• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Wstawianie porcelanek, parę pytań.

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Wstawianie porcelanek, parę pytań.

Nieprzeczytany postautor: effendi360 » 18 gru 2014, 12:41

Witam serdecznie.

W lipcu wyrwano mi 5 zepsutych zębów i będę niedługo wstawiał te ubytki. Zdecydowałem się na zęby porcelanowe. Chciałbym dowiedzieć się jak to jest konkretnie liczeniem opłaty za taką usługę, bo mam wrażenie, że mój dentysta chce mnie "lekko" naciągnąć...

Brakuje mi prawej górnej piątki, lewej górnej czwórki i piątki oraz na dole obu piątek.

Na razie chcę wystartować z robieniem samej góry i tu pytanie: jak to się liczy ???
Mój dentysta powiedział, że bierze 450zł za jeden PUNKT i wyliczył mi, że na samej górze tych punktów będzie aż SIEDEM. Nie znam się na tym, dlatego pytam, ale wedle tego co poczytałem na tych trzech zębach powinienem mieć punktów PIĘĆ: dwa punkty na tą jedną piątkę i trzy punkty na podczepienie pozostałych dwóch zębów. Dobrze rozumuję, że na jednego wstawionego zęba przypadają dwa punkty - czyli mosty po bokach gdzie jest on zaczepiany do zdrowych zębów ? Więc jak napisałem wcześniej, wychodziło by dwa łączenia na jeden ząb a skoro mam dwa ubytki obok siebie to na nie idą trzy łącznia - jedno pomiędzy te ząbki i dwa - by podczepić całość do zdrowych.

Bardzo proszę o rozjaśnienie sytuacji...
effendi360
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2014, 12:39
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Reklama