• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

O jeden niedorozwinięty ząb za dużo, korona?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

O jeden niedorozwinięty ząb za dużo, korona?

Nieprzeczytany postautor: gonai » 12 sie 2012, 13:03

Witam! Bardzo serdecznie proszę o poradę dentystyczną. Moja sytuacja jest następująca: Gdy w dzieciństwie zaczęły mi się wyżynać stałe zęby, pomimo że 'mleczaki' miałam w odpowiedniej ilości, to wtedy zamiast prawej dwójki wyrosły mi w jej miejscu dwa zęby. Stąd też mam o jednego zęba więcej, przez co miały one mniej miejsca na normalne rozwinięcie się i wyszło tak, że oba są za krótkie a jeden, przy samej jedynce to istny wampirzy mini-kieł;) Przez to mój uśmiech jest bardzo niesymetryczny, szczególnie rzuca się to w oczy gdy mówię i sprawia mi to ogromny dyskomfort, przez co bardzo stronię od uśmiechania się i mam niemałe kompleksy. Pochodzę z małej miejscowości, także w dzieciństwie niewiele można było z tym zrobić, jedyne co usłyszałam wtedy od lekarzy to, od rodzinnego, by ząb mi wyrwać, zaś od stomatologa, by za nic w świecie go nie wyrywać i zaczekać aż będę miała jakieś 20 lat, gdy już dziąsła przestaną się rozwijać, a wtedy zrobić na to koronę dentystyczną. Teraz gdy skończyłam te 20 lat, bardzo chciałabym się tym zająć. Oto zdjęcie zębów z przodu: Obrazek A to bardziej z boku: Obrazek
Mam pewne wątpliwości. Czy na pewno korona dentystyczna to właściwe rozwiązanie? Jak byłoby to wykonane- czy korona powinna być założona w miejscu tych dwóch niedorozwiniętych zębów? Czy nie będzie wtedy zbyt szeroka? Pytam, ponieważ miejsce zajmowane przez te dwa zęby wydaje się zbyt duże na jeden ząb, a zbyt małe na dwa, zresztą powinno normalnie być zajmowane przez jeden. Ponieważ jestem jeszcze bardzo młoda, to zależy mi by wyglądało to całkowicie naturalnie, tzn. by korona nie odstawała kolorem od pozostałych zębów. W takim razie czy w rolę wchodzi tylko korona pełnoceramiczna? Wiem, że kosztują co najmniej 1200 złotych, ale mogłabym odkładać na nią przez jakiś rok by tak bardzo tego wydatku nie odczuć. Ale właśnie gdzie miałabym ją wykonać? Nie znam klinik dentyastycznych w najbliższym mi Lublinie, mogłabym jeszcze ewentualnie pojechać do Krakowa. W końcu to dość kosztowna sprawa i boję się pójść w nieznane miejsce. Chyba, że to nie ma aż takiego znaczenia?
gonai
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2012, 11:33
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: O jeden niedorozwinięty ząb za dużo, korona?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 sie 2012, 15:27

Witam,
najlepiej skonsultować się z ortodontą. Ząb ten, tzw. mesiodens (jest to siekacz), prawdopodobnie trzeba będzie usunąć.

gonai pisze:Jak byłoby to wykonane- czy korona powinna być założona w miejscu tych dwóch niedorozwiniętych zębów?

dwóch? Jak już to tylko na ten dodatkowy ząb po prawej. Dwójka jest raczej taka sama jak po drugiej stronie.

Bardzo proszę najpierw skonsultować się z ortodontą. Ten musi zrobić zdjęcia RTG, pobrać wyciski na modele diagnostyczne i dopiero wtedy będzie wiadomo co jest najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: O jeden niedorozwinięty ząb za dużo, korona?

Nieprzeczytany postautor: gonai » 15 sie 2012, 16:56

Dziękuję bardzo, na pewno udam się z tym do ortodonty.
gonai
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2012, 11:33
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: -
Pracuję: Nie


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Reklama