• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: jan2420 » 02 lip 2010, 09:54

Witam
jest taka sprawa jakies 10 dni temu uksył mi sie dolny ząb i sie zrobila w nim dziura 1/3 objętości zęba dolnego i w niej jest taka plamka czarna i mnie nie bolało a po 2-3 dniach zaczął mnie ten ząb mocno bolec zwiąłem wtedy 2 tabletki CODIPARU i mnie nadał mocno bolał i cała glowa z tyłu zasnąłem i na nastepny dzien nic mnie nie bolało po kilku dniach zaczął mnie znów ten ząb bolec, później zaczęły mnie boleć zęby u góry nad tym zepsutym
od kilku dni bolą mnie zęby ten zepsuty i kilka u góry i na dole jakby lewa szczęka i wydzielał mi sie taki w ustach śluz taki płyn gorzko, słodki, słony do tego miałem gorączkę i dreszcze
nie tyle bół zębów co mi przeszkadzał ten płyn! zacząłem płukac usta szałwią i ten płyn posmak w ustach znikną ale bardzo mi spuchły w środku dziąsła i policzki i obecnie muszę spać na plecach
obecnie bolą mnie zęby ale bez tragedii czuje opóchliznę na twarzy to jest najgorsze, nie moge jesć, oraż żółty mam język
czyli ten ból trwa od jakiegos tygodnia
poszłem dzisiaj do dentysty bo sie zapisalem wcześniej i on patrzył mi na zęby i mówił ze jest to zapalenie dziąseł i zeby płukać usta szałwią a jak obrzęk zniknie to zeby przyjsc wyleczyc zęba tego z dziurą
a ja tak czytając neta od kilku godizn myslę ze objawy najbardziej pasują do zapalenia tkanek okołowierchołkowych i do 3 fazy Ropień podśluzówkowy

dziękuję
jan2420
Hero member
 
Posty: 82
Rejestracja: 02 lip 2010, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 lip 2010, 16:40

Witam! Rzeczywiście z tych objawów co są podane wynika że to ropień. Bardzo możliwe że podśluzówkowy, możliwe że dopiero okołowierzchołkowy. Ważnym jest czy ten ząb bolał wcześniej? Na nagryzanie albo samoistnie? Czy była w tym zębie kiedyś próchnica?
Ową wypływającą wydzieliną jest pewno ropa, pochodząca z bakteryjnego zapalenia. Następuje ostra reakcja zapalna i w wyniku jej właśnie powstaje się opuchlizna, gorączka i dreszcze. WG TEGO WSZYSTKIEGO, TAKICH OBJAWĂ“W ZAPALENIE DZIÄ„SEŁ RACZEJ NIE MA...
Ząb najprawdopodobniej będzie do leczenia kanałowego, z następczym odbudowaniem korony lub w ostateczności do usunięcia, to będzie zależeć od ilości i stanu zachowanych twardych tkanek zęba.
Jeśli chodzi i czucie bólu w górnej szczęce to czasem się tak zdarza, ważne jest że boli po tej samej stronie, bo nigdy nie promieniuje na stronę przeciwną - to przemawia za tym chorym zębem, lecz nie zwalnia od dokładnej diagnostyki górnego łuku zębowego po tej stronie.
Na ból, od paracetamolu, lepszy będzie ibuprofen (Ibum, Nurofen, jest nowy Ibalgin, brać co tańsze).
Po wizycie myślę że nie obejdzie się bez antybiotyku.
Kurcze.. Może i nie powinienem tak pisać, ale proszę iść do innego lekarza skoro dla tego tak wyraziste objawy nie są jasne i bierze je za zapalenie dziąseł.. Odsyła do domu by płukać szałwią.. I proszę iść na wizytę jak najszybciej, szkoda żeby zapalenie dalej niszczyło tkanki. Pozdrawiam!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: jan2420 » 03 lip 2010, 10:09

juz to mam od soboty czyli równo tydzien a wcześniej mnie bolał ten ząb z dziurą aktualnie mnie nic nie boli tylko spóchnięty jestem
jan2420
Hero member
 
