• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Jaka szczotka, jaka pasta, jaka technika szczotkowania, jaki płyn do płukania, jaka nić. Pytajcie a będziecie wiedzieć : )
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: qaz123 » 09 gru 2011, 19:16

witam
mam 20 lat
kilka dni temu sciągnąłem aparat stały i mam założony drut retencyjny (chyba tak to sie nazywa :] ) moje pytanie brzymi czy mając przyklejony ten drut nie ma żadnych przeciwskazań do piskowania zębów np. czy piaskowanie go nie zniszczy, czy nie odklei się ??
jeszcze jedno pytanie czy piaskowanie zwiększa porowatość szkilwa a jeśli nie to jak wyglada taki zabieg (polegajcy na zwiększeniu porowatości szkliwa)

pozdrawiam
qaz123
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 18:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 gru 2011, 15:40

Witam,
powiem szczerze że nie wiem, ale myślę że proszek do piaskowania będzie miał niszczący wpływ na materiał, którym jest przymocowany drut, natomiast nie na sam drut.
Piasek używany do piaskowania jest tak drobny aby nie uszkadzał szkliwa. Mogę spytać dlaczego chce Pan aby szkliwo było bardziej porowate? Jest to przecież niechciana (najczęściej) rzecz ponieważ na szkliwie z porowatą powierzchnią dużo szybciej powstaje osad.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: qaz123 » 10 gru 2011, 17:25

dziękuję za szybką odpowiedź i przepraszam za umieszczenie tematu w złym dziale
z tą porowatością chodzi o to że chcę zastosować tooth mouse na hipoplazje szkliwa (bo chyba takową posiadam chociaż żaden dentysta mi tego nie powiedział) a w ulotce jest napisane aby polepszyć działanie leku przed zastosowaniem własnie należy zwiększyć tą porowatość.
jeszcze jedno pytanie odnośnie tego piaskowania czy by było możliwe jakies zasłonięcie części z tym klejem i opiaskownie reszty zębów ?

pozdrawiam
qaz123
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 18:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 gru 2011, 00:03

Co do tooth mouse myślę że piaskowanie w zupełności wystarczy. Najczęściej robi się zwykłe profesjonalne oczyszczanie zębów ponieważ piaskowanie jest dość kosztowne.
Pisałem że piasek może mieć wpływ na materiał którym drut jest przymocowany lecz możliwe że jest tak umiejscowiony że go się go omijać. Niestety żadne zabezpieczenie nie przychodzi mi do głowy. Albo go zdjąć na czas piaskowania i później założyć, co jest długo trwa, albo spróbować z nim.
A jak Pan zdiagnozował u siebie hipoplazję szkliwa? Białe plamki? Kreski? Jak jest możliwość proszę zamieścić zdjęcie.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: qaz123 » 11 gru 2011, 17:32

sam nie wiem czy to jest hipoplazaja ale tak mi sie wydaje :> są to białe plamki tylko na górnych jedynkach jedna podłużna u nasady zęba a druga okrągła na środku drugiej jedynki :) ( tak czasem sobie myślę że może ta druga to jakaś plomba no ale nie przypominam sobie żebym miał kiedyś plombowaną jedynkę a nawet wogóle coś z przodu) dodam że nie są one takie rozproszne takie jak w tym temacie
viewtopic.php?f=40&t=746
święcac z drugiej strony zęba latarką w miejcu tych plam wyraźnie mniej swiatła zostaje przepuszczone a nawet na troche wiekszej powierzchni tak jakby już częsć tych plam została już pokryta szkliwem w kolorze zęba. mam też takie wrażenie że te plamki sa minimalnie głebsze tak jak by szkliwo było odłupane ale nie jestem tego pewien .
zdjęcia dodam tylko narazie nie mam jak.
a i jeszcze zapytam czy tooth mouse ma jakies skutki uboczne np odbarwie zęba albo będzie bardziej podatny na próchnicę?
pozdrawiam
qaz123
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 18:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 gru 2011, 22:30

Możliwy jest miejscowy niedorozwój szkliwa z powodu stanu zapalnego wokół wierzchołków korzeni jedynek mlecznych. Możliwe że od urazu. Trzeba to zbadać. Jeśli tylko te dwa zęby mają wadę można od razu wykluczyć przyczynę ogólnoustrojową.
Szkliwo mniej zmineralizowane, hipoplastyczne jest mniej przezierne.
Nie słyszałem o negatywnych skutkach Tooth Mouse'u, a jego rolą jest chronić przed próchnicą.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: qaz123 » 24 sty 2012, 17:58

witam po krótkiej przerwie
przepraszam ze dopiero teraz wysyłam te zdjęcia ale wcześniej nie miałem jak
http://imageshack.us/photo/my-images/43 ... uuflt.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... uu1ud.png/
mam nadzieje że wszytko widać
kilka razy stosowałem tooth mouse ale nie zużywałem żadnych widocznych efektów
mam pytanie jak się tego pozbyć ? ale w jakiś sposób naturalny nie ingerując w naturalne zęby ( licówki to ostateczność)?
pozdrawiam
qaz123
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 18:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 24 sty 2012, 20:24

