• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Dobra pasta wybielająca zęby

Jaka szczotka, jaka pasta, jaka technika szczotkowania, jaki płyn do płukania, jaka nić. Pytajcie a będziecie wiedzieć : )
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: Jakob » 04 maja 2010, 19:19

Witam,
Szukam pasty, która wybieli moje zęby.
Mam zółte ( taki kościec ) zęby. Jak to każdy student, żałuje każdej złotówki :P Nie chcę wydawać kroci na dentystów. Szukam tańszego rozwiązania. Są może jakieś pasty ( inne rozwiązania też wchodzą w grę ), które wybielą moje zęby, nie niszcząc szkliwa?

Za wszystkie propozycje wielkie dzięki!

Pozdrawiam,
Jakob
Jakob
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2010, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Lekarz
Kierunek studiów: Medycyna
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Wrocek
Uczelnia: AM im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 maja 2010, 21:16

Witam! powiem tak, kolor zębów zależy od tego co się je, od tego jak się je myje, od grubości szkliwa i od koloru zębiny. Reklamy past do wybielania mówią: "przywraca naturalną biel zębów". Jak wiesz że dobrze myjesz, to znaczy że taki masz naturalny kolor i pasta za dużo nie pomoże.
Możesz spróbować > LINK <, to są takie paski, lecz niezbyt tanie :? Możesz spróbować Blend-a-med 3D White. Różne opinie słyszałem o paście BlanX (czarno-biała tubka).
Może na początek pasta Pearl Drops > LINK < - 50ml kosztuje ok 10 zł. Niestety takie przyjemności nie są za tanie. Stosuj sumiennie ze 2-3 razy dziennie przez 2 tygodnie, wtedy daj znać i ewentualnie pomyślimy co dalej jeśli nie pomogło, tak żeby Cie za bardzo nie skroić ;) pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: Jakob » 05 maja 2010, 06:54

Witaj,
Ok, wypróbuję Pearl Drops'a :P
Nie wiesz, czy jest on dostępna w aptekach, czy trzeba ją zamawiać/szukać?
Jakob
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2010, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Lekarz
Kierunek studiów: Medycyna
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Wrocek
Uczelnia: AM im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Pracuję: Nie

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: Kiepski Student » 05 maja 2010, 20:57

Takiego Pearl Dropsa i jeszcze ze dwa inne tytuły znajdziesz na półce "wybielanie zębów" w każdym rossmanie więc nie musisz nigdzie daleko szukać. Z góry zaznaczam że takie pasty przydało by się stosować ze 3miesiące minimum żeby dały jakikolwiek efekt. Pasty kosztują od 4zł (Colodent Whitening) do 30zł więc rachunek jest prosty 3x30=90zł. Polecam wypróbowany sposób- zęby wybielamy profesjonalnie na szynie zakładanej na zęby U DOBREGO TECHNIKA pamiętaj że dentysta kiedy chce wybielić Ci zęby robi tylko wycisk odsyła to do technika, dostaje gotową szynę, pociapcia pastą i...trzepie kasiore. (ok 300zł) A technik na drugi dzień odda Ci szynę i paste za jakieś 90zł....noi masz efekt natychmiast. Szukaj w swojej książce telefonicznej pod Laboratorium Protetyczne :-) :ugeek:
Kiepski Student
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2010, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Stoma
Rok studiów: 4
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny
Pracuję: Nie

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: alcybiades » 18 sty 2012, 16:54

Problem polega na tym, że nie wiem ile dla ciebie jest „mało”, a ile „dużo” jeśli chodzi o pastę do zębów. Z doświadczenia wiem natomiast, że najtaniej leki i kosmetyki dostaniesz w placówce takiej jak aptekimedyczne więc proponuję najpierw zobaczyć, co oni mają na stanie. Jeśli chodzi o mnie to z tańszych past do zębów wybielających, które faktycznie dają jakiś efekt, mogę spokojnie polecić pastę l’biotica (cena ok.16zł) albo Lacalut (ok. 18-19zł). Inne są już znaczenie droższe, przy czym ja teraz używam Rembrandt (ok. 55zł) i faktycznie daje radę.
Awatar użytkownika
alcybiades
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2012, 16:47
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Kraków
Uczelnia: UJ
Pracuję: Tak

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: robkas7891 » 21 sty 2012, 22:43

