• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Pytania, obawy
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: Homer » 02 lut 2011, 19:06

Witam. Dzis byłem u dentysty i powiedział mi, ze w moim zebie koneiczne jest leczenie kanałowe (jest to 6 o ile sie nie myle). Dostałem trutke i mam przyjśc za 2 tygodnie. Dentysta powiedział mi, ze to nie bedzie bolało. Dzis (45 minut po tym) ząb mnie boli. Mam pytania:
Ile trwa zabieg?
Czy to na parawde nie bedzie bolało?
Homer
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2011, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: L.O. Ang-Geo
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 02 lut 2011, 22:39

Witam!
Leczenie kanałowe szóstki powinno się w godzinę zamknąć, potem ubytek w koronie zabezpiecza się materiałem tymczasowym a za tydzień, jeśli wszystko pójdzie ok wypełnia się ubytek ostatecznie, ale to wszystko zależy w jakim stanie jest ząb, tkanki okołowierzchołkowe i z jakiej metody leczenia korzysta lekarz.
Jeśli teraz jest ból, to powinien on za niedługo przejść, jeśli nie, jutro trzeba udać się z powrotem do gabinetu. Dalsze leczenie gdy będzie przeprowadzone ostrożnie oraz z racji tego że ząb będzie martwy, będzie bezbolesne. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: busia100 » 04 maja 2011, 12:00

Witam,
Jakieś pół roku temu zauważyłam małą dziurkę w dolnej 6. Zbagatelizowałam to mimo, że co jakiś czas się powiększała, ząb mnie nie bolał wgl. Jakiś miesiąc temu bolał mnie ten ząb- pomogły leki przeciwbólowe w małych dawkach (starczała jedna tabletka ibupromu na cały dzień i jedna na noc)oraz płukanka z soli - zebrała się mała ropa ale jakoś sama wypłynęła.
Miałam dużo ważnych spraw na głowie- planowane wyjazdy- więc również nie poszłam do dentysty. Przed wczoraj wieczorem pojawiła mi się taka gula nie tyle na policzku co tak jakby na kości... jednak bardzo nie boli.
Poszłam na imprezę domówkę i tam był dentysta na całe moje szczęście.
Jak to zobaczył przy takim domowym świetle bez narzędzi itd podotykał z zewnątrz, puknął łyżeczką w zęba i przepisał antybiotyk dalacin.
Powiedział że bedzie musiał mi zrobić rentgen, rozwiercić, sprawdzić żywotność.
Czy mógłby ktoś to opisać powiedzieć ile to będzie trwało i czy będzie bardzo boleć ??
busia100
 

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 maja 2011, 15:00

Witam,
ząb najprawdopodobniej jest już martwy, to od tej martwej zakażonej bakteriami miazgi jest ten obrzęk. Boleć więc nie powinno. Jeśli chcesz zęba zachować trzeba go przeleczyć kanałowo, i to jak najszybciej, skoro już masz antybiotyk. Sam lek bez usunięcia przyczyny nie pomoże.
Takie leczenie to 3, maks 4 wizyty, oczywiście jeśli uda się opanować stan zapalny i w kanale przestanie pojawiać się ropa. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: agmelo » 13 maja 2011, 09:04

czy to normalne ze podczas leczenia kanałowego zatruwa się zęba dwa razy bo pierwszy raz nie wystarczył??
agmelo
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2011, 16:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: Nauczyciel
Kierunek studiów: Chemia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: warszawa
Uczelnia: Politechnika Warszawska
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 maja 2011, 10:59

tak, czasem tak się zdarza, choć osobiście nie jestem zwolennikiem tej metody to tak się właśnie robi. Zamiast stosować kolejną porcję trutki wolę wykonać znieczulenie domiazgowe, czyli znieczulić miazgę bezpośrednio środkiem znieczulającym (do zęba).
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: SobQ » 01 lip 2011, 13:41

Witam, mam dzisiaj wizytę u dentysty. Sprawa wygląda tak, ze jakieś 10 lat temu miałem kanałowo leczoną 6. dentysta źle wypełnił mi kanały, a ząb się ukruszył. Dowiedziałem się na poprzedniej wizycie, że ząb można odbudować, ale najpierw trzeba mi oczyścić kanały metodą ultradźwiękową. I tu rodzi się pytanie. Czy to będzie bolało? W kanałach nie mam co prawda nerwów, ale i tak się boję..
SobQ
 

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 lip 2011, 15:22

Witam,
nie ma się co bać, jeśli operator delikatnie będzie czyścił nic Pan nie poczuje!
Niestety martwe zęby mają to do siebie że lubią się po kilku latach ukruszyć, raz że środek zęba stanowi materiał wypełniający a dwa ząb nie jest odżywiany.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: ola » 03 lip 2011, 18:18

Witam. Mam obecnie zatruwaną 7 do leczenia kanałowego, zatruwana jest po raz drugi, gdyż ostatnio zatruła się jedynie komora zęba, a nerwy nie i przy próbie wiercenia czułam wszystko.
Przy pierwszej próbie zatrucia nic to nie bolało. Natomiast teraz, 4 dni po zatruciu cały czas boli mnie ten ząb gdy przez przypadek lekko stuknę nim o dolne (nie ma mowy o gryzieniu tą stroną). Ząb ten i okolice są jakby nabrzmiałe, reaguje na dotyk językiem. Czy to normalne aby ząb tak był wrażliwy i tak bolał przy zatruwaniu?
Nigdy mi się to nie zdarzyło i niepokoi mnie to.
Pozdrawiam.
ola
 