Posty: 82
Rejestracja: 02 lip 2010, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 03 lip 2010, 13:31

To długo.
Co do wiadomości prywatnej, tak, antybiotyk będzie pewno w tabletce a czy będzie nacinanie, to zależy od rozległości i od umiejscowienia ropnia. Może to zrobić dentysta, ale jeśli uzna to za konieczne, wtedy wyśle Pana do chirurga.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: jan2420 » 03 lip 2010, 17:08

a to boli? jednak boje sie isc do dentysty, mam dentofobie
jan2420
Hero member
 
Posty: 82
Rejestracja: 02 lip 2010, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 03 lip 2010, 20:41

Nie będzie boleć bo może sobie Pan zażyczyć znieczulenie. Musi Pan iść do dentysty bo ropień to niestety nie byle jakie schorzenie, zapalenie się szerzy na boki i niszczy tkanki. Na prawdę proszę się nie bać, zebrać w sobie, wyleczyć i zapomnieć że coś takiego miało miejsce. Powodzenia!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: jan2420 » 04 lip 2010, 12:17

ale dlaczego mówisz ze to ropień? moze zapalenie dziaseł
tak mi opóchła twarz od momentu kiedy mnie bardzo bolał ząb z dziurą ten dolny później mi opóchła twarz
aktualnie nie boli mnie nic! tylko czuje opóchliznę na twarzy na dole mam zęba z dziura która zajmuje 1/3 objętości i on mnie nie boli ani troche dlaczego?
jan2420
Hero member
 
Posty: 82
Rejestracja: 02 lip 2010, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 lip 2010, 15:24

Nie słyszałem żeby od zapalenia dziąseł była taka opuchlizna. W dodatku pisał Pan:
wydzielał mi się taki w ustach śluz taki płyn gorzko, słodki, słony do tego miałem gorączkę i dreszcze

tak opisuje się ropę (ew. torbiel, ale nie przy takich objawach ogólnych).
Ząb uległ uszkodzeniu, więc najprawdopodobniej z okolicy tkanek okołowierzchołkowych przez owy ubytek wypłynęła ropa. Mniejsza ilość ropy zmniejszyła napięcie tkanek i teraz nie boli, co nie znaczy że już nie będzie. Zapalenie dziąseł z takimi ogólnymi objawami nie występuje miejscowo, tylko raczej obejmuje dużo zębów.
Tak czy inaczej musi iść Pan na wizytę, trzeba będzie zrobić zdjęcie RTG tego zęba i wszystko wtedy będzie jasne. Teraz kiedy brak bólu, nie zwalnia od wizyty w gabinecie! Źródło zakażenia i chore tkanki muszą być wyleczone, inaczej te objawy o których Pan pisał wcześniej będą nawracać. Pozdrawiam.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: jan2420 » 04 lip 2010, 17:35

a dolny ząb co w nim jest dziura na 1/3 powierzchni nadaje sie do wyrwania? jest on fioletowy i inny kolor ma niz inne zęby
i od kiedy mi sie zrobila dziura i ten ząb mnie bardzo bolał to górne 3 zęby które są nad nim skrzywiły mi sie w strone języka sie przechyliły i są całe białe i one tez mnie bolały inne zęby są żółte i widać kamien nazębny od dziąseł i niemoge tego domyc szczoteczką a myje zęby 2-3 razy dziennie, ten z dziurą jest fioletowy
aha i w jaki sposób am zrobić zdjęcie jak dentysta niema takiego sprzętu, u nas na wsi to dentyści nie mają na wyposażeniu aparatu RTG
jan2420
Hero member
 
Posty: 82
Rejestracja: 02 lip 2010, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 lip 2010, 17:51

