• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Diastema, jak sobie z nią poradzić

Aparaty stałe, ruchome.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Diastema, jak sobie z nią poradzić

Nieprzeczytany postautor: KromaR » 24 gru 2012, 11:15

Witam! Od dawna denerwuje mnie moja szpara między jedynkami, zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami: na początku zastanawiałem się nad aparatem ortodontycznym, ale odrzuca mnie jego cena i także opinie z których wynika, że po ściągnięciu aparatu zęby wracają na swoje miejsce. Potem na myśl przyszły mi licówki, ale ostatecznie wydaje mi się że nie warto będzię tracić prawdziwe zęby dla tzw "tipsów". Ostatecznie myślę na załataniem tej szpary plombą, ale nie wiem jak to do końca może wygladać. Wolałbym aby owa plomba nie była widoczna jako takowy wypełniacz, tylko jak najbardziej naturalnie. Dołączam zdj swoich zębów. Bardzo proszę o małe doradzenie, czyli co Wy byście zrobili na moim miejscu.

Z góry dzieki za pomoc!
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
KromaR
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2012, 11:00
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: uczeń
Kierunek studiów: jndsjfnsdc
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Kraków
Uczelnia: AGH
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Diastema, jak sobie z nią poradzić

Nieprzeczytany postautor: mymy » 25 gru 2012, 12:44

Zęby nie wracają jeśli sumiennie nosi się aparat retencyjny. Piszą tak ludzie którzy nie przykładają się do tego.
A patrząc na Twoje zęby diastema nie jest jedyną rzeczą do naprawienia. Natomiast jeśli cena aparatu jest nie do przeskoczenia to zostaje tylko wypełnić lukę materiałem.

Zobrazować efekt dentysta może zrobić tzw. mock up lub wax up, w pierwszym wypadku w ustach nakłada się materiał bez wytrawiania szkliwa a w drugim na modelu woskiem. Obie opcje są dobre, robi się indeks silikonowy który potem służy jako matryca by tak samo zabudować diastemę jak za pokazowym razem. Dentysta powinien wiedzieć na czym polegają te dwie metody - nie ma lepszych sposobów na zobrazowanie pacjentowi efektu leczenia.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Ortodoncja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

  • Reklama