• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

wklad k-k, korona..kilka pytan

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

wklad k-k, korona..kilka pytan

Nieprzeczytany postautor: rodaroux » 01 lut 2013, 16:23

Witam serdecznie!
2.5 roku temu mialam usunieta gorna 5, korzen zostal przeleczony kanalowo i moja dentystka mi " zalatala" dziurke ktora pozostala po zebie opatrunkiem i mialam dokonczyc leczenie protetyczne.

Kilka dni temu mi ten opatrunek wypadl, jestem za granica, udalam sie szybko do dentysty i pan i zatkal to ponownie prowizorycznie. powiedzial, ze raczej nie zainfekowalam kanalow.

Jade za niedlugo do polski i mam pytanie:
czy w zwiazku z tym mam jeszcze szanse na leczenie protetyczne,czy 2,5 roku to nie za dlugo...?
Moj pobyt w Polsce takze niestety nie bedzie dlugoi, bede miec tylko niespelna 1.5 tygodnia- czy to wystarczy? Mam oczywiscie na mysli wklad k-k plus korone...
Na jakie koszty mam sie mniej wiecej przygotowac- zdaje sobie sprawe z tego, ze sa to rozne ceny w roznych miastach i u roznych lekarzy, ale jakies ramy chyba sa?
Czytalam takze, ze w przypadku utraty calkowitej zeba trzeba by ortodontycznie zabrac sie za korzen- nie bede wnikac w specjalistyczne szczeg. o ktorych nie mam pojecia, ale wydaje mi sie, ze moja dentystka przy wyrywaniu wtedy wspominala o tym. Jak to wyglada, jak dlugo to moze potrwac?

Bylabym wdzieczna panstwu za wszelkie informacje!

pozdrawiam
rodaroux
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2013, 15:04
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: wklad k-k, korona..kilka pytan

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 lut 2013, 20:32

zastanawiam się jak korzeń był przeleczony kanałowo skoro ząb został usunięty ;-)

Owy opatrunek był noszony przez 2,5 roku ?? !! Jeśli kanał był szczelnie i dobrze wypełniony i ni doszło do wtórnego zakażenia oraz korzeń nie został objęty próchnicą to myślę że się da. To pierwsze nie przekreśla zęba bo zawsze można zrobić kanałówke ponownie, natomiast próchnica korzenia stawia sprawę w bardzo wątpliwej sytuacji.
Kosztów nie przedstawiam na forum, gdyż jak wiadomo są bardzo zróżnicowane.

rodaroux pisze:Czytalam takze, ze w przypadku utraty calkowitej zeba trzeba by ortodontycznie zabrac sie za korzen- nie bede wnikac w specjalistyczne szczeg. o ktorych nie mam pojecia, ale wydaje mi sie, ze moja dentystka przy wyrywaniu wtedy wspominala o tym. Jak to wyglada, jak dlugo to moze potrwac?

jak nie ma zęba to nie ma i korzenia, więc nie ma co ruszać ortodontycznie.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: wklad k-k, korona..kilka pytan

Nieprzeczytany postautor: rodaroux » 05 lut 2013, 10:37

serdecznie dziekuje za odpowiedz:)
oczywiscie nie jestem stomatologiem i Wasze pojecia sa mi obce, brak zeba mialam na mysli czesc zewnetrzna, korzen nadal posiadam.

Czy jesli zaloze pozytywna wersje, to moglabym to zalatwic wszystko w tydzien?
Domyslam sie, ze przypadku ponownego leczenia kanalowego czy pruchnicy moge nie miec na to szans, tak?

Prosze wybaczyc moje bledy, staram sie to jakos obrazowo tlumaczyc...
rodaroux
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 lut 2013, 15:04
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: wklad k-k, korona..kilka pytan

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 lut 2013, 23:31

rodaroux pisze:Domyslam sie, ze przypadku ponownego leczenia kanalowego czy pruchnicy moge nie miec na to szans, tak?

nie do końca, może tak, 3 opcje:
1. RTG dla kontroli kanałówki oraz kontrola próchnicy korzenia -> wszystko ok -> wkład koronowo korzeniowy -> korona
2. RTG dla kontroli kanałówki oraz kontrola próchnicy korzenia -> kanałówka do poprawy, korzeń zdrowy -> kanałówka -> wkład koronowo korzeniowy -> korona
3. RTG dla kontroli kanałówki oraz kontrola próchnicy korzenia -> nie ważne w jakim stanie kanałówka a jest spora próchnica korzenia sięgająca pod dziąsło -> usunięcie zęba -> myślenie o implancie lub moście

pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Reklama
cron