• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

piaskowanie zębów

Jaka szczotka, jaka pasta, jaka technika szczotkowania, jaki płyn do płukania, jaka nić. Pytajcie a będziecie wiedzieć : )
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

piaskowanie zębów

Nieprzeczytany postautor: zaniepokojona » 16 lip 2012, 18:52

Piszę ponieważ kilka dni temu byłam w gabinecie na piaskowaniu zębów. Mówi się że prawidłowo i fachowo wykonany zabieg nie uszkadza szkliwa. U mnie było inaczej. Mam poziome zarysowania na siekaczach dolnych i górnych, szczególnie z tyłu. Skonsultowałam to w innym gabinecie, tam powiedziano mi, że to nie jest wina lekarza tylko szkliwa. U jednych po zabiegu występują zarysowania innych nie. Wykluczam winę szczotkowania, używam miękkiej szczoteczki a zęby szczotkuję metodą wymiatającą. Moje pytania brzmią:

1. Kto ma rację, mógł zawinić lekarz?
2. Czy da się jakoś zminimalizować te uszkodzenia. Bez ingerencji kompozytu. Delikatnie wygładzić przez szlifowanie albo polerowanie?
3. Jak dbać o te zęby by nie zbierały się w tych miejscach osady oraz nie tworzyła się próchnica. Czy są teraz na to bardziej narażone?
4. Mogę dociekać w jakiś sposób swoich praw, jest na to szansa?

Uprzejmie proszę o odpowiedź.
zaniepokojona
 

Reklama

Odp.: piaskowanie zębów

Nieprzeczytany postautor: mymy » 19 lip 2012, 14:26

Witam,
łatwiej byłoby mi pomóc gdybym Panią widział. Piasek z piaskarki nie ma takiej mocy by tak zniszczyć szkliwo, chyba że miała Pani na nim jakiej niedoskonałości, miejscowe niedorozwoje, co się czasem zdarza.
Proszę jeszcze zastanowić się nad takim faktem: owe zagłębienia Pani miała, tylko po oczyszczeniu zostały bardziej wyeksponowane.
Nie wiem czy są one na tyle duże by trzeba było użyć kompozytu, może wystarczy najpierw fluoryzacja? Proszę zapytać u dentysty u którego robiono piaskowanie.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: piaskowanie zębów

Nieprzeczytany postautor: zaniepokojona » 19 lip 2012, 17:45

Dziękuję za informację.
Zamierzam udać się do tego stomatologa. Nigdy nie miałam wad rozwojowych. Zawsze twierdzono, że mam mocne szkliwo. Teraz te niedoskonałości wyczuwam językiem mimo że były polerowane. Pozdrawiam.
zaniepokojona
 

Odp.: piaskowanie zębów

Nieprzeczytany postautor: grak » 13 sie 2013, 07:54

Musielibyście dowieść sądownie, że coś zostało wykonane źle, ale obawiam się, że to nie jest gra warta świeczki - przy takiej sprawie wielkich pieniędzy nie wygrasz, a będzie ona trwała co najmniej 2 lata. Inna sprawa - na przyszłość radzę metody naturalne - zapewniam, że efekt będzie o niebo lepszy...
grak
Weteran
 
Posty: 107
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie


Wróć do Pytania odnośnie higieny, wybielanie, piaskowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Reklama