• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Opóchlizna na policzku od zęba. Jak tego się pozbyć ?

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Opóchlizna na policzku od zęba. Jak tego się pozbyć ?

Nieprzeczytany postautor: Darom » 15 cze 2017, 12:52

Na samym początku napiszę, że bardzo ale to bardzo panicznie boję się dentysty. Od dłuższego czasu dość sporego nie byłem ani raz u dentysty. Ostatni raz byłem x lat temu, kiedy mi zęba górnego po prawej stronie znieczuliła tak, że podczas borowania ból był nie samowity. A potem jak mi założyła trutkę na zęba, żeby mi go wytruć to myślałem, że do domu nie dojdę. Taki to był ból. A w domu to nic nie pomagało, nawet zasnąć nie można było przez to. Ale w końcu jak mi przeszło nie poszedłem już więcej do dentysty ani raz. Bo wiele razy się wycierpiałem przez nich. Ale to było dawno temu.
Od tamtej pory nie byłem ani raz u dentysty. Jakiś czas temu ząb ten ułamał mi się przy dziąśle ale nie bolał mnie ani nic mi się nie działo więc do dentysty się nie wybierałem. I tak sobie chodziłem z tym i było okej. Kilka dni odezwał się ten ząb i zaczął troszkę mnie boleć. Zażyłem sobie tabletki przeciwbólowe Nurofen Ultima i ból ten minął w miarę szybko.
W zamian za to, nad zębem na moim dziąśle zrobiła się taka kulka, takie zgrubienie w wyniku czego na prawym policzku zapuchłem.
Zacząłem zatem stosować płukanie ust liśćmi z szałwii i mam jeszcze dodatkowo do płukania ust koszyczek rumianku.
Trochę to pomaga i zgrubienie to na moim dziąśle robi się mniejsze. Wyczytałem też, że takie dziąsło można smarować maścią Sachol, więc sobie kupiłem i stosuje. Nie co lepiej jest gdyż zgrubienie trochę zanika z mojego dziąsła.
Natomiast opuchlizna z policzka nie chce zejść. Czytałem na internecie, że zażycie antybiotyku pomaga, ale pytanie czy obojętnie jakiego antybiotyku ? nawet tego przepisanego mi jak byłem przeziębiony ?
Tak jak pisałem boję się panicznie wizyty u dentysty gdyż mam zęba do wyrwania. Nie wiem czy on mi tego zęba wyrwie od tak, czy jakieś prześwietlenie będę musiał wcześniej zrobić ? czy najpierw będę musiał wyleczyć stan zapalny, jeśli taki u mnie wystąpił ? - a potem dopiero mi wyrwie zęba ? Czy to prawda, że prywatnie wyrwanie zęba kosztuje tysiąc złotych ? bo jest zależne od korzeni ile ma ząb ?
Powiedzcie mi proszę, jak pozbyć się tej opuchlizny z policzka ? czytałem też, że dentosept jest dobry i mam zamiar to kupić i stosować. Czy możecie mi podać jakieś domowe środki na pozbycie się tego z mojego policzka ?
Największe spuchnięci występuje koło nosa nad górną wargą.
W sobotę jadę w gości i potrzebuje jakoś normalnie wyglądać.
Byłem u zwykłego dentysty, ale ten zaś powiedział, że się tego nie podejmie.
Proszę o pomoc w tej sprawie. Jakie środki domowego użytku spowodują usunięcie tej opuchlizny z mojego policzka ?
Darom
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2017, 12:06
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Opóchlizna na policzku od zęba. Jak tego się pozbyć ?

Nieprzeczytany postautor: monia1234 » 15 cze 2017, 19:26

idz do innego dentysty najlepiej jakiegos chirurga szczekowego. narazie na nfz niech zobaczy co i jak. plukaj ta szalwia, a na policzek stosuj zimne oklady. ja jestem po wyrwaniu osemki i mialam policzek jak balon, po 2dniach mi zeszlo. ale kilkanascie razy dziennie mialam oklady. moze ci przejdzie troche. antybiotyk musi byc ale lepiej zeby dentysta ci przepisal bo sa rozne. jesli az tak sie boisz to moze niech cie uspia czy cos. zycze zdrowia
monia1234
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2017, 20:51
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Opóchlizna na policzku od zęba. Jak tego się pozbyć ?

Nieprzeczytany postautor: Darom » 16 cze 2017, 05:17

Mam w domu taki antybiotyk jak Dalacin C. Czy mogę to sobie zażyć kilka razy dziennie i mi pomoże ? tak jak pisze tam na opakowaniu. Czy może pogorszyć ?
Darom
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2017, 12:06
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

witam

Nieprzeczytany postautor: keenon » 08 mar 2019, 17:11

kiedy kolejne wpisy, jak do tej pory tworysz swietne tresci Perfumy damskie James Bond - Ceneo.pl
Awatar użytkownika
keenon
Weteran
 
Posty: 106
Rejestracja: 13 mar 2017, 23:37
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Wykładowca
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna na policzku od zęba. Jak tego się pozbyć ?

Nieprzeczytany postautor: podmet » 10 mar 2019, 13:57

Według mnie zawsze lepiej przejść się do specjalisty, który pomoże się szybko pozbyć problemu, niż próbować na własną rękę w nieskończoność...
podmet
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2019, 13:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Reklama