• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: irminka » 14 mar 2011, 20:22

Witam,
w sierpniu udałam się do dentysty ponieważ we wrześniu wyjechałam do Francji chciałam mieć poleczone wszystkie ząbki.Jeden ząbek wyleczony, za drugim razem moja dentystka się spóźniła około 30 min i bardzo się spieszyła bo czekał następny pacjent.Kiedy kończyła borować ( górna lewa piątka) i zakładała wypełnienie bolało już okrutnie.Po leczeniu ząb był bardzo nadwrażliwy, ale ponieważ nie po raz pierwszy miałam taki problem z nadwrażliwością więc sądziłam że to normalne.Ale niestety bolał przy ugryzieniu czegoś twardszego i to był ból rozchodzący się w sekundę po tym gdy ugryzłam coś twardszego.Mijały miesiące aż pewnego dnia zaczęły nie boleć dziąsła wszystkie naokoło i nawet szczęka górna po tej stronie.Kiedy w poniedziałek poszłam do pracy rano miałam już łzy w oczach.Mimo że nadal nie byłam ubezpieczona chciałam jak najszybciej udać się do dentysty.Bardzo się bałam ale udało mi się załatwić wizytę natychmiast tego samego dnia.Znieczulenie- czułam że wciska mi coś od na dziąsło od strony tego zęba, nie wiem co potem mi robił ale wyjmował dość dziwne końcówki, takie jakeiś cienkie wiertełka, ale pomyśłam że we Francji mają inne sprzęty, założył mi jakieś różowe lekarstwo i powiedział że muszę jeszcze przyjść dwa razy.Cała wizyta wydała mi się b. profesjonalna.Widać że się chłopak starał, w końcu widział że pracuje w służbie zdrowia i jeszcze jego ojciec jest szefem na oddziale, gdzie jestem fizjoterapeutką. Dopiero po chwili zrozumiałam że rozpoczął leczenie kanałowe.Zdjęcia mi jeszcze nie robił i nic nie wspominał, ja z wrażenia zapomniałam zapytać.Był 9.03 a na następną wizytę umówiłam się 20.04.Dość długa przerwa, ale z tego co się zdążyłam zorientować ludzie czekają na wizytę, a mi udało się bo syn szefa jest dentystą i poprosił go o natychmiastową pomoc.Minęło kilka dni od wizyty w środę, dziś mamy poniedziałek.Ząb znów zaczął boleć, sam dotyk językiem powoduje jakieś dziwne nieprzyjemne, przenikanie do dziąsła no i boli góra i dół po lewej stronie.Zadzwoniłam do gabinetu, łamanym francuskim wytłumaczyłam o co chodzi, mam zadzwonić jutro, bo dziś nie było mojego lekarza.Może powinnam wziąć jakiś antybiotyk, boję się że to zgorzel.Acha po leczeniu miałam ranę na dziąśle i zrobiło się mało zapalenie, ale płukanie i żel pomogły, dziś mam już ładne dziąsło, choć jeszcze lekko czerwone, nic nie spuchło.Co o tym sądzicie???POMOCY!
irminka
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: fizjoterapia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 mar 2011, 21:50

Witam!
wygląda to na niecałkowite usunięcie miazgi lub istnienie dodatkowego kanału. W takim wypadku potrzebne będzie zdjęcie RTG. Górna piątka jest trudnym zębem do leczenia ze względu na częste różnorodne konfiguracje kanałów korzeniowych. A wcześniej bóle były spowodowane zapaleniem miazgi zęba.
Dodam że to tylko przypuszczenia, i ząb trzeba dokładnie zbadać, tudzież obejrzeć zdjęcie.
Jak ta rana na dziąśle wyglądała? Ibuprofen (Ibum, Ibuprom) na ból. Trzeba udać się jak najszybciej do dentysty.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: irminka » 14 mar 2011, 23:02

Dziękuje bardzo za odpowiedź, rana na dziąśle wyglądała jak skaleczenie, ale nie krwawiło.Po 2 dniach od leczenia pojawiły się objawy zapalne, tzn. takie niewielkie jasne punkciki, ale w tym momencie już nic nie ma.Stosowałam pastę, żel i płukanie.Dziąsło zostało lekko zaczerwienione, ale zarówno rana jak i objawy zapalne zniknęły.Wzięłam właśnie 2 ibumpromy i nie boli, ale ząb jest bardzo tkliwy, nie mogę dotknąć go zębami dolnymi i mam uczucie pulsowania.Nawet 6 jak dotknę językiem to lekko boli na wylot.
irminka
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: fizjoterapia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 mar 2011, 23:12

