• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

przerażające koszty leczenia.Prosze o opinie

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

przerażające koszty leczenia.Prosze o opinie

Nieprzeczytany postautor: misiek » 30 sty 2012, 22:36

Witam

17 lat temu wybiłem sobie górną lewą jedynke,ząb został wstawiony ponownie do szczęki po czym po jakimś czasie obumarł.Poszedłem wtedy do dentysty ponieważ strasznie mnie bolało i miałem obrzęk.dentystka rozwierciła mi zeba w celu usunięcia ropy,po jakims tygodniu zakleiła go i bij zabij nie wiem dlaczego na tym zakonczyło sie moje lecznie tego zęba.I tak chodziłem sobie z tym zebem kilka lat,on w miedzyczasie bolał mnie na górze pod szczeką przy dotyku i sobie czerniał lekko.teraz juz wiem ze to próchnica.
tydzień temu ugryzłem bułke i ząbek sie złamał w połowie przy dziąśle.dentystka polecił mi zrobienie miniprotezki za którą zapłaciłem bagatela 400 zeta ( czy ktoś wie ile takie coś kosztuje u innych dentystów ) która jest niewygodna,spada (czy można takie coś jakimś klejem podklejać ? ) i w ogóle mało komfortowa.Ale nic tam.reszta jest najlepsza...za zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu tego zeba miałbym zapłacić 2500 zł (bo jest tam podobno jakaś przetoka i doszło do resorbcji kości-cokolwiek to znaczy) w międzyczasie zdjęcia,porady, konsultacie - około 500 zł i najlepsze - odbudowa zęba propozycje:
1: implant -około 5000
2:most na włóknie szklanym około 3600 (1200 za punkt )
3:wkład na koronie ale podobno już nie do zrobienia ponieważ nie ma do czego wkładu wkręcic.

Wiec tak to wygląda...jestem załamany kosztami...jeden ząb a wartość auta wychodzi...do tego dentysta namawia mnie jeszcze na aparat bo mam podobno 3 wady zryzu i za pare lat moge miec z tym problem...
Bardzo prosze o opinie na ten temat.Dodam tylko że akcja tego horroru dzieje sie we wrocławiu.

pozdrawiam serdecznie

p.s przepraszam za bałagan składniowo-myślowy w tym temacie :)
misiek
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2012, 22:31
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: przerażające koszty leczenia.Prosze o opinie

Nieprzeczytany postautor: Martynka33 » 19 lis 2012, 17:41

Witaj. Jak tam Twoje leczenie?

Cena za implant jest raczej typowa, mój też tyle kosztuje (wstawiłam Biomet 3i).
Natomiast cena mostu na włóknie mnie zszokowała. U mnie w Warszawie, w dobrej klinice biorą 1500 zł (500 zł za punkt).
Miałam ostatnio trochę przejść z zębami i stomatologami, więc wiem o czym piszesz. Też mnie namawiają na dodatkowe implanty i nawet na aparat. Ech, żeby pieniądze w ogródku rosły, to bym sobie chętnie co nieco porobiła, ale tak jak piszesz, są to koszty porównywalne do zakupu auta.
Więc musiałam ustalić priorytety, najpierw szyna relaksacyjna, 500 zł, denerwuje mnie ten wydatek, ale chyba nie ma wyjścia...

Pozdrawiam serdecznie...
Martynka33
Aktywny
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2012, 16:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: przerażające koszty leczenia.Prosze o opinie

Nieprzeczytany postautor: Labamba » 23 lis 2012, 16:20

No niestety implanty tanie nie są,
a jeśli dodatkowo mocno zaniedbałeś sprawę przez lata to może tak być...
Moim zdaniem jeszcze zanim się zdecydujesz na leczenie, to obskocz paru dentystów (tu masz ranking w którym są różni stomatolodzy)i popytaj o ceny... z tego co mi wiadomo cenniki się różnią, i nie ma tu czegoś takiego jak w taksie notarialnej... :D
Awatar użytkownika
Labamba
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2012, 15:16
Płeć: Kobieta
Jestem: Asystentka/Higienistka
Tytuł / Specjalizacja: Jest
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Wrocław
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: przerażające koszty leczenia.Prosze o opinie

Nieprzeczytany postautor: mymy » 23 lis 2012, 23:52

W moim mieście 400 zł za punkt mostu kompozytowego na włóknie.
Dziwne ceny, 1200 to punkt pełnoceramicznej korony w najnowszej technologii cad-cam.
A usunięcie korzenia na NFZ.
cena implantu typowa
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

  • Reklama