• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

ból głowy

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

ból głowy

Nieprzeczytany postautor: brubik » 03 kwie 2012, 19:25

Witam.
Mam 20 lat. Od jakiegos roku cierpie na bole glowy o dosc silnym nasileniu w skali 1-10 okreslilbym je na poziomie 8-9, a nie jestem szczegoolnie wrazliwy. Gdy pojawily sie po raz pierwszy byly lagodniejsze, pojawialy sie raz na 2 tygodnie, moze miesiac. Dalo sie to przeztyc, leki przeciwbolowe lagodzily sytuacje. Niestety ostatnie polrocze to jakas masakra. Budze sie z bolem i z bolem zasypiam. Bol wystepuje zwsze, czasami troszke slabszy, ale to niewielka ulga. Sprobuje go opisac. Jest to narywajacy, pulsujacy bol w okolicach skroni, siegajacy zuchwy, potylicy, szczeki czasami oka i ucha z obu stron twarzy. Nie wystepuje nadwrazliwosc na swiatlo ani inne objawy ze strony narzadu wzroku, wiec migrena raczej odpada. lekarze najpierw sadzili, ze to od zatok - kilku internistow i laryngologow, ale bol nie zwieksza sie podczas pochylania, ponadto brak kataru, rtg zatok czyste. Neurolog nie stwierdzil zadnych objawow neurologicznych, zarzucaja mi depresje i inne tego typu [wulgaryzm]. Jak moge nie miec depresji skoro non stop mnie boli i nie mam sily isc do pracy, zrobic czegos w domu, pouczyc sie na studia? Nie moge normalnie funkcjonowac, dobra skoncze z uzalaniem sie bo to niczego nie zmieni.
Oczywiscie lekarze zostawili mnie samemu sobie, kazdy odsylal do innego i gowno z tego wyszlo. Szperajac w internecie natknalem sie na jakas publikacje nt. powiazania bolu glowy i zatrzymanych zebow madrosci. Wiec poszedlem do pracowni rtg i zrobilem zdjecie panoramiczne - o dziwo dalo rade bez skierowania.
Teraz postaram sie opisac zdjecie:
Gorna szczeka wyglada ogolnie dobrze. lewa osemka wyszla elegancko a prawa jest widoczna w polowie - pol osemki od strony policzka jest juz "naga" a druga polowa pod dzioslem, ale na 90% jestem pewien, ze wyjdzie bo mam tam miejsce, gdyz mialem usuwane 2 gorne 4ki jak mialem z 10 lat, ze wzgledu na mala przestrzen w szczece, nie wydaje mi sie zeby cos sie tam dzialo.
Z kolei dolna szczeka prezentuje sie kiepsko. Po pierwsze nie mialem w niej usuwanych 4ek, wiec jest tam bardzo ciasno, powinienem to zrobic, ale ortodonta zalecil inaczej i wychodzi na to, ze sie pomylil. jak wyzdrowieje moze zaloze aparat, zobaczymy. Prawa osemka jest czesciowo zatrzymana, rosnie dosc prosto, ale na 100% nie wyjdzie bo nie ma miejsca, utworzyla sie kieszen dzioslowa i prawdopodobnie stan zapalny - tak mi powiedziala pani radiolog. Druga osemka z kolei rosnie pod katem 45 stopni w strone siodemki i spycha ja do srodka, tez jest czesciowo zatrzymana, albo zatrzymana nie jestem pewien.
Znalazlem nr do chirurga szczekowego i umowilem sie na usuniecie. o dziwo mozliwe jest usuniecie 2 na raz, zabieg mam dopiero 11, a teraz umieram z bolu. Srodki przeciwbolowe nie pomagaja. Zaczalem sie zastanawiac czy ten bol na pewno pochodzi od tych zebow, czy jest to mozliwe? czy mozna przeprowadzic ekstrakcje gdy jest stan zapalny? Pozdrawiam i prosze o odp.
brubik
 

Reklama

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 kwie 2012, 17:33

Witam Pana,
niech tam radiolog nie zabiera się za diagnozy. Proszę koniecznie zamieścić zdjęcie, postaram się pomóc.
Proszę nie dać sobie usunąć dwóch 8 dolnych bo Pan nie wydoli! Przy jednej dolnej 8 zwykle bierze się tydzień-dwa chorobowego... Po dwustronnej takiej ekstrakcji może się okazać że jogurtu Pan nawet nie przełknie.
Możliwe, że takie bóle głowy pochodzą również od stawu skroniowo-żuchwowego, np. przy obniżonej wysokości zwarcia lub przy parafunkcjach jak np. bruksizm. Potrzebne jest wnikliwe badanie stomatologiczne, gdyż lekarze innych specjalności wykluczyli możliwe przyczyny. Początkowo myślałem że ma Pan jakąś neuralgię ale bóle obustronne to wykluczają.
Proszę spytać jeszcze neurologa o neuralgię powodowana przez zbyt długi wyrostek rylcowaty.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: Bocja » 09 sie 2017, 14:24

Ja bym obstawiła na bardzo silne migreny. Skoro domowe metody i żadne pigułki nie pomagają może warto wybrać się na refleksoterapię. Ja chodziłam na takie masaże stóp do rehamedu w Katowicach i dzięki nim pożegnałam się z migrenami na stałe.
Bocja
Weteran
 
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2017, 19:55
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: julkka » 12 mar 2018, 15:05

