• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: lilith83 » 27 cze 2010, 23:44

Miałam taka sytuację, że podczas podania znieczulenia (ubytek klinowy,) pól twarzy spuchło mi tak bardzo, że nie widziałam na prawe oko, a częśc twarzy miałam jak chomik.Pod okiem popekaly mi naczynka i wygladalo to tak jakby mnie ktos ostro pobil... Doktor sie wystraszył. Podejrzenie było, że to reakcja alergiczna, wiec na miejscu podano mi allertec i wapno oraz obserwowano czy opuchlizna nie przesuwa sie na krtań. Na szczescie nic takiego nie mialo miejsca...Na kolejnej wizycie zrobiono mi próby alergiczne na to znieczulenie i okazalo sie ze nie mam alergii. Co zatem moglo spowodowac taka reakcje? Opuchlizna twarzy i oka utrzymywala sie 5 dni. Schodzilo bardzo powoli. Sam lekarz nie umie stwierdzic co moglo byc przyczyna... :|
lilith83
Aktywny
 
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: .
Kierunek studiów: .
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: mymy » 28 cze 2010, 01:18

A gdzie lekarz wbijał igłę? Koło zęba? (proszę podać który to ząb) Czy gdzieś głębiej? I jak szybko to nastąpiło?
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: lilith83 » 28 cze 2010, 03:00

To byla górna 4-ka po prawej stronie. Niestety nie umiem stwierdzić , gdzie wbil igle bo ja zawsze zamykam oczy i staram sie nie myslec, co ze mna robią. Wydaje mi sie ( ale nie jestem pewna) ze w dziaslo obok zęba wbil igle. Jak dotknelam twarzy to az na skroniach czulam takie jakby "chlupanie", jakby tam woda byla. Ja mialam "pietra"" a lekarz jeszcze bardziej...podali mi leki , zmierzyli cisnienie i obserwowali(najdluzsza wizytya w moim zyciu)...Powiedzial ze nie wie dlaczego to sie stalo , ze byc moze wbil sie w jakas tkanke albo zbyt duza dawka znieczulenia na moją mase ciala...Pozniej (jak wyszlo ze nie mam alergii) to obrocil te cala sytuacje w zart, ze w najgorszym wypadku dostalabym zastrzyk z adrenaliny w tylek :? Nie wiem po jakim czasie to wystapilo ale jak wstalam z fotela to mnie zatrzymal, a ja jak spojrzalam w lusterko to sie przerazilam na swoj widok...
lilith83
Aktywny
 
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: .
Kierunek studiów: .
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: mymy » 28 cze 2010, 13:26

Wie Pani, to wygląda jakby chciał zrobić znieczulenie przewodowe, tzn. znieczulić połowę szczęki, nie tylko ten jeden ząb. Mógł wbić za głęboko igłę i znieczulic nerw twarzowy, który unerwia mięśnie mimiczne twarzy. To by tłumaczyło ten objaw w okiem. Albo trafić też do naczynia krwionośnego. Adrenalina zawarta w środku znieczulającym zwęża naczynia, lecz potem w odpowiedzi organizmu są one silnie rozszerzane, więc to by tłumaczyło opuchliznę. A że naczynia biegną zawsze blisko nerwów to stawiałbym na to. Potwierdza to też ujemny wynik testu alergicznego.
Schodziło bardzo powoli, ale po jakim czasie ustąpiło całkowicie? Czy miała Pani przez czas znieczulone (drętwe) okolice warg, policzka i wokoło prawego oka?
Za duża dawka raczej nie, bo dla dorosłego człowieka jest ona dosyć wysoka.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: lilith83 » 28 cze 2010, 15:04