Jeśli chodzi o kamień nazębny to da się go usunąć jedynie urządzeniem ultradźwiękowym dostępnym w gabinecie. Zabieg jest bezbolesny. Szczotkować trzeba, ale niestety kamienia się tym nie usunie.
Kolor tego dolnego zęba najprawdopodobniej podyktowany jest występowaniem rozległej i głębokiej próchnicy (to w jej następstwie doszło do ropnego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych). Lekarz oceni ile zdrowych tkanek twardych zęba pozostało i podejmie decyzję czy ząb przeleczyć kanałowo i odbudować koronę czy ząb usunąć. Będzie tutaj potrzebna Pana akceptacja. Co by nie zostało przeprowadzone, ze znieczuleniem nie będzie bolało.
Odnośnie zdjęcia lekarz będzie musiał Pana skierować do pracowni RTG. Skoro z tego zęba wydzielała się ropa, zdjęcie jest konieczne by określić zasięg zmian wokół wierzchołka korzenia.
Co do tych górnych zębów, to na prawdę trzeba je zobaczyć.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: jan2420 » 04 lip 2010, 20:53

ale ja na żadne nacinanie dziąseł sie nie zgadzam, a jak nie pójdę to co? zejdzie samo widze ze juz troszke zchodzi z dziąseł
moze wystarczy ze przepisze mi dentysta antybiotyk ja wezmę i po paru dniach będzie ok?
a czy mozna życ z dziurą w zębie? zrobila mi sie juz kiedys dziura w innym zębie i mi to nie przeszkadza i nie boli
jan2420
Hero member
 
Posty: 82
Rejestracja: 02 lip 2010, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 lip 2010, 00:13

Proszę Pana czy będzie to nacinanie nie wiadomo, chyba niepotrzebnie o tym wspominałem.. Choroby się leczy a nie pozostawia je samym sobie. Ta "dziura" jest cały czas miejscem wnikania bakterii, żyć na pewno można, tyle że zapalanie samo tak nie zniknie.
Antybiotyk swoją drogą ale dalej namawiam do wizyty i leczenia. Jednak siłą Pana nie zaciągnę i jeśli Panu nie zależy na wyleczeniu zębów to nic nie poradzę. Jak coś nie boli nie znaczy że już jest po sprawie. Ostateczna decyzja należy do Pana, Może Pan skorzystać z moich rad albo nie, tylko proszę pamiętać że źle nie chcę. Bardzo proszę iść na wizytę, opowiedzieć o wszystkich objawach i poprosić o propozycję leczenia. Wtedy się Pan zgodzi albo nie. Pozdrawiam!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: jan2420 » 05 lip 2010, 09:51

widze ze ta opóchlizna powoli zchodzi mi z policzków od wewnętrznej strony, to chyba dobrze?
płukam codziennie ok 5 razy dziennie usta szałwią, dentoseptem i na końcu smaruje sacholem
aktualnie nie czuje bólu i moge juz jest
pare dni temu byłem tak opóchnięty ze nawet nie moglem kromki chleba zjeść
widze ze jest coraz lepiej
Łatwo Ci mówić ze nacięcie nie boli, naczytałem się ze chirurg nacina dziąsła i zakłada jakieś sączki. A jak byłem ostatnio u dentysty to jak mi włożył gołe palce bez rękawiczek do buzi, a wolno mu tak? i jak wkładał palce pod zęby i naciągał mi dziąsła to ja sie zwijałem z bólu, bo taki ogromny ból czułem, i mimo ze tylko dotykał mi zębów, dziąseł to jak wyszłem od dentysty czułem się 10 razy gorzej niz przed wizytą, i mnie bolały bardzo mocno zęby które mi dotykał, te zdrowe też! a przed wizytą nie bolały mnie ani trochę.
jan2420
Hero member
 
