• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

nowa proteza całkowita wypada:(

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

nowa proteza całkowita wypada:(

Nieprzeczytany postautor: niunia » 19 lis 2011, 10:32

Witam,

Jestem zrozpaczona i proszę o radę bo z moim dentystą nie mogę się dogadać i nie wiem jakich argumentów używać. Otóż moje ząbki nie były w najlepszej kondycji więc zdecydowałam się na ekstrakcje zębów górnych i protezę natychmiastową. Miało być szybko, całe przygotowania protezy natychmiastowej trwało 3 tygodnie .. wycisk dwie przymiarki i w końcu ekstrakcja zębów i upragniona proteza. Nie miałam problemów z tym że mam obce ciało w buzi (nie miałam odruchów wy.....nych). Po dobie jak opuchlizna minęła okazało się że moja proteza zachodzi na dolne zęby tak że one opierają się na podniebieniu górnej protezy a je same widać zaledwie 2 milimetry ( bardzo wysunięte górne zęby są do przodu wyglądam i mówię jak królik) kwestia wymowy rozumiem wprawa to powtarza dentysta ale po trzech dniach niestety okazało się że tą protezą nie mogę ugryźć nawet środka ze świeżego chleba gdyż proteza poprostu wypada ... jak mówię to czuję jak się chwieje, przy połykaniu śliny muszę językiem dociskać tylną część protezy gdyż odkleja się. Udałam się do stomatologa który poinformował mnie że to tak ma być i ewentualnie mogę podklejać klejem. Zastanawiam się co będzie kiedy wszystko się wygoi to wtedy ona wogóle będzie mi spadac nawet przy oddychaniu. Rozumiem że proteza może się poluzować i trzeba ją podścielić ale już po trzech dniach ... proszę o jakieś wskazówki czy tak powinno być jak opisałam gdyż nie chcę wyjść przed stomatologiem na rozhisteryzowaną pacjentkę bo do tych nie należe.... nie jem już od 5 dni jestem tylko na serkach homogenizowanych ....POMOCY
niunia
 

Reklama

Odp.: nowa proteza całkowita wypada:(

Nieprzeczytany postautor: mymy » 19 lis 2011, 23:31

Witam,
proteza jest do wymiany. Samo dopasowanie by nie wypadała to jedno, ale z tego co czytam to nie pasuje też w zgryzie. Podścielenie nic nie da skoro źle jest ustawiony zgryz. Proszę zapytać dentystę czy zmieni się zgryz po podścieleniu, w co wątpię a jak nic nie będzie skutkować to czy sam by taką nosił...
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: nowa proteza całkowita wypada:(

Nieprzeczytany postautor: molmas33 » 01 mar 2019, 10:40

Atrakcyjne dziewczyny z agencji Indian adult wiedzą co zrobić, byś poczuł się jak w niebie. Efektowne, atrakcyjne i bardzo zmysłowe kobiety spełniają wszelkie fantazje panów. Wybierz dziewczynę dla siebie i zaproś ją na gorące spotkanie.
molmas33
Aktywny
 
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2019, 21:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: dsfdsfsd
Kierunek studiów: dsfdsfdsf
Rok studiów: 6
Miasto uczelni: warszawa
Uczelnia: sdafsdf
Pracuję: Nie

Odp.: nowa proteza całkowita wypada:(

Nieprzeczytany postautor: Kazikdobry » 28 gru 2021, 10:47

Polecam ciekawy artykuł do przeczytania https://www.naszekujawy.pl/ranking-impl ... nformacje/
Kazikdobry
Weteran
 
Posty: 421
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama