowo:/ Proszę o opinie na ten temat.

Dzękuje i pozdrawiam :)
viviene

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 sty 2012, 00:15

viviene pisze:Ząb to 6-tka
ale dolna czy górna ;-)

viviene pisze:Czy jest możlwie aby ząb nie bolał i dokuczał w ogóle a mimo tego konieczne było leczenie kanałowe?
tak, od głębokiej próchnicy miazga potrafi obumrzeć lub być w przewlekłym zapaleniu a to nie zawsze boli. U dorosłych przy próchnicy sięgającej miazgi wyleczalność "lekarstwami" jest na poziomie 30-40%, więc jest bardzo duże ryzyko że pacjent wróci z bólem, dlatego najczęściej od razu decyduje się na leczenie kanałowe.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator

Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Nieprzeczytany postautor: viviene » 02 sty 2012, 12:27

Górna 6-tka :)

Dziękuje za informacje. Właśnie lekarz mówił mi ,że próchnica jest znaczna i nie było tego widać na zewnątrz, ząb psuł się od środka.Powiedział też,że ząbek już był w połowie martwy.

Wszyscy tak bardzo straszyli bólem,a jak narazie nie bolało NIC podczas powiedzmy pierwszego etapu:) potem dzień pobolewał ale zwykły jeden apap i po bólu. Teraz jest tak dobre znieczulenie,że naprawde nie ma się czego bać i myślę,że kolejne etapy również przebiegną bez bólu. Do wszystkich którzy wahają się, a lekarz proponował leczenie kanałowe-naprawde nie ma się czego bać! nie warto czekać,aż będziecie wyglądać jak Gołota po walce z Adamkiem-widziałam znajomych w takim stanie:)

Pozdrawiam!
viviene

Wróć do Leczenie kanałowe