• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Niecierpliwy dentysta? Powikłania po znieczuleniu

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Niecierpliwy dentysta? Powikłania po znieczuleniu

Nieprzeczytany postautor: AbcAbc92 » 31 paź 2013, 22:43

Witam, ostatnio miałem kilka wizyt u dentysty, za każdym razem spieszył się, np. znieczulenie wstrzykiwał dość szybko, powstawała taka duża gulka w miejscu wstrzyknięcia, no ale po 2-3 minutach była już mniejsza i dentysta przystępował do działania. Dzisiaj jednak nie dość, że wstrzyknął mi pierwsze znieczulenie bardzo szybko, to jeszcze od razu po wstrzyknięciu zaczął mi uciskać ręcznie owe miejsce "by szybciej się wchłonęło". Było to dosyć nieprzyjemne, niebolesne co prawda ale wzbudziło to we mnie pewien niepokój. Minęło dosłownie 30 sekund, a dentysta zaczął wiercić mi zęba, a kiedy powiedziałem, że jeszcze boli, to zamiast zaczekać aż mi się wchłonie to znieczulenie (nadal miałem wyraźną gulkę mimo mechanicznego spłaszczania jej przez dentystę) wstrzyknął mi szybko kolejne znieczulenie. I zaczął działać. Było dość nieprzyjemnie, a pełne znieczulenie zacząłem odczuwać dopiero pod koniec wiercenia. No ale cóż wróciłem do domu, znieczulenie przeszło, ale nie przeszło duże wybrzuszenie w miejscu wstrzyknięcia znieczulenia, mimo że minęło już prawie 10 godzin od wizyty, dalej mam widoczną gulkę (nieco na dolny ukos od dolnej wargi- wysokość dolnej piątki), która choć jest raczej niebolesna, to powoduje uczucie dyskomfortu, ciążenia i w dodatku kiepsko wygląda.

I tutaj moje pytanie- czy działanie dentysty było w porządku? Czy takie ręczne uciskanie wypukłości w miejscu znieczulenia jest dozwolone i bezpieczne dla pacjenta? No i co z tą opuchlizną, która nie chce zejść? Co to może być?
AbcAbc92
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2013, 22:27
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Niecierpliwy dentysta? Powikłania po znieczuleniu

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 gru 2013, 22:25

AbcAbc92 pisze:I tutaj moje pytanie- czy działanie dentysty było w porządku?

nie

AbcAbc92 pisze:zy takie ręczne uciskanie wypukłości w miejscu znieczulenia jest dozwolone i bezpieczne dla pacjenta?

jest bez sensu

AbcAbc92 pisze:No i co z tą opuchlizną, która nie chce zejść? Co to może być?

czasem po znieczuleniu może pojawić się krwiak. Po drodze wkłuwania się można przebić naczynie krwionośne, z którego wyleje się trochę krwi. Jest to normalne powikłanie
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości

  • Reklama
cron