• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: karola » 04 mar 2011, 16:49

Witam!
17.02. 2011r.miałam usuwaną chirurgicznie dolną ósemkę(była krzywo wyrżnięta). Po zabiegu założono mi szwy. Za tydzień po zdjęciu szwów okazało się że mam suchy zębodół. (mimo że stosowałam się do zaleceń lekarza). Chirurg kazał płukać zębodół roztworem sody oczyszczonej. Dodatkowo pojawił się ból i obrzęk prawego migdałka i lekki szczękościsk. Wszystko to trwa do dziś. Czy to normalne objawy? Czy powinnam udać se jeszcze raz do chirurga po jakiś antybiotyk aby zlikwidować ból migdałka? Proszę o radę!Karolina
karola
 

Reklama

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 mar 2011, 21:13

Witam,
czasem się tak zdarza, z przyczyn od nas niezależnych. Radzę udać się jeszcze raz do chirurga, zębodół mógł nie zostać do końca oczyszczony oraz możliwe że trzeba będzie dołożyć lek, taki który aplikuje się do zębodołu. Jak przejdzie stan zapalny wokół zębodołu to minie stan zapalny migdałka, ja bym nie dał antybiotyku, szkoda obciążać organizm (chyba że masz jakąś chorobę ogólnoustrojową, która wymaga podania antybiotyku). Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: karola » 09 mar 2011, 15:54

Udałam się do chirurga jeszcze raz. Niestety nie dostałam lekarstwa do suchego zębodołu. Lekarz stwierdził że mam się jakoś przemęczyć z tym migdałkiem ;-(. Pozostaje tylko mi płukanie sodą oczyszczoną i czekanie.
karola
 

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 mar 2011, 21:52

hmm... To proszę potem napisać czy przeszło. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: GoscWawa » 08 lip 2011, 20:44

Witam serdecznie!
4 lipca mialam chirurgicznie usuwana dolna osemke po prawej stronie (rosla prostopadle do siodemki, korona w strone siodemki, nie wystawala z dziasla). Zalozono mi 4 szwy. Dostalam antybiotyk (Klindamycyna 600 co 12 godzin). Po 24 godzinach bol samej "rany" byl do wytrzymania, zaczela mnie natomiast bolec cala prawa strona zuchwy. Dodam, ze w maju bardzo dlugo mialam leczona kanalowo dolna prawa szostke, a po zakonczeniu leczenia nadal byla stosunkowo nadwrazliwa (np. przy przezuwaniu pokarmu). Mam wrazenie, ze bol umiejscowil sie wokolicach (pod?) szostka i siodemka. Aktualnie (8 lipiec) rana po osemce juz nie boli, goi sie ladnie. Natomiast mam wrazenie, ze szostka i siodemka sa jakby "wybite w gore"/"wyzsze niz pozostale zeby. Bol promieniuje do szyi i czesciowo do ucha. Bez lekow przeciwbolowych ciezko go zniesc. Policzek nie jest spuchniety, ale wezel chlonny z prawej strony jest powiekszony. Dzis rano mialam stan podgoraczkowy. Pod koscia zuchwy jakby od jezyka odczuwam tkliwosc, tak samo na dziaslach w okolicy szostki i siodemki. Dziasla nie maja podejrzanego koloru, jest jedynie niewielki obrzek w okolicy rany po osemce, ale rana ewidentnie sie goi, tam nie mam tkliwosci. Moj stomatolog sugeruje, ze to ropien. Dodam, ze pomimo antybiotyku od samego dnia wyrwania bol ten nie zmniejsza sie, a juz predzej zwieksza.
Bardzo prosze o jakies sugestie. Czy poprosic o rtg? Czego moge sie obawiac poza ropniem?
GoscWawa
 

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 lip 2011, 22:29

Witam,
zacząłbym od zdjęcia RTG, było takowe wykonane przed leczeniem kanałowym i po jako kontrola? Bardzo możliwe jest zapalenie ropne albo ropień, przy tym drugim występuje właśnie wysunięcie z zęba z zębodołu, bolesność na nagryzanie, stany podgorączkowe.
Także RTG, a dopiero potem rozważyć dalsze postępowanie.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: GoscWawa » 09 lip 2011, 22:56

