• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Problem z zębami

Jaka szczotka, jaka pasta, jaka technika szczotkowania, jaki płyn do płukania, jaka nić. Pytajcie a będziecie wiedzieć : )
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Problem z zębami

Nieprzeczytany postautor: cleogirl89 » 11 mar 2014, 16:48

Witam mam problem z zębami chodzi o to że zaniedbałam trochę w sumie dużo mycie zębów i gdy zaczełam myć krwawiły mi dziąsła i strasznie bolało więc zaczełam myć pastą parodontax było wszystko ok. Gdy przestałam zaczełam myć inną pastą z początku było wszystko dobrze do nie dawna znowu mnie bolą dziąsła i krwawią i mam czwerwone dziąsła ale tylko te zęby z przodu nie mam pojęcia co robić zastanawiałam się nawet czy nie mam wrażliwych zębów?? Co robić pomuszcie :zalamka: :zalamka: :zalamka:
cleogirl89
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2014, 16:42
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: inna osoba
Kierunek studiów: inna osoba
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: inna osoba
Uczelnia: inna osoba
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Problem z zębami

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 11 mar 2014, 19:49

Jak parodontax pomagał to dalej go używaj. Pójdź do Stomatologa , wyczyść dokładnie zęby - scaling + piaskowanie. Popraw higienę, używaj nić, płukankę. Polecz to co masz, pousuwaj to co trzeba i będzie dobrze.

pozdro
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Problem z zębami

Nieprzeczytany postautor: zuzabuczek » 18 mar 2014, 16:19

Z te
cleogirl89 pisze:Witam mam problem z zębami chodzi o to że zaniedbałam trochę w sumie dużo mycie zębów i gdy zaczełam myć krwawiły mi dziąsła i strasznie bolało więc zaczełam myć pastą parodontax było wszystko ok. Gdy przestałam zaczełam myć inną pastą z początku było wszystko dobrze do nie dawna znowu mnie bolą dziąsła i krwawią i mam czwerwone dziąsła ale tylko te zęby z przodu nie mam pojęcia co robić zastanawiałam się nawet czy nie mam wrażliwych zębów?? Co robić pomuszcie :zalamka: :zalamka: :zalamka:


Z tego co opisujesz, wydaje mi się, że miałam podobny problem.Teraz wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy to za sprawą szczoteczki czy pasty, ale koleżanka poleciła mi szczoteczkę firmy radius. Na początku ciężko było się przyzwyczaić, bo baardzo różni się od standardowych szczoteczek, ale chcę powiedzieć, że już po pierwszym umyciu miałam wrażenie zdecydowanie lepiej, jeśli nie najlepiej, wyszczotkowanych zębów, dziąsła z dnia na dzień wydawały się zdrowsze a mycie zębów przyjemniejsze.
zuzabuczek
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2014, 16:02
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: kosmetolog
Kierunek studiów: kosmetologia, zdrowie publiczne
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Łódź
Uczelnia: Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Pracuję: Tak

Odp.: Problem z zębami

Nieprzeczytany postautor: Roberto » 25 mar 2014, 09:45

Też tak miałem. I tak samo używanie innej pasty wywoływało krwawienie dziąseł. Temu też kupiłem miękka szczoteczkę i stosuję pastę dla nadwrażliwych zębów. Tyle. To pomaga. Przyzwyczaiłem się do tego, że nie mogę zmienić pasty na inną. I Tobie też tak radzę :).
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.
Awatar użytkownika
Roberto
Weteran
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2014, 14:51
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Problem z zębami

Nieprzeczytany postautor: mymy » 20 kwie 2014, 10:27

koniecznie trzeba udać się do dentysty na profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia i płytki nazębnej i instruktaż higieny. Pasty typu parodontax maskują proces zapalny, zmniejszają krwawienie, więc myśli się że jest ok, ale przyczyna nie została usunięta! To płytka nazębna z bakteriami powoduje zapalenie dziąseł, a usuwa ją szczoteczka, nie pasta. A skoro płytka nie była usuwana do tej pory to zmiana pasty nie wpłynie na jej zlikwidowanie.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Problem z zębami

Nieprzeczytany postautor: Roberto » 28 kwie 2014, 10:19

Ale kamień będzie trzeba już potem regularnie usuwać, zgadza się? Bo przecież on wraca, więc wracać będzie też przyczyna nadwrażliwości, a co za tym idzie – krwawienia. A pasta przynajmniej zmniejsza krawienie i większość nieprzyjemnych objajwów nadwrażliwości. Więc pasta chyba też jest ważna w tym przypadku, przynajmniej w moim :)
Awatar użytkownika
Roberto
Weteran
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2014, 14:51
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Problem z zębami

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 maja 2014, 11:11

krwawienie będzie wracać przy braku odpowiedniej higieny i przy braku regularnego usuwanie kamienia.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Pytania odnośnie higieny, wybielanie, piaskowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Reklama