Nie zaszkodzi spróbować wytrawić najpierw szkliwo (jak do wypełnienia) a następnie zaaplikować np. Tooth Mouse - musi to zrobić dentysta.
Ale z tego co widzę (aczkolwiek musiałbym to jeszcze zbadać) najprawdopodobniej trzeba będzie zastąpić zmieniowe tkanki materiałem kompozytowym.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: qaz123 » 25 sty 2012, 16:58

czyli według Pana jest to hipoplazja?
Będąc u dentystów usłyszałem trzy wersje co to jest mniej więcej :
-jak się te zęby wyrzynały to zostały uderzone np. piłką no i to zaburzyło ich budowę i trzeba je zaplombować bo kiedyś za X lat mogą być te miejsca bardziej wrażliwe na próchnice
-druga wersja u innego dentysty mówi ze trzeba stosować żel elmex bo to ubytek szkliwa ( tak jakby się ukruszyło :)
a trzecia że tak ma być i już :)
mam taki pomysł jakby wybielić zęby tak aby zrównać kolor czy to by zdało egzamin czy może jeszcze pogorszyło sytuacje?
na zdjęciu tego może nie widać ale te plamki w rzeczywistości naprawdę są widoczne i chciałbym się ich już pozbyć raz na zawsze
a jeśli chodzi o tą Pana propozycje z tym wypełnieniem kompozytem to jeśli zęby by trochę zżółkły lub bym je później wybielił to kolor kompozytu zostałby taki jaki był podczas zakładania dobrany pod kolor zębów więc plamy nadal by były widoczne ?
pozdrawiam
qaz123
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2011, 18:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 26 sty 2012, 00:11

Hipoplazja jest to zmiana ilościowa, więc musiałbym zbadać czy rzeczywiście tego szkliwa jest mniej, ale skoro piszesz że zmiany są minimalnie wklęsłe jest to możliwe. Pastami i innymi specyfikami raczej się nic nie zdziała.
Przyczyną takiego stanu rzeczy mógł jeszcze być stan zapalny toczący się w obrębie korzenie mlecznego siekacza.
Nie wiem do końca czy zmiany hipoplastyczne można wybielać, może to doprowadzić do większego osłabienia szkliwa w tych miejscach.
Niestety kolor materiału po wybielaniu się nie zmieni. Wtedy dopiero 2 tygodniach po wybielaniu można wymienić wypełnienia. Pisząc o tym materiale miałem na myśli usunięcie zmienionego szkliwa i zastąpienie go kompozytem - metoda najmniej inwazyjna, skoro chcesz się tego pozbyć.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: marysia12 » 16 kwie 2012, 15:39

Witam, mam pytanie! Ostatnio zdarzało mi się częste krwioplucie podczas mycia zębów, zmiana szczoteczki niewiele dała. Pomogła zmiana pasty do zębów na elmex, ale również nie jakoś spektakularnie. Stomatolog polecił mi żel do zębów fluormex, jednak w Internecie jest napisane, że służy on głównie do walki z próchnicą. Mogę prosić o informacje na jego temat?
marysia12
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2012, 15:35
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: piskowanie zebów z drutem retencyjnym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 17 kwie 2012, 19:07

Witam,
bardzo ciekawych rzeczy się dowiaduję, by profesjonalnie stosowany w gabinecie lakier fluorkowy był stosowany przez pacjenta w domu i to jeszcze na krwawienie z dziąseł.
A najczęstsza przyczyna tego zjawiska to płytka nazębna powodująca zapalenie dziąseł - wymagane jest profesjonalne oczyszczanie przed dentystę. Inną przyczyną może być szczotka z twardym włosiem - najlepiej ze średnim a w zapaleniach dziąseł z miękkim. Powyższe mogą być połączone z wadami zębowymi i powstającymi przeciążeniami. Potrzebna jest wnikliwa analiza w gabinecie.
Zapalenie dziąseł leczy się więc najczęściej poprzez profesjonalne oczyszczanie a nie jak radzą reklamy - kupienie nowej pasty.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Pytania odnośnie higieny, wybielanie, piaskowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Reklama
cron