Nie ma pasty która wybieli nam zęby. Nawet jak umyjesz zęby pastą z dodatkiem sody czy z dodatkiem środków ścieralnych to nie ma sensu. Bo zjesz posiłek, napijesz się czarnej kawy/ herbaty i efekt powróci. Hm co mogę powiedziec jest wersja bez stomatologai 1 ze stomatologiem co to wg mnie znaczy. 1- kupujesz w aptece śnieżną perłę robisz odcisk tych nakładek zakładasz na okreslony czas i to jest zabawa w domu. A u stomatologa to płacisz ale efekt widać od razu po 45 minutach ale koszt jest wysoki bo od 700-1200.
Jak masz stomatologa takiego do którego wiele lat chodzisz i masz do niego zaufanie i który nie zdziera to są zabiegi tzw oczyszczające gdzie ten ząb widać że jasnieje. Zabiegiem jest usówanie osadu nazębnego , piaskowanie zębów. Ale warto zapytać jaką ma się kość ja np mam kość słoniową czyli taką żółtawą i mi pomoze tylko zabieg w gabinecie stomatologicznym za który nie zapłacę takich kolosalnych pieniędzy za to mam wycieczkę zagraniczną. A po drugie boję sie że niezastosuję się do rad i nie będę trzymała białej diety która jest wskazana. Czyli to są wyrzeczenia. Natomiast ja stawiam na profilaktykę. Bo lepiej zapobiegac niż leczyć.

Ja wiem ze to fajnie wyglada biały ząb i mozna tym się ekscytować i szczycić ale po co.
robkas7891
 

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: grak » 13 lut 2012, 08:39

Witam - mam nadzieję, że w końcu znalazłem miejsce, w którym otrzymam dobrą odpowiedź.
Czy pasty bez fluoru są rzeczywiście lepszym pomysłem od tych wszystkich popularnych past z fluorem? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
grak
Weteran
 
Posty: 106
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 lut 2012, 11:06

-> pasty w fluorem ;-)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: grak » 14 lut 2012, 08:45

Dzięki za odpowiedź, ale trudno zrozumieć o co chodziło ;-)
Możesz nieco rozjaśnić sprawę? ;-)
grak
Weteran
 
Posty: 106
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 lut 2012, 23:43

odpowiedziałem na pytanie: Jakie jest wasze zdanie na ten temat :)
więc polecam te z fluorem. Fluor ma wielokierunkowe działanie i jest ważnym elementem profilaktyki.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: grak » 15 lut 2012, 08:46

Powiedz mi jeszcze - skąd się biorą te informacje o szkodliwości fluoru? Czemu np. pasty na krwawienie nie zawierają fluoru (taką przynajmniej mi zalecono). Czytam ostatnio sporo na ten temat i niektóre info są zaskakujące. Łącznie z negatywnym wpływem fluoru na .... płód...
grak
Weteran
 
Posty: 106
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: Gapka » 16 lut 2012, 12:40

Również interesował mnie ostatnio ten temat i ostatecznie zmieniłam pastę na taką bez fluoru. W sumie korzystam od dwóch miesięcy i jest ok. Dla mnie sporym plusem jest to, że nie myślę już o tym, co robi/daje ten fluor. To dla mnie szczególnie istotne.
Gapka
Dociekliwy
 
Posty: 30
Rejestracja: 16 lut 2012, 12:39
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Rachunkowość
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: grak » 17 lut 2012, 08:40

Hmmm.. ale po dwóch miesiącach trudno stwierdzić czy pasta ma pozytywny wpływ na zęby. Próchnica rozwija się raczej przez dłuższy okres czasu. Możesz mi powiedzieć jeszcze jaka to pasta?
grak
Weteran
 
Posty: 106
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 lut 2012, 01:26

grak pisze:dwóch miesiącach trudno stwierdzić czy pasta ma pozytywny wpływ na zęby

zdecydowanie, tym bardziej że wieloletnie badania mówią że działa pozytywnie. M. in. dlatego jest prawie w każdej paście.
Każda skrajność jest zła. Nie słyszałem o negatywnym wpływie na płód. Słabe zatrucie jest możliwe przy zjedzeniu 1mg na kg, czyli mężczyzna ważący 70 kg, musiałby zjeść ok. połowę tubki o masie 125g i o zawartości fluoru 1450 ppm (jedna z częstszych dawek), co się rzadko zdarza. Oczywiście u dzieci ryzyko jest większe, dlatego pasty mają mniejszą zawartość fluoru. Dawka toksyczna po zjedzeniu której potrzebna jest hospitalizacja to 5mg/kg masy ciała.
Jest coś takiego jak chwyt marketingowy, napiszą że pasta nie ma fluoru to klient pomyśli sobie że to specjalnego, wyjątkowego. Lacalut, Sensodyne, Elmex, Parodontax mają fluor...
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Dobra pasta wybielająca zęby

Nieprzeczytany postautor: grak » 20 lut 2012, 09:00

O tym wpływie na płód widzę kilka artów w sieci (tj. wyszukiwarka widzi), więc być może coś w tym jest.
Nie wiem czy tekst "pasta bez fluoru" będzie pobudzał zainteresowanie. Ludzie właśnie twierdzą, że fluor jest podstawą w pastach ;-)
grak
Weteran
 
Posty: 106
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Następna

Wróć do Pytania odnośnie higieny, wybielanie, piaskowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama
cron