• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ból zęba po zmianie wypełnienia

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ból zęba po zmianie wypełnienia

Nieprzeczytany postautor: tenshi » 15 lut 2012, 12:27

Witam,

ukruszył mi się kawałek zęba (dolna lewa szóstka) ze starą plombą (taką z ciemnego materiału), pojechałam do dentystki i zmieniła mi ją na światłoutwardzalną. Od tego momentu ząb boli jak diabli (minęło 5 dni od wizyty), non stop łykam ibuprom. Pierwsze dni były najgorsze, bo ból szedł po szczęce aż do ucha. Teraz boli coraz mniej, ale nadal ćmi i ząb jest wrażliwy. Zadzwoniłam do dentystki i mówiła o kanałówce, z tym że kosztowałoby to ponad 500 zł, a na taki koszt nie mogę sobie pozwolić. W związku z tym chciałabym się zdecydować na ekstrakcję zęba. Czy dolegliwości bólowe miną, gdy pozbędę się zęba?
tenshi
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2012, 12:22
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Ból zęba po zmianie wypełnienia

Nieprzeczytany postautor: gonia » 15 lut 2012, 12:47

Dolegliwości bólowe z pewnością miną po usunięciu zęba, ponieważ spowodowane są stanem zapalnym miazgi zęba. Wiem, że koszt leczenia kanałowego jest duży, ale w wielu przypadkach warto je rozważyć, a nie usuwać pochopnie zęba, bo poźniej ewentualne uzupełnienie braku zęba będzie bardziej kosztowne. Warto porozmawiać ze stomatologiem czy jest mozliwosc rozlozenia leczenia w czasie, by odciążyć sie finansowo. Pozdrawiam ;)
gonia
 


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości

  • Reklama