Wskazuje to na ropne zapalenie. Do dentysty w te pędy!
Co do zmian na dziąśle to na tą chwilę nic mi nie przychodzi do głowy. Musiałbym to widzieć. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: irminka » 14 mar 2011, 23:17

Dzięki, och ja to mam pecha.Jeszcze jest kupa pacjentów i ciężko się wyrwać...Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam.
irminka
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: fizjoterapia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: irminka » 15 mar 2011, 22:48

Udało mi się umówić z moim dentystą, postrałam się wytłumaczyć najlepiej jak mogłam jak mnie bolało i że miałam dziąsło zapalone, ale on tylko popatrzył, ponaciskał dziąsło ze wszystkich stron co mnie nie bolało i postukał w zęba, to już nie było przyjemne.Powiedział że to zapalenie w zębie.Przepisał amoksycyklinę i jeszcze jakieś 2 rzeczy.Mam przyjść do niego za tydzień.A i powiedział że dziąsło to była reakcja na znieczulenie.Jutro idę do pracy i pierwsza rzecz jaką zrobię to wezmę skombinuje ten atybiotyk, na szczęście leki w szpitalu mamy za friko.Jeden z nielicznych plusów pracy tutaj.Pozdrawiam.
irminka
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: fizjoterapia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 mar 2011, 01:14

Proces zapalny utrzymuje się mimo leczenia kanałowego, więc coś dalej jest z zębem i antybiotyk nie jest tu lekarstwem, a śmiem nawet twierdzić, że w takich sytuacjach nie jest wskazaniem.
W końcu pokusiłbym się o RTG tegoż zęba
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: irminka » 22 mar 2011, 23:03

Zapalenie minęło.Tak się przestraszyłam, że nawet skontaktowałam się z ciocią z Polski która jest wieloletnią dentystką.Ale ona powiedziała, że on mógł mi podać antybiotyk w tym przypadku, chociaż nie może powiedzieć niczego na 100% bo gdyby zamknął zęba widząc ropę to byłby na pewno jego błąd.W każdym razie przeszło całkiem łagodnie, nawet nie brałam przeciwbólowych. Dziś miałam zdjęcie i wyjęty nerw.Czuje się supcio, mam nadzieje że będzie tak nadal :).
irminka
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: fizjoterapia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 23 mar 2011, 15:03

To co ten lekarz robił na początku jak nie "usuwał nerw"?
A ja dalej twierdzę że bez objawów ogólnych (gorączka itp.) na mały stan zapalny wokół zęba antybiotyku się nie daje. Teraz uczą inaczej.
Tak czy siak cieszę się że wszystko jest ok. Z tego wynika że na pierwszej wizycie nie usunął miazgi. To by też wyjaśniało ból.
Pozdrawiam serdecznie.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: Pytajaca » 22 gru 2012, 00:23

Wczoraj miałam leczoną dolną 6. Stomatolog założył wypełnienie światłoutwardzalne, ale niestety odczuwam dziwny dyskomfort w tym zębie. Na początku ząb mnie bolał, potem myślałam, że trochę przeszło, ale ból na chwilę pojawił się powtórnie, a potem ustąpił. Nie chcę panikować, gdyż ból jest niewielki i wiem, że ząb po leczeniu może chwilę boleć, ale chciałabym zapytać, po jakim czasie od leczenia mogę zrobić RTG tak, aby uzyskać miarodajny obraz, np. gdyby to była źle oczyszczona próchnica, albo stan zapalny miazgi? Czy w ogóle jest to widoczne na punktowym RTG?
Pytajaca
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2012, 21:39
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Pomóżcie,boję się o zęba!Boli mimo leczenia.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 23 gru 2012, 15:59

niedoczyszczonej próchnicy na RTG się nie zobaczy. Są dwie przyczyny: albo próchnica była głęboka i miazga miała z nią kontakt od dłuższego czasu (wtedy ząb jest jakby rozjuszony - wyjściem wydawać się mogłoby być założenie samego lekarstwa) oraz nadwrażliwość pozabiegowa. To drugie mija po kilku dniach, to pierwsze wymaga wymiany na lekarstwo albo leczenia kanałowego.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Reklama