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz.
Zdjecia rtg byly robione w trakcie leczenia kanalowego (widac na nich szostke, siodemke i fragment osemki). Leczenie kanalowe tej szostki trwalo niecale dwa miesiace, poniewaz miala bardzo krzywe korzenie, a w dodatku bylo ich cztery. Nie jestem do konca przekonana do jej wlasciwego wyleczenia, poniewaz w dalszym ciagu byla i jest nadwrazliwa (w skali 1-10 oceniam na 4) i od tamtej pory nic nie gryze po prawej stronie.
Moja dentystka ciagle utrzymuje, ze rozwinal mi sie ropien. Podkreslam, ze antybiotyk biore od dnia zabiegu (poniedzialek), bol narastal do srody i tak juz pozostal. W miedzy czasie zmieniono mi antybiotyk na Augumentin. Lekarka nie chce wykonac rtg, poniewaz tlumaczy sie tym, iz nie bedzie go widac. Nie rozumiem. Ma rtg na miejscu, a ja przeciez za te usluge zaplace. Dziwi mnie ta odmowa. W poniedzialek jestem umowiona na zdjecie szwow i lekarka ZAPEWNIA, ze juz nie bedzie mnie nic a nic bolec do tej pory. Ciezko mi w to uwierzyc, skoro dzis (sobota) bol jest niemilosierny. Zaczynam juz tez odczuwam dyskomfort zoladkowy od nadmiaru lekow przeciwbolowych i malych porcji lichego pokarmu.
Szukac pomocy w innym gabinecie?
GoscWawa
 

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 lip 2011, 20:27

Witam,
ropnia na RTG rzeczywiście nie widać, lecz zapalenie ropne, które jest stanem przewlekłym i trwa od maja, będzie widać. Zapalenie mogło ulec zaostrzeniu -> ból.
Tak czy tak ważna jest kontrola radiologiczna wypełnionych kanałów, która wnioskując z powyższej wypowiedzi nie była robiona. Jeśli jest Pani pewna odnośnie bólu tej szóstki na nagryzanie (a nie od 8) to trzeba iść do innego gabinetu, wykonać RTG tego zęba i najprawdopodobniej przeprowadzić ponowne leczenie endodontyczne. Skoro są zakrzywione kanały i to leczenie skończyło się niepowodzeniem warto zastanowić się nad lekarzem posiłkującym się mikroskopem.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: mart » 13 lip 2011, 15:42

GoscWawa pisze:Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz.
Zdjecia rtg byly robione w trakcie leczenia kanalowego (widac na nich szostke, siodemke i fragment osemki). Leczenie kanalowe tej szostki trwalo niecale dwa miesiace, poniewaz miala bardzo krzywe korzenie, a w dodatku bylo ich cztery. Nie jestem do konca przekonana do jej wlasciwego wyleczenia, poniewaz w dalszym ciagu byla i jest nadwrazliwa (w skali 1-10 oceniam na 4) i od tamtej pory nic nie gryze po prawej stronie.
Moja dentystka ciagle utrzymuje, ze rozwinal mi sie ropien. Podkreslam, ze antybiotyk biore od dnia zabiegu (poniedzialek), bol narastal do srody i tak juz pozostal. W miedzy czasie zmieniono mi antybiotyk na Augumentin. Lekarka nie chce wykonac rtg, poniewaz tlumaczy sie tym, iz nie bedzie go widac. Nie rozumiem. Ma rtg na miejscu, a ja przeciez za te usluge zaplace. Dziwi mnie ta odmowa. W poniedzialek jestem umowiona na zdjecie szwow i lekarka ZAPEWNIA, ze juz nie bedzie mnie nic a nic bolec do tej pory. Ciezko mi w to uwierzyc, skoro dzis (sobota) bol jest niemilosierny. Zaczynam juz tez odczuwam dyskomfort zoladkowy od nadmiaru lekow przeciwbolowych i malych porcji lichego pokarmu.
Szukac pomocy w innym gabinecie?


Proszę się nie denerwować, ja odczuwałam podobny dyskomfort, myślę że to zwykłe bóle fantomowe po ekstrakcji ósemki. Poza tym inne zęby mają teraz więcej miejsca więc możliwe że odczuwalne są ich lekkie zmiany położenia. Poza tym minęło dopiero kilka dni, jeżeli nic się nie zmieni za tydzień to należy się udać ponownie do stomatologa, ale proszę robić co wydaje się stosowne w swoim mniemaniu.
mart
 

Odp.: komplikacje po usunięciu dolnej 8ki

Nieprzeczytany postautor: Jienkizielarz92 » 12 cze 2018, 10:31

Ja z tym poradziłem sobie przy użyciu mieszanek ziołowych polecam
Jienkizielarz92
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2018, 10:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: sadsadsad
Kierunek studiów: sadsadsdsadsa
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: dsadsadsa
Uczelnia: dsadsadsadsa
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama
cron