• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ocena zdjęcia pantomograficznego

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ocena zdjęcia pantomograficznego

Nieprzeczytany postautor: Ane » 13 sie 2012, 19:28

Niecałe dwa tygodnie temu byłam na kontroli u dentysty i przyszłam w zasadzie na zrobienie dolnych szóstek. Okazało się że mam jeszcze kilka innych zębów do zrobienia :/ Wysłał mnie też dermatolog, ponieważ odkąd pamiętam, zmagam się z trądzikiem, a od lutego stan mojej cery się pogorszył (jeszcze nigdy nie było tak źle), ale teraz się poprawiło i mam pojedyncze wypryski.

Na ostatniej wizycie miałam zrobioną lewą dolną 6 i 7 (7 było robione rok temu a okazało się że jest próchnica). Do zrobienia jest prawa dolna 6 i 7, z górnej lewej 7 wypadła plomba (nawet nie wiem kiedy, ząb nie boli), a górna prawa 7 się psuje (też nie boli).

Wysłano mnie na zdjęcie pantomograficzne. Wizytę mam w sobotę, ale chciałabym wiedzieć wcześniej czego mogę się spodziewać - czy czeka mnie leczenie kanałowe (oby nie bo chyba okradnę bank...), czy wszystkie cztery 8 są do usunięcia - wydaje mi się że tylko dwie, może trzy, i czy ewentualnie coś jeszcze może być do zrobienia.

Mam nadzieję że coś widać na zdjęciach:
Obrazek
Obrazek
Ane
 

Reklama

Odp.: Ocena zdjęcia pantomograficznego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 sie 2012, 10:30

Witam,
nie wiem ile ma Pani lat więc z usuwaniem nie mogę dać jednoznacznej odpowiedzi, ale ta dolna na 1 zdjęciu na 100%. Przynajmniej 21 powinna Pani mieć ;-)
Tak to nic ciekawego na zdjęciach nie widać.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Ocena zdjęcia pantomograficznego

Nieprzeczytany postautor: magda906 » 21 maja 2019, 19:19

Moim zdaniem jak trafimy na dobrego specjalistę to szybko zdiagnozuje wszystko. Widziałam ciekawą ofertę na https://www.derm-est.pl centrum dr Ewa Minkowska sprawdza się doskonale.
magda906
Weteran
 
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2014, 14:46
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama
cron