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 03 lip 2011, 22:10

Wskazywało by to na stan zapalny miazgi tego zęba. W takim razie ja bym przeprowadził leczenie kanałowe w znieczuleniu, bez zatruwania. Szybciej i bezpieczniej. Proszę udać się do dentysty jak najszybciej,
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: malgosiamich76 » 17 paź 2011, 14:56

Proszę o radę. Kilka lat temu miałam leczony ząb (6) kanałowo. Przy tym leczeniu ułamał się (brak jednej ściany), ale dentysta dał radę ładnie go odbudować. Po jakimś czasie zaczął boleć. Z racji tego, że mój dentysta polecił usunąć (nie chciałam tego robić bo dwóch szóstek już nie mam) trafiłam do dentysty, który jakąś nową metodą "pod mikroskopem" (nie wiem czy nie przekręciłam) przeleczył mi czwarty kanał, przy czym ząb znów się ukruszył i niewiele go zostało. Zaproponował ładnych kilkaset złotych za odbudowę zęba, ale nie dał gwarancji, że ząb nie będzie bolał. Czuję się oszukana, ponieważ nie dość, że za leczenie czwartego kanału zapłaciłam jak za złoto to jeszcze kilkaset złotych miałabym zapłacić za całość zęba w dodatku nie mam gwarancji, ze ząb nie będzie bolał. Teraz po kilku latach od tej sytuacji ponownie zaczyna boleć. Sama już nie wiem....czy nie zostałam naciągnięta. Prosze o poradę, co w takim wypadku dentysta może zrobić czy tylko usunąć ząb czy jest jeszcze jakaś inna metoda?

Mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłam, ze od momentu kiedy biorę hormony taczycy mam słabsze zęby, czy to może mieć związek?
malgosiamich76
 

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 paź 2011, 15:54

Witam,
jest Pani pewna że boli ten sam ząb a nie ząb obok? Dalsze postępowanie będzie zależeć od objawów i obrazu zdjęcia RTG, które musi zostać wykonane. Jeśli to 6 górna, czasem może posiadać nawet i 5 kanałów, z czego ten piąty jest tak wąski że go po prostu nie widać, pewnie dlatego dentysta nie dał gwarancji. Warto by ponownie porozmawiać z tym co leczył pod mikroskopem. Jeśli na zdjęciu wyjdzie zapalenie wokół wierzchołka to możliwe że trzeba będzie ząb usunąć (podejrzenie jeszcze jednego kanału lub rozgałęzień kanału głównego). Wydaje mi się że to by było jedyne rozwiązanie, resekcji wierzchołków w górnych 6 się nie robi, ewentualnie w grę wchodzi usunięcie samego powodującego ból korzenia (odcięcie go od korony i usunięcie) jeśli zdoła się oczywiście ten korzeń wskazać.
Warto się skontaktować z endokrynologiem.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: Mimio » 09 sty 2012, 22:05

Jaka jest różnica jakościowa między leczeniem kanałowym zwykłym a pod mikroskopem? Czeka mnie kanałowe 2 zębów i nie wiem, czy jest sens płacić 2 razy więcej za leczenie pod mikroskopem. Dzięki!
Mimio
 

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 sty 2012, 00:39

Mikroskop ma największy odsetek wykrywania ujść dodatkowych kanałów z komory zęba. Przydaje się też gdy kanały rozgałęziają się - czego bez mikroskopu czasem się w ogóle nie wykryje. Pracuje się pod powiększeniem i lepszym oświetleniem. Co do wypełnienia okolicy przywierzchołkowej rolę odgrywa niewielką.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Kilka pytań odnosnie leczenia kanałowego

Nieprzeczytany postautor: Atena » 13 sty 2012, 00:08

Od dłuższego czasu bolą mnie zęby - na początku nie umiałam określić czy górne czy dolne - w okolicy 6 i 7 - to było takie delikatne, rozlewające się ćmienie. Pani doktor przeleczyła mi wszystkie zęby, które w tym rejonie mogły być "podejrzane' . Ból nie odpuszczał, ale w końcu po dłuższym czasie "umiejscowił się" w okolicy górnej 6 (która była leczona kanałowo z 2 lata temu) i raczej odczuwam go w dziąsle. Zrobiłam małe dodatkowe zdjęcie - okazało się że jest zmiana i muszę drugi raz przeleczyć zęba. Niestety, jeden kanał jest niedrożny, zostałam skierowana do innego stomatologa na leczenie pod mikroskopem. Dwa tygodnie temu historia powtórzyła się po drugiej stronie - najpierw ból po drugiej stronie nie wiadomo od którego zęba, aż w końcu umiejscowił się przy kolejnej górnej 6 (która również była leczona kanałowo). Wszystkie zęby mam wyleczone, praktycznie żadnych ubytków. Pani doktor zleciła zdjęcie pantomograficzne - dzisiaj zrobiłam i na tym zdjęciu w okolicy korzeni tych nieszczęsnych dwóch górnych szóstek mam dwie małe białe kropki wielkości główki szpilki. Co to może być? Nieprawidłowe zmiany są przecież ciemne? Mam jeden inny leczony kanałowo ząb, przy korzeniu którego mam o nieregularnym kształcie białą plamkę ale to jest przepchnięty materiał.
Atena
 

Następna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Leczenie kanałowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Reklama
cron