• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Czy pod korone musi być implant?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Czy pod korone musi być implant?

Nieprzeczytany postautor: staszka-fraszka » 09 maja 2018, 14:18

Mam bardzo zniszczony ząb trzonowy u dołu i dentysta sugeruje mi założenie korony. Troche o tym czytałam i znalazłam że przeważnie taką korone zakłada sie na implant. Z kolei implanty są dosyć drogie, więc raczej bym sie nie zdecydowałam. Moje pytanie brzmi zatem-czy da sie założyć korone na taki zniszczony ząb bez implanta?
staszka-fraszka
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2018, 10:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Czy pod korone musi być implant?

Nieprzeczytany postautor: maggimaggda » 10 maja 2018, 12:31

Ja mam bez żadnych implantów, na własnym zębie ale to już dobrych pare lat, mozę teraz inaczej sie robi niż dawniej
maggimaggda
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2018, 12:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Czy pod korone musi być implant?

Nieprzeczytany postautor: ArtDent_Krakow » 14 maja 2018, 10:27

Koronę można umieścić zarówno na implancie, jak i na zębie naturalnym, o ile są ku temu sprzyjające warunki. Można umieścić koronę na naturalnym korzeniu, jednak musi on być martwy, tzn. po leczeniu kanałowym. Rozpoczyna się od ulokowania wkładu koronowo-korzeniowego, a następnie zakłada się koronę tymczasową, przygotowując jednocześnie docelową. Przeciwwskazaniem do założenia korony jest na przykład tak duże uszkodzenie zęba, że pozostałości ponad dziąsłem mają mniej niż 3 milimetry. W takim przypadku trzeba będzie odbudować ząb protetycznie, zwykle z zastosowaniem implantu. Stanowi on bowiem substytut naturalnego korzenia zębowego - spełnia jego wszystkie funkcję, z estetyczną włącznie. Podczas wizyty w gabinecie, lekarz stomatolog będzie mógł orzec, jakie rozwiązanie jest najlepsze w Twojej sytuacji.
ArtDent_Krakow
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Czy pod korone musi być implant?

Nieprzeczytany postautor: staszka-fraszka » 16 maja 2018, 13:26

Aha czyli nie wiadomo tak naprawde. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Bo czytałam że są przeróżne rodzaje tych koron. Przyjmując że będę miała zakładaną na własny ząb to jaką wybrać? Metalową czy porcelanową?
staszka-fraszka
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2018, 10:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Czy pod korone musi być implant?

Nieprzeczytany postautor: ArtDent_Krakow » 17 maja 2018, 16:42

Wybór faktycznie jest dość duży, ale jeśli zależy Ci na trwałym i estetycznym rozwiązaniu, proponuję koronę pełnoceramiczną na podbudowie z tlenku cyrkonu. Właśnie takie stosujemy w krakowskim gabinecie ArtDent przy Opolskiej. Można je niemal idealnie dopasować do barwy sąsiadujących zębów, co daje wyjątkowy naturalny efekt. Jeśli ząb jest wyjątkowy zniszczony, używa się czasem podbudowy ze złota, ponieważ zapobiega ona rozwojowi próchnicy. Więcej o zastosowaniu koron protetycznych piszemy na stronie internetowej: http://artdent.krakow.pl/oferta/protetyka/korony/. W razie pytań zapraszam do kontaktu lub wizyty w naszym gabinecie :)
ArtDent_Krakow
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Czy pod korone musi być implant?

Nieprzeczytany postautor: Ajlar » 19 sie 2018, 14:16

Jezeli chodzi o temat implantolog w Krakowie - to ja moge smialo polecic gabinet dr Beaty Świątkowskiej, znajdujacy sie na krakowskim Podgórzu. Jezeli nie chcesz miec problemow z implantem czy korona - idz do niej. Moj tesc robil u niej juz 2 implanty - minelo kilka lat i wszystko jest na swoi miejscu:) Jezeli Krakow - to tylko ona.
Ajlar
Dociekliwy
 
Posty: 32
Rejestracja: 19 lis 2015, 13:41
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Czy pod korone musi być implant?

Nieprzeczytany postautor: gentleman » 12 wrz 2018, 15:04

Gabinet iDental robi takie korony i to z efektem naturalnych zębów bez ryzyka wywołania reakcji alergicznej. Poczytaj sobie tutaj: http://idental.pl/zakres-uslug/protetyka/korony-protetyczne/
gentleman
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2018, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Informatykas
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: UAM
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Reklama
cron