• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Leczenie endodontyczne "siódemki"

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Leczenie endodontyczne "siódemki"

Nieprzeczytany postautor: Pepper » 27 sty 2019, 11:46

Witam. Mam pytanie odnośnie leczonego kanałowo niedawno zęba. Ząb pobolewał mnie bardzo lekko samoistnie przez wakacje, niestety nie poszedłem wtedy do stomatologa i przy leczeniu okazało się, że potrzebne będzie leczenie kanałowe. Ząb został podczas pierwszej wizyty (między pacjentami) otwarty, następnie na kolejnej wizycie zostały udrożnione kanały i podczas ostatniej wizyty kanały zostały wypełnione. Zastanawiam się czy leczenie zostało dobrze przeprowadzone, bowiem podczas ostatniej wizyty, gdzie miało miejsce wypełnianie kanałów odczuwałem ból w jednym miejscu zęba. Tak to mogę określić, nie wiem czy był to ból pochodzący z jednego kanału czy też więcej. Po wykonaniu zabiegu zostało zrobione zdjęcie RTG, po którym stomatolog polecił mi jeszcze raz usiąść na fotel, a następnie usunął wypełnienie z kanału (nie wiem czy jednego czy dwóch) i wypełnił go raz jeszcze. Po kolejnym RTG znów było coś nie tak, więc wyjęcie wypełnienia i kolejne zdjęcie, następnie wypełnienie i znowu prześwietlenie finalne. Po tym stomatolog oznajmił mi, że to koniec leczenia. Wszystko wykonywane było bez użycia mikroskopu. Aktualnie chodzę z opatrunkiem tymczasowym szykując się do odbudowy zęba. Załączam zdjęcie jak to wygląda - 7 na dole z prawej strony. Załączam również zdjęcie szóstki obok na której widać kanały sąsiedniego zęba. Czy te kanały są dobrze wypełnione? A jeżeli nie do końca to czy możliwe w tej sytuacji jest samoistne zabezpieczenie tej okolicy przez organizm aby nie dopuścić do stanu zapalnego?

Przy okazji gdyby ktoś znający się na rzeczy mógłby rzucić okiem na 6 - niedawno była usuwana stara plomba, pod którą podobno była próchnica i wstawiana nowa. Po tym ząb czasami pobolewa mnie lekko przy gryzieniu. Załączam również zdjęcie panoramiczne, co prawda nie jest ono najbardziej aktualne, lecz gdyby ktoś mógł zerknąć okiem i powiedzieć, które zęby wymagają leczenia byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam :)



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pepper
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2019, 02:02
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Leczenie endodontyczne "siódemki"

Nieprzeczytany postautor: mariusz321123ww » 28 sty 2019, 09:00

Jestem bardzo ciekawy czy takie leczenie w ogóle boli.Bo jeśli nie to sam bym się temu poddał.

________________________________________________
adult services local girls
mariusz321123ww
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2019, 08:53
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: historia
Kierunek studiów: historia
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: warszawa
Uczelnia: historia
Pracuję: Tak

Odp.: Leczenie endodontyczne "siódemki"

Nieprzeczytany postautor: Pepper » 29 sty 2019, 00:43

mariusz321123ww pisze:Jestem bardzo ciekawy czy takie leczenie w ogóle boli.Bo jeśli nie to sam bym się temu poddał.

________________________________________________
adult services local girls

Leczenie kanałowe, jeżeli o to Ci chodzi to ja bynajmniej mogę powiedzieć, że praktycznie nie bolało, miazga był obumarła, może lekko nieprzyjemne kilka sekund przy udrożnianiu kanału i to wszystko. Z tego co czytałem to w większości przypadków nie boli :) Pozdrawiam
Pepper
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2019, 02:02
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama