• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Lupy stomatologiczne

Polecane, krytykowane urządzenia używane w gabinecie.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: tancerz » 20 lut 2011, 12:52

No właśnie, jak to z nimi jest?
Dużo osób kupuje wypasione lupy firm typu Heine itp. za x tysięcy złotych. Kiedy popytałem się stricto lekarzy, jaka jest różnica między lupami np. firmy Dornwell a tymi z wyższej półki cenowej, dostałem odpowiedź: Taka jak między nike a adidas, czyli żadna. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Przy okazji nie chcąc tworzyć osobnego tematu, jakie są najbardziej uniwersalne powiększenia do pracy ? Wiem, że sprzedają w standardzie 2,5x, ale czy jest to dobre wyjście, czy lepiej np. 3x, 3,5x?
tancerz
Aktywny
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 lut 2011, 01:08
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: stoma
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: mymy » 20 lut 2011, 23:39

Ja bym kupił polski sprzęt: http://www.seliga.pl/start.htm

2,5x to sporo, np. 40 cm odległości od pola pracy widzimy jak z 16 cm, już się mniej garbi :) lepiej założyć każde z tych powiększeń i zobaczyć jak się będzie pracowało. Pozdr
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: MARIODENT » 05 kwie 2011, 15:43

Różnica pomiędzy lupami jest nie tylko w cenie, ale przede wszystkim w optyce. Najtańsze lupy mają soczewki aplanacyjne (obraz nie jest ostry na krawędziach, widoczne załamanie kolorów), natomiast droższe najczęściej mają soczewki achromatyczne (trudniejsze technologicznie do wytworzenia). Dochodzi jeszcze różnica w wadze, polu widzenia, głębi ostrości. Tanie lupy nie mają prawie wogóle głębi ostrości.
Krótko - różnica jest jak pomiędzy Mercedesem a Fiatem 126p, oba jeżdzą...
MARIODENT
 

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: ro9ro9 » 27 lip 2012, 10:15

Znam osobiście Panią producent ze Rzgowa lup stomatologicznych. Polskie, dobre wyroby. Firmowa strona internetowa to http://www.cerkall.pl
ro9ro9
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2012, 11:40
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: sylwia4012 » 11 paź 2014, 12:38

Nie słyszałam. Najczęściej zaopatruje się w http://dentis24.pl i nie narzekam na współpracę. Co do lup. Mysle, że cena nie do końca jest wyznacznikiem jakości. Mniej znane firmy oferują te same parametry za mniejsze pieniądze. Służą równie długo i spełniają swoje funkcje jak należy.
sylwia4012
Dociekliwy
 
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2014, 13:34
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: Hockiewicz » 08 lut 2017, 20:53

Z własnego doświadczenia wiem, że nazwa producenta wpływa na jakość lupy. Im mniej znany i zaufany producent tym gorsza lupa. Akcesoria i narzędzia do swojego gabinetu kupuję m.in. w solomedica i przyznam, że nigdy się nie zawiodłem. Dysponują dobrym sprzętem zaufanych producentów. Zatem proponuję raczej zwracać uwagę na nazwy firm, by potem nie kupować sprzętu niższej jakości.
Hockiewicz
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2017, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Technik dentystyczny
Tytuł / Specjalizacja: inna osoba
Kierunek studiów: medycyna
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: Pomorski Uniwersytet Medyczny
Pracuję: Tak

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: Lama » 13 mar 2017, 08:30

Jeśli lupy nie będą dopasowane indywidualnie do rozstawu źrenic to bedzie albo podwójne widzenie albo widoczne półkola, pomijając potem bóle głowy. Jeśli nie będą dopasowane do odległości roboczej (a każdy raczej pracuje inaczej 30-55 cm) to i tak będziesz się garbić. Jeśli lupa będzie daleko od oka (nie przechodzi przez soczewkę) to pole widzenia będzie małe (jak w lornetce przyłożonej do okularów). Jeśli układ optyczny soczewek będzie słaby to jasność mierna i głębia ostrości też się zmniejszy. Jeśli masz wadę wzroku do tego to korekcja musi być uwzględniona w lupie i raczej powinna w szkłach oprawek. Efekt wyboru lup miernych będzie tylko taki, że lupy wylądują w szufladzie i powiesz, że praca w lupach jest nie dla ciebie, lepiej zainwestować od początku w coś dobrego. Porównując - można kupić gotowe okulary do czytania w sklepie albo na stacji albo iść do okulisty, a potem do optyka i zrobić sobie dobre okulary. Jasne, kosztują przynajmniej 10 razy więcej ale kto z wykształceniem medycznym kupuje gotowe okulary? A przecież to praca w powiekszeniu i możliwość obciążenia dla oka jest o wiele większa. Zastanów się lepiej ile lat chcesz jeszcze pracować.
Lama
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2017, 07:37
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: ola111 » 23 sie 2018, 17:46

Dzień dobry wszystkim:)
Nie jestem stomatologiem, ale mam pytanie odnośnie lup i okularów w waszej pracy.
Pracuję jako twórca biżuterii i potrzebuje porady okulistycznej i dopasowania właśnie lupy i korekcji do warunków pracy.
zwykłe zakłady optyczne nie oferują takich rozwiązań, stąd pomysł na wasze forum.
Gdzie w Trójmieście i okolicach można znaleźć okulistę który będzie się znał na dopasowaniu lupy i będzie w stanie zaoferować coś w tym stylu.
Co prawda lupy i okulary typowo stomatologiczne sa raczej poza moim zasiegiem cenowym, ale mam nadzieje, że okulista który zna sie na specyfice waszej pracy bedzie potrafił cos doradzić.
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
ola111
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2018, 17:39
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Trójmiasto
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: szekor » 29 sie 2018, 20:47

jaka bedzie najlepsza
szekor
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2018, 20:43
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: technik turystyki
Kierunek studiów: ekonomia
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Tarnów
Uczelnia: PWSZZ
Pracuję: Tak

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: kasiunia » 02 lis 2018, 08:53

Nowinki technologiczne coraz bardziej wkraczają w nasze życie.Nie inaczej jest w medycynie... ale dla nas jako pacjentów to dobrze.Oczywiście jak wiadomo nowinki zawsze są drogie i tak jest z tymi właśnie z tymi nowinkami,Na szczęście firmy ,które dystrybuują te urządzenia zazwyczaj oferują także finansowanie w formie kredytu albo leasingu.Znajomy właśnie odpowiedzialny jest za te sprawy w naszym szpitalu i okazuje się ,że jest kompleksowe finansowanie szpitali - http://www.medfinance.pl/dla-szpitali .To bardzo ważne z punktu widzenia pacjentów, pzdr
kasiunia
Weteran
 
Posty: 248
Rejestracja: 17 gru 2016, 12:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Lupy stomatologiczne

Nieprzeczytany postautor: RobaL » 26 cze 2019, 12:34

Kawosz77 pisze:Oczywiście, że tak. Przecież w zależności od sprzętu, na którym pracujecie, jesteście w stanie uzyskać różne efekty leczenia.


A ja czasami myśle, że większość chorób jest powodowane stresem. Może Mazury - http://angielski.zasob.pl/jacht-na-mazurach/ :roll:
Awatar użytkownika
RobaL
Początkujący
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 cze 2019, 01:59
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Sprzęt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Reklama