• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Erozja szkliwa

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Erozja szkliwa

Nieprzeczytany postautor: Karolinno » 18 paź 2011, 10:38

Hej, od jakiegoś czasu mam bzika na punkcie zdrowych zębów. Stało mi się chyba tak po moim pierwszy kanałowym leczeniu( coś strasznego). Obecnie zęby myję 3 razy dziennie + wieczorem płucze jamę ustną płynem przeciwbakteryjnym ale ostatnio zauważyłam, że moje szkliwo jest bardziej przezroczyste i pojawiły mi się przebarwienia na zębach. Z tego się dowiedziałam czytając troszkę w Internecie to raczej jest to erozja szkliwa. Czy powinnam udać się z tym do dentysty czy spróbować zaradzić samemu przez stosowanie jakiś preparatów?
Karolinno
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2011, 10:24
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Erozja szkliwa

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 paź 2011, 17:16

Witam,
erozja ma specyficzny wygląd, zwykle takie miseczkowate zakłębienia które są gładkie. Powstaje przy diecie bogatej w kwasy (cola, soki, itp), przy chorobach takich jak refluks, bulimia i/lub ślinie ubogiej w związki buforowe. Możliwe że nadmierne szczotkowanie połączone z powyższymi czynnikami ryzyka doprowadzi do erozji. Najlepiej udać się do dentysty.
Pozdrawiam

ps. po spożyciu kwaśnych pokarmów np. coli, myć zęby można dopiero po ok 30 minutach. Gdy nie ma możliwości umycia zębów a jest się np. na imprezie warto na koniec jedzenia przegryźć żółtym serkiem, który ma zasadowy odczyn.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

  • Reklama