• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Poważna reakcja alergiczna na znieczulenie a usuwanie szóstk

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Poważna reakcja alergiczna na znieczulenie a usuwanie szóstk

Nieprzeczytany postautor: Fasonka » 11 wrz 2012, 14:17

BARDZO PROSZĘ O POMOC.

Dwa albo trzy lata temu miałam usuwanego bardzo zniszczonego przez próchnicę zęba - szóstki- miałam podane podobno najłagodniejsze znieczulenie (Citocartin) z tym że bałam się tak bardzo, że dokupiłam dodatkowe znieczulenie (czyli łącznie podano mi 200mg).

Na fotelu dentystycznym zemdlałam (być może z nerwów). Dodatkowo jednocześnie dostałam chyba drgawek (albo mi się zdawało). Po wyjściu z gabinetu zaczęło ciągnać mnie na wymioty. Tego dnia kilka razy (już w domu) zwymiotowałam… Wieczorem się polepszyło i wymioty minęły ale byłam jakaś taka otępiała, nigdy w życiu nie czułam się gorzej… Dodatkowo okropnie bolała mnie głowa. TO BYŁO STRASZNE. Dopiero po trzech dniach wróciłam do normalności.

Miałam do usunięcia jeszcze drugiego zęba ale po tym szoku, nerwach, wymiotach, strachu o swoje zdrowie zrezygnowałam. Bałam się też że może mi się przy następnym wyrwaniu ze znieczuleniem coś poważniejszego stać…

Ale minęło dwa- trzy lata i teraz dojrzałam do decyzji że musze coś z tym zrobić bo teraz już z zęba został sam korzeń…

Ale nie wiem co zrobić. Skoro miałam podane najsłabsze znieczulenie to przecież nie mogę mieć podanych tych mocniejszych. Chciałam wyrwać „na żywca” ale usłyszałam, że przy wyrywaniu zęba bym jakoś wytrzymała ale tutaj są trzy korzenie (bo to górna szóstka) i że przy moim strachu może być nie za ciekawie…

Nie mam urazu do dentystów, plombowanie to dla mnie nie problem, lecze na bieżąco zęby i gdyby nie to co stało się po ostatnim wyrwaniu na pewno problem byłby rozwiązany te dwa lata temu. A teraz jestem w kropce bo nie mam pojęcia co zrobić skoro jestem taka pechowa i nie mogę mieć podanego tego znieczulenia :( przelamałam się chciałam zadbać o tą sprawe a tu się okazało że nawet to najsłabsze znieczulenie jest nie dla mnie… ;/

Nie wiem czy to była alergia na znieczulenie, sugerowano mi ze strach też zrobił swoje. Tak, bałam sie ale nigdy mi sie nie zdarzyło zebym wymiotowała, miała okropny ból głowy i otępienie (i być może nawet drgawki) z powodu strachu....

A może to dlatego ze miałam podaną podwójną dawkę? Da się coś wymyśleć? Usłyszałam propozycję narkozy ale to niebezpieczne… Boję się bo mogą być podobno powikłania… chyba już wolę rwać na żywca i krzyczeć z bólu…. ;/

PROSZĘ O POMOC NAPRAWDĘ JESTEM W KROPCE.....
Fasonka
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2012, 13:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Poważna reakcja alergiczna na znieczulenie a usuwanie

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 paź 2012, 23:33

Witam,
ja wiem co trzeba zrobić. Uważam że nie ma żadnego uczulenia tylko wszystkie te objawy zostały wywołane przez nadmierny stres. Kto to słyszał by pacjent dokupował sobie znieczulenie?! Lekarz skąpił drugiej ampułki? (może to były 2 Citocartiny "setki" bo jedna "setka" to jest 80mg środka znieczulającego, dodatkowo "setka" nie oznacza ilości środka znieczulającego tylko stężenie środka zwężającego naczynia (1:100 000) ). Dorosłej osobie (70 kg) można podać nawet 6 ampułek takiego specyfiku. Jedyne co Pani może zrobić to wziąć sobie przed wizytą 2 tabletki persenu forte, myśleć o niebieskich migdałach i nie nakręcać się. Na "żywca" nie polecam, ponieważ nie wytrzyma Pani bólu.
Głowa do góry, w żadnej kropce Pani nie jest ;-) A jeśli obawia się Pani uczulenia, choć nie ukrywam ze objawiało by się ono zupełnie inaczej, proszę poprosić dentystę o próbę uczuleniową.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

  • Reklama
cron