Witam ponownie :) Nie mialam znieczulonej polowy szczeki tylko ten nieszczesny jeden ząbek.. Całkowita opuchlizna ustąpiła 5-go dnia od wizyty u dentysty. Kiedy puscilo znieczulenie, to nie mialam uczucia drętwienia, aczkolwiek opuchlizna ( i to chlupanie)nadal sie utrzymywała na policzku i pod okiem oraz była bardzo duża... Smarowałam te okolice maścią z arniki i pilam duzo wapna oraz zazywalam loratadyne. Tydzień po tym zajsciu, udalam sie ponownie do stomatologa zrobic próbki alergiczne i okazalo się, ze jednak to nie jest żadna alergia...Nawet Pan nie ejst w stanie sobie wyobrazic, co ja przeżywałam przez te 5 dni :cry:
lilith83
Aktywny
 
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: .
Kierunek studiów: .
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: mymy » 28 cze 2010, 17:03

Więc w takim trudno mi powiedzieć dlaczego tak się stało. Gdyby lekarz inaczej znieczulił ułatwiło by to sprawę ;) 5 dni to sporo czasu.
Nie wiem, może wbił się pod okostną (taką powłokę którą kość jest pokryta), może wkłuł się do naczynia, może to coś związanego ze ślinianką przyuszną. Oby to było już ostatni raz!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: lilith83 » 28 cze 2010, 17:40

Na szczęście już nic nie ma do "roboty" przy moich zębach, co wymagałoby podania znieczulenia... Teraz czekam z niecierpliwościa na ten mostek(przy nakladaniu mostka chyba nie podaje sie znieczulenia? mam nadzieje)... Postaram sie też na przyszłość nie dopuścic do żadnych ubytków.. Lekarz stwierdzil ze prawdopodobnie wbił sie w tkanke, wiec moze faktycznie to bylo przyczyną...Jedna ze znajomych opowiadala mi ze ona zawsze po znieczuleniu zle sie czula, miala zawroty glowy, wymioty oraz dreszcze... U niej taka reakcja wystepuje po godzinie, poltora od wstrzykniecia.....Rowniez zrobila test i w jej wypadku jest uczulona na jakis skladnik znajdujacy sie w tej ampulce....
lilith83
Aktywny
 
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: .
Kierunek studiów: .
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: lucky » 09 lip 2010, 17:14

myślę ze takie obrzeki zdarzają sie dosyć często. sama doświadczyłam takiego rozwoju sprawy- może nie aż tak obszernego jak autorka bo obrzęk obejmował jedynie wargę górną, ale trwał cały dzień. po jakimś czasie wytworzył sie ropień na dziaśle którego usunięto. od tamtej pory staram się przemęczyć na fotelu zamiast się kłuć:)
lucky
 

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: asiula8D » 22 wrz 2010, 22:10

Witam, mam podobny problem aktualnie. Nie wiem co zrobić...
W poniedziałek miałam wizyte u stomatologa, do zrobienia prawa górna 4. Przy znieczulaniu raczej głęboko wbił igłę. cała strona zdrętwiała (pod okiem,prawa strona nosa, policzek i górna warga z prawej). po powrocie bolała mnie głowa (ale to pewnie przez pogode i ciśnienie), wzięłam ibuprom i położyłam sie, myślałam ze kiedy wstane opuchlizny juz nie bedzie-jak zazwyczaj. mija juz 50h - nadal czuje drętwość i takie dziwne uczucie przy dotykaniu.

Co dokładnie zastosować by to minęło? Od razu mówie, nie jestem na nic uczulona. co prawda nie robiłam testów alergologicznych ale nigdy mi nic nie dokuczało,a znieczulenia miałam 3. Proszę o porade
asiula8D
 

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: mymy » 24 wrz 2010, 19:31

Witam! Skoro to nie uczulenie na środek znieczulający sprawcą musi być sposób podania. Być może wstrzyknięto płyn do naczynia krwionośnego. Być może była ingerencja igłą w nerw. W zależności od tego jaki środek znieczulający użyto oraz od reakcji człowieka różnie to odrętwienie będzie trwało. Sam czułem kiedyś odrętwienie przez 3 dni po znieczuleniu zębów dolnych. Dziwi mnie tylko ta opuchlizna. Proszę wziąć wapno, coś takiego: > L I N K <. Jeśli nie minie po 3 dniach od wizyty proszę udać się do lekarza ponownie, opowiedzieć o objawach i że brała Pani wapno. Pozdrawiam!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: Agnieszka » 09 sie 2011, 11:50

