• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Pomocy!! opuchlizna (ropien?) po wyrwaniu zęba

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Pomocy!! opuchlizna (ropien?) po wyrwaniu zęba

Nieprzeczytany postautor: ropien » 20 mar 2012, 04:29

Witam!
Miałem zniszczony ząb który strasznie mnie bolał, nie mogłem spać leki przeciwbólowe nie działały w zębie zaczeła mi się zbierać ropa.Miałem lekko opuchnietą okolice zęba i lekko spucniete pod brodą. Poszedłem do destysty (bez zdjęcia zęba), stomatolog stwierdził ,że zęba się nei uratuje i trzeba wyrwać. Po wyrwaniu poczułem ulge jednak polik bardziej mi spuchł.
Dziś minoł 4 dzien po wyrwaniu a opuchlizna wcale nie schodzi . Wydaje mi się ,że tam mi się zbiera ropa (opuchlizna jest dosc twarda). Lekarz nie przepisał mi żadnych antybiotyków tylko dentosept do płukania jamy ustnej. Strasznie się martwie ,słyszalem ,że ropa moze doprowadzic do poważnych chorób. Proszę o odpowiedz co mam robić,czy kupic jakies antybiotyki czy po prostu czekac i samo przejdzie ?

PS:Suchego zębodołu raczej nie mam bo skrzep został już jest mniejszy itp.. wiec chyba dobrze się goi dziura tylko ta opuchlizna :(
ropien
 

Reklama

Odp.: Pomocy!! opuchlizna (ropien?) po wyrwaniu zęba

Nieprzeczytany postautor: mymy » 22 mar 2012, 20:50

Witam,
trzeba się więc udać na kontrolę, możliwe że to właśnie suchy zębodół, musi to ocenić lekarz. Może jest konieczny antybiotyk.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości

  • Reklama