Posty: 82
Rejestracja: 02 lip 2010, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 lip 2010, 13:58

jako te miejsca trzeba było zbadać, bez dotykania się nie da, fakt, powinien założyć rękawiczki, ale czasem bez rękawiczek więcej się wyczuje. Pana nie bolało bo przecież nawet Pan nie jadł..
Ja dalej namawiam na wizytę. Te leki które Pan używa działają tylko miejscowo, nie tam gdzie była ropa. A To czy będą sączki czy nie zależy od wielkości zapalenia, także może się okazać że nie będą potrzebne. To że nie ma opuchlizny to dobrze, ale zapalanie może ze stanu ostrego przejść w stan przewlekły i kiedyś objawy mogą powrócić.
Proszę zauważyć że już nie ma opuchlizny i nie boli, więc nie ma czego się bać u dentysty.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Opóchlizna w jamie ustnej na policzkach, pomóżcie!

Nieprzeczytany postautor: jan2420 » 05 lip 2010, 14:49

mymy pisze:jako te miejsca trzeba było zbadać, bez dotykania się nie da, fakt, powinien założyć rękawiczki, ale czasem bez rękawiczek więcej się wyczuje. Pana nie bolało bo przecież nawet Pan nie jadł..
Ja dalej namawiam na wizytę. Te leki które Pan używa działają tylko miejscowo, nie tam gdzie była ropa. A To czy będą sączki czy nie zależy od wielkości zapalenia, także może się okazać że nie będą potrzebne. To że nie ma opuchlizny to dobrze, ale zapalanie może ze stanu ostrego przejść w stan przewlekły i kiedyś objawy mogą powrócić.
Proszę zauważyć że już nie ma opuchlizny i nie boli, więc nie ma czego się bać u dentysty.

właśnie mnie bolało i to niesamowicie jak on mi dotykał zębów i wkładał palce pod zeby po wizycie polałby mnie zęby dolne, górne jeszcze do końca tego dnia, a przed wizytą wcale nic nie bolało

jeszcze mam takie pytanie dlaczego zęby górne nad tym dolnym z dziurą się przekrzywiły w strone języka, przechylily się i są białe tak kremowo białe?

kolejna sprawa to w zębie u góry mam taką plamkę czarną, nie boli ale jest co to jest?

mam kamień nazębny czy tam płytkę i od momentu jak mnie te zęby zaczęły bolec i opóchlizna powstała dlaczego?

aktualnie na dziąsłach mam lekką opóchliznę tak ze wydaje sie jakby tam było powietrze, takie napóchnięte jest po 2 stronach a blisko ust od wewnętrznej strony mam te tkz afty takie kropki, czy krosty, nie boli mnie nic i moge jesc i to spokojnie

dobrze ze płukam szałwią, dentoseptem i smaruje sacholem? lekarz kazał mi to używać
ale wtedy jak sie to zaczęło czyli jak mnie zaczęły boleć zęby i jeszcze opóchlizny nie miałem to miałem nie świeży oddech, i bardzo niesmaczny smak w ustach jakby gorzki czy cos niesmaczny i to bardzo ale po płukaniu szałwią ten posmak całkowicie znikł tylko ze mi dziąsła opuchły dlaczego?

jakbym miał iść do dentysty to polecasz iść do dentystki takiej co przyjmuje na wsi w przychodni prywatnie i państwowo, czy lepiej jechać do miasta do prywatnej firmy dentystycznej co mają nowoczesne gabinety, siedzenia z monitorami LCD, aparat RTG, własną strone www z cenniekiem w sieci itp
Czy jest różnica w jakości leczenia, jakości i nowoczesności przyrządów dentystycznych a przede wszystkim w skuteczności znieczulenia i odczuwania bólu? Czy taka dentystka na wsi poradzi sobie?
Ostatnio zmieniony 01 lut 2011, 12:51 przez mymy, łącznie zmieniany 2 razy
Powód: scalone 2 posty pod rząd
jan2420
Hero member
 
Posty: 82
Rejestracja: 02 lip 2010, 09:52
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Następna

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Reklama