• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ból po powtórnym zatruciu zęba przed kanałowym leczeniem

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ból po powtórnym zatruciu zęba przed kanałowym leczeniem

Nieprzeczytany postautor: monia » 15 lip 2011, 16:40

Witam,

tracę już cierpliwość - mimo że jestem jeszcze przed leczeniem kanałowym.

Zaczęło się 2 tygodnie temu okropnym bólem w górnej piątce/szóstce. Przechodziłam jeden dzień, potem zelżało, ale czym prędzej pobiegłam do stomatologa (przeprowadziłam się do nowego miasta, wiec i lekarz nowy). Lekarz po moim opisie zaczął najpierw rozwiercać 6 (amalgamat), potem jednak doszedł do wniosku, że to 5. Po otwarciu bez żadnych dodatkowych oględzin, stwierdził że konieczne będzie leczenie kanałowe. Zatruł zęba na tydzień, bolało jeszcze piekielnie po zatruciu kilka godzin. Tydzień było spokojnie - ząb lekko ćmił czasami, było mi nieco niewygodnie (pewnie prze opatrunek), ale w miarę ok.

Wczoraj przy wizycie okazało się, że ząb nadal reaguje. Ale mam wrażenie, ze to sprawdzanie nie było takie jak standardowe przy leczeniu kanałowym. Pani doktor stwierdziła, że ponieważ ząb nadal reaguje a jej właśnie zepsuło się wiertło (sic!), wiec zatruje go ponownie na tydzień. No i okazuje się, że jest jeszcze gorzej niż za tym pierwszym razem. Ząb cały czas ćmi, pobolewa, boli gdy piję coś ciepłego, nie mówiąc o tym, że odczuwam bardzo wielki ból na nagryzanie, praktycznie nie mogę jeść tą stroną.

Co robić, co to może być? Czy czekać ten tydzień do końca zatrucia czy znów biec do gabinetu???

Pozdrawiam. M.
monia
 

Reklama

Odp.: Ból po powtórnym zatruciu zęba przed kanałowym leczeni

Nieprzeczytany postautor: mymy » 15 lip 2011, 21:57

Witam,
a zwyżki temperatury i gorsze samopoczucie występują? Opisywane objawy wskazują na ropień wokoło wierzchołka korzenia oraz zgorzel miazgi zęba, czym prędzej trzeba udać się do gabinetu i przeprowadzić od razu leczenie kanałowe.
W dzisiejszych czasach już praktycznie się nie zatruwa zębów, to stara szkoła, teraz leczenia kanałowe robi się głównie na jednej wizycie (gdy brak zgorzeli) w znieczuleniu.
Pozdrawiam, w razie dalszych pytań proszę się nie krępować
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Ból po powtórnym zatruciu zęba przed kanałowym leczeni

Nieprzeczytany postautor: Ania » 06 mar 2012, 10:48

witam czy po zatruciu zęba przy kolejnej wizycie czyszczenie kanalikow boli? i wyciaganie tego nerwa?jestem straszna panikara i boje sie dentysty jak ognia pozdrawiam
Ania
 

Odp.: Ból po powtórnym zatruciu zęba przed kanałowym leczeni

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 mar 2012, 00:03

Witam,
zależy ile czasu po zatruciu jest przeprowadzane leczenie. Zawsze można poprosić o znieczulenie ;-) proszę się nic nie bać, nawet bez znieczulenia przy delikatnej pracy nic nie boli.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Reklama