• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Co dalej z tym zębem? Ukruszył się fragment opatrunku

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Co dalej z tym zębem? Ukruszył się fragment opatrunku

Nieprzeczytany postautor: mariush » 02 mar 2015, 19:37

Witajcie, to mój pierwsze wpis na tym forum, ale do rzeczy... Kilka dni temu miałem włożony opatrunek do górnej "5", w której podobno mam daleko posuniętą próchnicę i dentystka zdecydowała się użyć tlenek cynku (o ile dobrze pamiętam). Opatrunek miał wytrzymać 3 miesiące i na następną wizytę umówiłem się na koniec maja. Jednak przedwczoraj opatrunek niestety się częściowo ukruszył podczas jedzenia. Zrobiłem zdjęcie tego zęba, wygląda teraz tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e30 ... 8103a.html

Jak widać części tej białej substancji przy krawędzi z "szóstką" nie ma. Nie wygląda to ładnie, ale też nie czuję z tego powodu większego dyskomfortu, ząb nie boli, nic nie spuchło itp. Zastanawiam się czy mogę to tak zostawić do następnej wizyty? Problem polega na tym, że to leczenie jest na NFZ i najwcześniejszy termin wizyty miałbym dopiero za miesiąc. Pozostaje jedynie ostry dyżur, albo wizyta prywatna w innym miejscu (na co obecnie mnie nie stać). Przeczytałem też o tymczasowych wypełnieniach na bazie tlenku cynku dostępnych w aptece, które można sobie samemu zaaplikować (np. "Plomb R", czy coś podobnego). Czy mogę w tym przypadku bezpiecznie czegoś takiego użyć i "zakleić" te ukruszony fragment do momentu następnej wizyty u dentysty, czy jednak to zbyt ryzykowne? Z góry dziękuję za jakąś poradę.
mariush
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2015, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

  • Reklama
cron