Wyrwanie dwóch ósemek jednocześnie to jest naprawdę strzał w kolano! Po wyrwaniu jednej ma się problemy z przełykaniem płynnych rzeczy, po wyrwaniu obu naraz - chyba pozostaje karmienie kroplówką, bo po pierwsze krwawienie trwa kilka dni, więc wszystko smakuje jak krew, po drugie ból szczęki będzie zbyt silny, by ją rozwierać. Chociaż faktycznie takie bóle mogą pochodzić m.in. od ósemek (gdy rosną nieprawidłowo albo nie wyrżną się do końca) czy bruksizmu (zbyt duże obciążenie stawu przy silnym zaciskaniu szczęk), to żaden szanujący się lekarz stomatologii nie zdecyduje się na wyrwanie obu ósemek naraz. Wybierz się na wizytę, jeśli to są faktycznie ósemki, prawdopodobnie dentysta zleci najpierw wyrwanie gorzej wyglądającej, potem odczekać, aż się zagoi, by wyrwać drugą - będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, ale to najlepsze rozwiązanie. A z bruksizmem też jest tak, że dentysta najpierw zleca zaleczenie ubytków przed zrobieniem szyny relaksacyjnej, nakładki na zęby do noszenia na noc. Potrzebny jest odlew zębów, a jak się będzie mieć jakieś ubytki, to mogą być podrażniane przez tą szynę - tak mi przynajmniej wyjaśniał mój dentysta, kiedy mi zlecał jej wykonanie.
Awatar użytkownika
julkka
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2018, 13:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: PaulinaWalega » 09 kwie 2020, 20:33

Bóle głowy mogą mieć różne podłoża. Najlepiej pomówić z zaufanym lekarzem. Być może będzie konieczne wykonanie rezonans magnetyczny głowy , ale jest to bezbolesny zabieg także bez obaw.
PaulinaWalega
Aktywny
 
Posty: 24
Rejestracja: 04 lut 2019, 12:54
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: awrwrw
Kierunek studiów: rwrwrwr
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: awrwrwr
Uczelnia: wrawrawrw
Pracuję: Tak

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: KrzysztofStol » 17 kwie 2020, 11:00

Mój stomatolog z Poznania polecił mi, żebym poszła na taki rezonans - okazało się, że to po prostu migreny, a nie jakieś schorzenie :)
KrzysztofStol
Aktywny
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2018, 12:24
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: czeko60 » 27 maja 2020, 17:34

Jak się okazuje migrena może mieć różne podłoże. U mnie okazało się, że jest to tak zwana migrena menstruacyjna. Ginekolog zalecił mi tabletki antykoncepcyjne belara i teraz już nie muszę się obawiać tego okropnego bólu głowy przed i w trakcie okresu. Ulga, że nie wiem.
czeko60
Weteran
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 lut 2018, 16:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: woszka » 29 mar 2021, 08:46

Tak jak już wcześniej wspomiano, w takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na rezonans magnetyczny. Jeśli jesteście z Warszawy bądź okolicy, to w szczególności polecam klinikę Rex Medica - mają szybkie terminy, a samo badanie jest bardzo dokładne.
woszka
Weteran
 
Posty: 644
Rejestracja: 30 sty 2018, 23:53
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: Indigo » 19 lis 2021, 10:33

Przyczyn bólu głowy może być naprawdę sporo. Polecam zajrzeć na stronę https://www.osteoklinika.pl/osteopatia- ... -warszawa/, gdzie można znaleźć na ten temat sporo informacji. Ciągłego bólu głowy nie powinno się bagatelizować.
Indigo
Weteran
 
Posty: 372
Rejestracja: 12 lis 2019, 13:01
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 20 gru 2021, 16:28

może masaże ?



____________________
http://www.enklawa-natury.pl/nie-tylko- ... go-masazu/
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: kalusia » 25 maja 2022, 19:59

To prawda, że migreny mogą naprawdę utrudniać normalne funkcjonowanie każdego człowieka. Jeśli choroba staje się nazbyt uciążliwa, to myślę, że powinieneś znaleźć w końcu jedno sprawdzone lekarstwo.. Ostatnio słyszałem wiele pozytywnych komentarzy o leku we wstrzykiwaczu Sumatriptan SUN. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku bardzo gwałtownych migren. Na stronie www.migrena.mededu.pl. można znaleźć wiele przydatnych informacji na ten temat, jeśli jesteś zainteresowany czymś takim, koniecznie to sprawdź.
kalusia
Weteran
 
Posty: 796
Rejestracja: 05 sty 2019, 19:50
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: konot » 23 wrz 2022, 11:50

Ja korzystam z sklepu https://www.konopiecbd.com.pl/kategoria/haszysz. Znajdziesz tam haszysz posiadający rewelacyjne właściwości a do tego w przystępnej cenie. Bez obaw jest to renomowana firma współpracująca z ekspertami z całej Europy co świadczy o jej prestiżu.
konot
Weteran
 
Posty: 2573
Rejestracja: 14 gru 2018, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: boddekk » 06 paź 2022, 17:58

Migreny są tragiczne jak ktoś je ma to naprawdę współczuję. Ja jestem nie do życia jak dopada mnie ból głowy


________________________
rehabilitacja Bydgoszcz rehabilitacjamolski.pl
boddekk
Weteran
 
Posty: 2228
Rejestracja: 05 paź 2017, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Doktor
Kierunek studiów: Dentysta
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Tak

Odp.: ból głowy

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 26 wrz 2023, 15:09

Częste bóle głowy mogą być objawem czegoś gorszego więc warto się wybrać z tym do lekarza, najlepiej specjalisty. Tutaj https://zdrowie.pzu.pl/ w tych placówkach macie takich lekarzy z doświadczeniem, dbają tam o pacjenta, opieka jest na wysokim poziomie.
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości

  • Reklama
cron