• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Krzywy ząb. Co poradzić?

Aparaty stałe, ruchome.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Krzywy ząb. Co poradzić?

Nieprzeczytany postautor: kulka23 » 20 lut 2012, 15:45

Witam, zaraz zamieszcze swoje zdj oraz mój "Chory ząb" I mam pytanie co mogę z nim zrobić oprócz oczywiście noszenia aparatu bo jednak to jest drogie i tylko na 1 zęba to się nie opłaca
Na 1 zdjęciu to 4 ząb na dole od lewej.
Na 2 zdj to 2 żab na dole od prawej.
Jeżeli nie widać 1 zdjęcia to tutaj jest link
http://i39.tinypic.com/2zgdzsk.jpg

Jeżeli napisałem w złym dziale to przepraszam.

Obrazek
Obrazek
kulka23
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2012, 15:42
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: Pacjent
Kierunek studiów: Pacjent
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Krzywy ząb. Co poradzić?

Nieprzeczytany postautor: gonia » 21 lut 2012, 10:20

Witam, Raczej jedynym rozwiązaniem jest aparat ortodontyczny, widząc te zdjęcia to nie chodzi tu tylko o ustawienie jednego zęba, a raczej całego łuku górnego i dolnego. Wydaje mi się, że żaden ortodonta nie zdecydowałby się na przestawienie jednego zęba widząc, że pozostałe też wymagają korekty. Jest to kosztowne leczenie, ale efekt zaskakujący.
gonia
 

Odp.: Krzywy ząb. Co poradzić?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 23 lut 2012, 00:18

Witam,
to prawie nigdy nie jest jeden ząb i musi to ocenić lekarz po badaniu i wykonaniu zdjęcie RTG. Proszę zwrócić uwagę że różnie są ustawione zęby "na wysokość". Stłoczenia i tego typu wady nie są wcale takie oczywiste, wymagana jest dokładna diagnostyka, nie tylko tego jednego zęba, ale relacji łuku dolnego do łuku górnego.
pozdrawiam

ps.: przeniosłem do działu ortodoncja
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Krzywy ząb. Co poradzić?

Nieprzeczytany postautor: silverweb » 14 mar 2012, 13:19

@Kulka23

Kolego, Twoje ząbki ogólnie wymagają zastosowania aparatu - nie zrobisz aparatu tylko na jeden ząb. Tak jak napisano wyżej: żaden lekarz nie będzie prostował tylko jednego zęba. Zresztą: procedura jest taka sama w przypadku jednego, dwóch, czy 20 zębów. Trzeba zajrzeć do "paszczy", trzeba zrobić być może fotkę RTG (nie zawsze, ale dobrze wiedzieć, co jak siedzi), powinno się wyleczyć wszystkie ubytki, aby nie prostować spróchniałych zębów (bo w skrajnych wypadkach mogą się nawet złamać)... A aparaty są różne: od stałych aparatów "drucianych", przez bezbarwne nakładki na zęby, po zdejmowane aparaty akrylowe. Najtańsze są właśnie te trzecie - jest to akrylowa płytka, z zamontowanymi odpowiednio klamrami i sprężynami z drutu, z jedną albo kilkoma śrubami, które rozkręcane o jeden krok raz na tydzień, wywołują odpowiednie parcie na zęby i wywołują ich przesuwanie w pożądanym kierunku. Nie wiem niestety, czy znajdziesz lekarza, który będzie chciał wykonać prostowanie Twoich zębów za pomocą aparatu akrylowego - masz niestety zęby na różnej wysokości, a to powoduje, że aparat akrylowy wymaga inteligentnego zaprojektowania. Nie każdy lekarz sobie z tym poradzi. Prawdą też jest, że nie każde tego typu anomalie da się zrobić aparatem zdejmowanym (akrylowym). Najczęściej do wyrównywania płaszczyzny zgryzowej stosowane są aparaty stałe.
Udaj się do lekarza i porozmawiaj. Zapytaj o możliwość leczenia na koszt funduszu zdrowia - jeżeli się kwalifikujesz wiekowo, to może będziesz miał bezpłatnie...
silverweb
 

Odp.: Krzywy ząb. Co poradzić?

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 11 kwie 2021, 09:41

Udaj się do ortodonty

___
meble ogrodowe metalowe
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Ortodoncja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Reklama
cron