• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

próchnica

Jaka szczotka, jaka pasta, jaka technika szczotkowania, jaki płyn do płukania, jaka nić. Pytajcie a będziecie wiedzieć : )
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

próchnica

Nieprzeczytany postautor: Saba » 16 lis 2012, 17:19

Witam, moje pytanie dotyczy masowej próchnicy, w postaci malutkich czarnych plamek. Myje zęby 3 razy dziennie po każdym posiłku, ograniczyłam słodycze (raz w tygodniu tylko spożyam coś słodkiego), po każdym myciu (pasta elmex przeciw prochnicy) płuczę jame ustna płynem colgate antybakteryjnym, kilka razy w tygodniu płycze plynem elmex, uzywam fluormex, mimo to stale pojawiają się nowe miejsca zaznaczobe próchnicą. Co mam zrobić, skoro zdaniem wielu dentyastów robie już wszystko włącznie ze szczoteczkami międzyzębowymi, a mimo to nic się nie poprawia?
Saba
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2012, 18:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 4
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: próchnica

Nieprzeczytany postautor: mymy » 23 lis 2012, 17:26

Niewyleczona próchnica nie zniknie gdy będzie używać się więcej fluoru, a nadmiarem fluoru można sobie jedynie zaszkodzić. Warto wykonać zdjęcia RTG skrzydłowo-zgryzowe prawej i lewej strony żeby ocenić jak duże są owe ubytki. Czarna plamka najczęściej świadczy o próchnicy przewlekłej, czyli tej lepszej dla zęba (jeśli można tak powiedzieć) bo postępuje wolniej. Przy idealnej higienie może nawet ulec zatrzymaniu, ale plamki nie znikną, zlikwiduje je tylko założenie wypełnienia. Jeśli więc na zdjęciach wyjdzie że ubytki nie nadają się jeszcze do leczenia, to tylko się cieszyć, utrzymywać higienę na jak najlepszym poziomie (nie przesadzając) i robić co 6 miesięcy kontrole.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: próchnica

Nieprzeczytany postautor: weronikanika » 04 lut 2013, 21:05

Może za dużo preparatów stosujesz, albo źle dobranych? Ja miałam straszne problemy z krwawieniem dziąseł, przeszłam z powrotem z elektrycznej szczoteczki na manualną, zaczęłam używać płyn do płukania jamy ustnej na bazie krzemu organicznego SILOR+B, rewelka, w aptece nie mogłam go dostać- kupiłam w http://www.sklep.ateraz.pl/krzem.organiczny i dziąsła już nie krwawią. Jestem zadowolona jak bąk. no i jeszcze nitka- jak dla mnie niezbędna w pielęgnacji jamy ustnej:) pozdrawiam
weronikanika
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2013, 19:35
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: pedagogika
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: Wyższa Szkoła Społeczna
Pracuję: Nie

Odp.: próchnica

Nieprzeczytany postautor: grak » 12 sie 2013, 08:13

Skoro myjąc systematycznie zęby masz problemy, to radzę szybko zmienić pastę do zębów - będzie na pewno lepiej. Szkoda czasu na pastę, która przy systematycznym myciu zapewniał... próchnicę :(
grak
Weteran
 
Posty: 108
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Pytania odnośnie higieny, wybielanie, piaskowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Reklama
cron