• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Jak nie dać się naciągnąć na niepotrzebną usługę?

Plotki na temat lekarzy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Jak nie dać się naciągnąć na niepotrzebną usługę?

Nieprzeczytany postautor: Ervidar » 16 maja 2018, 17:35

Witam.
To już kolejny raz w mojej historii i nurtuje mnie pewna kwestia, proszę o radę.
Z racji wykonywanego zawodu zwykle muszę korzystać z przypadkowych stomatologów. Zawsze są to jednak kliniki typu medicover gdzie należałoby się spodziewać odpowiedniego poziomu lekarzy dent. Ostatnio w Warszawie pewna młoda pani stomatolog przyjęła mnie na przegląd i coś znalazła, jakąś małą próchnicę między 3/4. Zaproponowała żeby to wiercić i plombować na miejscu. Ponieważ byłem głodny nie wyraziłem chęci na leczenie i miałem zgłosić się w najbliższym czasie. Po weekendzie poszedłem do innej dentystki w Szczecinie (też duża klinika) i nic nie znalazła; Powiedziałem w którym miejscu wcześniejsza lekarka znalazła próchnicę i tamta powiedziała, że nie ma, że musiała się pomylić. Zapomniałem o sprawie. Za dwa miesiące pomyślałem, że warto sprawdzić czy coś się dzieje. Kolejny stomatolog, na wejściu poinformowany że 3/4 powinna być próchnica powiedział, że tak, jest i należy wiercić i plombować. Nie przekonał mnie i w prost zasugerowałem, że nie ufam jego inspekcji - zaczęliśmy dyskutować, że nie wolno lekarzowi nie wierzyć, bo przysięga hipokratesa, bo zaufanie publiczne i tak dalej. Podziękowałem za dyskusję i wyszedłem "z próchnicą". Zacząłem sprawdzać rzetelność stomatologów, nic nie sugerując odwiedziłem jeszcze kilkoro, którzy znajdowali lub nie ogniska próchnicowe w różnych miejscach, niektórzy chcieli rwać ósemki inni nie. Szaleństwo, teraz jeżdżę po kraju i sprawdzam uczciwość (albo kompetencje) ludzi zamiast leczyć zęby.
Proszę, niech mi specjaliści wytłumaczą jak dostać niezbity dowód na to, że zalecana interwencja jest faktycznie potrzebna. Czy są jakieś obiektywne metody albo czy można prosić o dowód w postaci zdjęcia lub inny zanim podejmie się leczenie zębów które trudno sprawdzić na codzień lusterkiem?

Dodam, że brałem pod uwagę jakiś rodzaj samonaprawy ubytku, bo stosuję wiele metod higieny; myję zęby 3 razy dziennie, nie jem cukrów prostych, płukanki ziołowe i syntetyczne, nitkowanie i irygacja.
Ale z drugiej strony czytam artykuły i publikacje w dziedzinie i nikt nie donosi o zdolności autoregeneracji ubytków próchnicowych - jest to mocna przesłanka, że takie zjawisko nie jest u ludzi prawdopodobne.

*są dodatkowe ciekawe aspekty mojego przypadku, ale zasadnicze pytanie brzmi :
JAK SPRAWDZIĆ CZY SPECJALISTA NIE NACIĄGA NAS NA USŁUGĘ NAPRAWY ZDROWEJ TKANKI?

----------------------------------- Scalono post 16 maja 2018, 17:35 -----------------------------------

Chciałbym dodać informację, że pewne badania zostały wykonane - między innymi pantomografia uzębienia.
Pani stomatolog nie podyktowała osobie zapisującej stan zębów stanu faktycznego - to jest dwóch zębów po kanałowym leczeniu (dolne 6) tylko, że uzupełnienie. Nic jej już nie mówiłem, że tam kanałówka była ale może powiniennem;
Ja na przykład nic nie widzę na obrazach ultrasonograficznych i nie dziwi mnie, że można tam zobaczyć jakieś artefakty albo czegoś nie zobaczyć, np. kiedy człowiek ma wzdęcia, jest przepity albo odwodniony lub są inne powody które pogarszają, naturalnie złej jakości, obraz. Ale zdjęcia roentgenowskie w wysokiej rozdzielczości są robione i widać na nich bardzo dużo.
Może się państwo orientują czy istnieją instytuty / grupy badawcze w polsce, które badają procesy próchnicotwórcze? Może mam jakieś pomutowane bakterie, które odbudowują wytrawione miejsca :lol: Dla takich badań mogę rozważyć honorową donację plwociny a nawet fragment uzębienia :)

Pozdrawiam1
Ervidar
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2018, 17:13
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: pacjent
Kierunek studiów: mechatronika
Rok studiów: 4
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Jak nie dać się naciągnąć na niepotrzebną usługę?

Nieprzeczytany postautor: mickra30 » 22 maja 2018, 15:08

Ja niestety nie mam za bardzo doświadczenia w tym obszarze tematycznym. Dlatego też niezbyt będę w stanie pomóc.
Awatar użytkownika
mickra30
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2018, 19:51
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do O lekarzach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Reklama
cron