• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Reklamacja usług stomatologicznych- co dalej

Plotki na temat lekarzy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Reklamacja usług stomatologicznych- co dalej

Nieprzeczytany postautor: onifer » 16 cze 2017, 16:37

Taka sytuacja:
W maju br byłem u stomatologa w ramach NFZ na leczenie próchnicy (spora naokło zęba tuż przy szyjce) + w środku. Stomatolog stwierdziła, że nie widzi kanału w zębie stąd nie wie czy był leczony kanałowo czy nie. Podczas tej wizyty chciała zrobić zdj rtg- niestety jako, że aktualizował się komputer to musiała zrobić wg starego typu czyli kliszy- niestety zdjęcie nie wyszło (stara klisza)- założyła tymczasowy opatrunek. Za tydzień przyniosłem jej zdjęcie panoramę którą robiłem 2 lata temu- na zdjęciu widoczne jest, że ząb przeleczony kanałowo.

Stomatolog zatem założyła wypełnienie.
W karcie mam wpisane, jeden termin, że rtg nie wyszedł i drugi termin za tydzień, że założono wypełnienie.

Po ok. 2 tygodniach ząb ugryzając pokarm cały się złamał na równi z dziąsłem.

Twierdzę, że to wina nie umiejętnego wyczyszczenia i wyleczenia zęba (do tej pory zdarzało się również, że na drugi dzień mnie czy dzieciom wypadały wypełnienia i trzeba było chodzić na ponowne wypełnienie).

Byłem u stomatolog, przedstawiłem sprawę, oczywiście stwierdziła, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego, że to był martwy ząb i mogło się tak stać, że ona nie powinna go w ogóle się podjąć leczenia itp...

Oczywiście spytałem w takim razie dlaczego się podjęła leczenia a nie poinformowała mnie, że nie ma to sensu??

Tak czy inaczej złożyłem pisemną reklamację wyznaczając 14 dni na odpowiedź, w której zażądałem jako zadośćuczynienia wstawienia wkładu koronowo-korzeniowego z koronką.

Minęło 14 dni- odpowiedzi brak- zatem prawnie reklamacja została uznana za zasadną???

Co dalej? Czy jest szansa udowodnić w sądzie, że złamanie miało związek z błędem w sztuce lekarskiej?
I jak to wygląda w przypadku usługi na NFZ. Gdzie mam wnieść ewentualną dalszą skargę? Rzecznik Praw, czy sąd rejonowy czy NFZ, jeśli chodzi o odszkodowanie? Gdyż podobno stomatolog ten nie robi jednak wkładów koronowo-korzeniowych?
onifer
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2012, 19:05
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Reklamacja usług stomatologicznych- co dalej

Nieprzeczytany postautor: Mumla12 » 15 lip 2017, 00:13

Nie mam pojęcia jak Ci pomóc. Daj znać jak sytuacja zostanie zakończona.
Awatar użytkownika
Mumla12
Początkujący
 
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2017, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Reklamacja usług stomatologicznych- co dalej

Nieprzeczytany postautor: emilialamik » 27 lip 2017, 14:01

Też jestem ciekawa, bo sama miałam kiedyś podobna sytuacje!
emilialamik
Hero member
 
Posty: 71
Rejestracja: 05 lip 2017, 14:47
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Reklamacja usług stomatologicznych- co dalej

Nieprzeczytany postautor: Pixx » 07 lis 2017, 19:42

Prawda jest taka, że w takich sytuacjach normalnie można ubiegać się o odszkodowanie znajomy miał coś podobnego i wygrał co prawda reprezentowała do profesjonalna firma, ale i tak warto. Tutaj macie opis i namiar do Solace - http://www.solace.pl/rodzaje-spraw/odsz ... -medyczna/ bez wątpienia kwalifikuje się to do niewłaściwej opieki medycznej i trzeba z takimi rzeczami walczyć bo to w gruncie rzeczy finalnie podnosi jakość i uwagę lekarzy. Oczywiście w przypadku zęba w pierwszej kolejności warto iść i pogadać, ale jak stomatolog nie ma sobie nic do zarzucenia to trzeba walczyć.
Pixx
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:27
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Reklamacja usług stomatologicznych- co dalej

Nieprzeczytany postautor: kazia » 22 kwie 2018, 20:16

Uważam że najlepiej zrobisz kontaktując się z prawnikiem - specjalistą , bo jeżeli nie doczekałeś się odpowiedzi to sam nic nie wskórasz. Skontaktuj się z http://odszkodowania123.pl/ gdzie analiza tojego przypadku będzie bezpłatna. Uzyskasz także pomoc w skompletowaniu dokumentów.
kazia
Hero member
 
Posty: 65
Rejestracja: 17 maja 2017, 13:19
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do O lekarzach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Reklama
cron