Witam
mam podobny problem co poprzedniczki, wczoraj około godz 10 usunięto mi zęba mądrości umiejscowionego na gorze po prawej stronie. wcześniej podano mi znieczulenie. był to moj juz trzeci zab madrosci wyrywany zreszta u tego samego pana doktora więć myślalam, ze wszystko pójdzie ok. No i jest niespodzianka, podano mi jak zwykle znieczulenie ale doktor wbił sie za daleko, ja to tak przynajmniej odczułam, nastapiło takie chlapanie słyszałam ten płyn jak dociera mi do skroni i oko mi zaczęlo drgać. potem doktor podał mi drugi raz znieczulenie z drugiej strony kości, odczekał i wyrwał zęba. powiedziałam mu ze cos z moim okiem jest nie tak ale on spytał się czy moge zamykac i otwierac powieke i na moja odpowiedź ze tak, powiedzial mi ze widocznie dal za mocne znieczulenie. Wczoraj mialam spuchnieta skroń i czły policzek. jak wychodziłam od niego tto skron wygladała jak mała piłeczka. dzisiaj powoli wszystko sie wsiaka ale martwi mnie to oko, skóra nad koscia policzkowa jest jeszcze taka odrettwiala, skron wyglada lepiej ale to oko zrobilo sie takie mniejsze od tego "normalnego" tak jakby się "schowało". Nie wiem moze stosowac jeszcze jakies zimne okłady również w okolice oka, a moze lepiej podejsc do tego lekarza? Co Pan radzi?
Agnieszka
 

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 sie 2011, 14:25

witam,
radzę jeszcze trochę poczekać. Przyczyną najczęściej jest albo trafienie w pień nerwu albo wstrzyknięcie się do naczynia, tu to raczej ten pierwszy przypadek. Znieczulenie może jeszcze przez kilka dni powodować małe odrętwienie. Jak nie przejdzie po kilku dniach proszę wrócić do dentysty i opowiedzieć mu o objawach
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: Michal DG » 24 sie 2011, 10:23

Witam, wczoraj miałem zabieg nacinania ropnia na dziąśle na dole koło 4, opuchlizna powoli mija, lecz martwi mnie kwestia inna. Jako, że zabieg robiony był w znieczuleniu dostałem kilka zastrzyków i ponad 24h po zabiegu nie czuje nadal polowy dolnej wargi! Pozostale znieczulenie puściło. Co może być tego przyczyną i jakie są dalsze rokowania?
Michal DG
 

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: mymy » 24 sie 2011, 11:14

Witam,
najprawdopodobniej trafiono igłą w nerw zębodołowy dolny, bo mniemam że zastosowano znieczulenie przewodowe (igłę wbija się koło 8). Jeśli to sprawa znieczulenia, wystarczy poczekać kilka dni, innego wyjścia za bardzo nie ma.
Istnieje natomiast druga przyczyna.. A mianowicie uszkodzenie nerwu podczas nacinania ropnia. Więc jeśli kompletnie nic Pan nie czuje to radzę wrócić do lekarza.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Reakcja na znieczulenie. Ogromna opuchlizna

Nieprzeczytany postautor: Michal DG » 24 sie 2011, 11:50

Dziękuję za odpowiedź. Nasuwa mi się w związku z tym dodatkowe pytanie, jako ze zastrzyk byl wbijany nie koło zęba 8, a raczej kilkukrotnie w okolicy ropnia i zebów 3-5. Jeżeli były zatem to uszkodzony nerw czy jest szansa na jego regenerację, jakie są dalsze metody leczenia oraz jak dużo czasu potrzeba do powrotu do pełnej sprawności?
Michal DG
 

Następna

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

  • Reklama
cron