• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

BOLI ZĄB A ZĄB ZDROWY

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

BOLI ZĄB A ZĄB ZDROWY

Nieprzeczytany postautor: maprad1 » 09 mar 2011, 02:36

Witam,
oto sytuacja. Tydzień temu byłam u stomatologa, który wykonał leczenie zęba siódemki górnej z lewej strony. Po odejściu znieczulenia odczuwałam silny ból w tej okolicy. Dwa dni póżniej pojawiło się zapalenie ucha lewego. Laryngolog przepisał antybiotyk i Ketonal (dzięki jej za to, bo ból był i jest nie do wytrzymania), ale po tygodniowym stosowaniu ból nie przeszedł.
Na dzień dzisiejszy mam niesustające bóle zęba (w okolicy ósemki - przy dotyku podniebienie od strony ósemki boli), któremu towarzyszą bóle lewej części głowy z tyły w okolicy ucha i poniżej, a czasami promieniujący na skroń. Ból jest nie do wytrzymania.
Stomatolog ręce rozkłada, ponieważ na zdjęciu rentg. nic nie widać. Wszystko wydaje się porządku. Nie ma objawów zewnętrznych zapalenia miazgi itp. np. opuchlizna. Wygląd jamy ustnej w jak najlepszym porządku. Nadal czekam na wizytę u laryngologa. Co to może być? Czy ten ból kiedyś ustąpi?

Dziękuję za odpowiedź
Marta
maprad1
 

Reklama

Odp.: BOLI ZĄB A ZĄB ZDROWY

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 mar 2011, 00:54

Witam,
a bóle neurogenne zostały wykluczone? Jaki to ból? Ciągły, przerywany? Jeśli przerywany to trwa krótko czy długo? Samoistny czy z czymś skojarzony?
Zapalenia miazgi na RTG nie widać, można spróbować dostrzec zmiany np. wokoło wierzchołka korzenia. Było robione zdjęcie pantomograficzne, tzn. całych obu szczęk?
Ósemkę lewą górną Pani posiada?
Ciężko mi diagnozę postawić, na prawdę sporo czynników trzeba wziąć pod uwagę. Może to nie siódemka tylko np. ząb ósmy się wyrzyna, może jednak miazga siódemki jest w stanie ostrego zapalenia (jest ból na nagryzanie, uczucie wysadzania zęba z zębodołu?)
aha, ma Pani bruksizm? albo czy zaciska Pani zęby??
Proszę odpowiadać to spróbuje pomóc. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

  • Reklama
cron