• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Po usunięciu zęba stan zapalny

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Po usunięciu zęba stan zapalny

Nieprzeczytany postautor: mmala » 05 cze 2011, 06:56

Witam.
Proszę o pomoc i podpowiedź co mam zrobić.
We wtorek 24 maja usunęłam prawą górną trójkę po stanie zapalnym (wcześniej leczenie antybiotykiem).Nie było żadnych komplikacji, żadnego bólu. Następnego dnia po usunięciu zęba miałam prawie zabliźnione dziąsło. Nigdy nie miałam problemu z gojeniem się ran. Tydzień później usuwałam górną lewą piątkę i szóstkę. Dzień później wyczułam językiem, że zębodół po szóstce jest prawie zamknięty, a z piątką jest coś nie tak. W czwartek rano już wyczuwałam, że robi się stan zapalny ( opuchnięte dziąsło, trochę bólu). Należę do osób wytrzymałych na ból więc postanowiłam poczekać jeszcze jeden dzień, chociaż wyczuwałam językiem coś ostrego, kaleczącego dziąsło, tak jakby po zewnętrznej stronie kawałek ścianki zęba. Gdy ból w czwartek wieczorem zaczął się odzywać coraz dotkliwiej, odważyłam się włożyć palec w otwarty zębodół i zupełnie na wierzchu wyczułem kawałek zęba. W piątek wybrałam się do lekarza, gdyż sytuacja się nie poprawiała. Lekarz stwierdził nie zaglądając do jamy ustnej, że w niektórych przypadkach tak się dzieje i trzeba czekać, wszystko wróci do normy. Mając na uwadze, że przede mną weekend i boję się, że stan zapalny się pogorszy skłoniłam go do obejrzenia dziąsła. Stwierdził, że widocznie jest to odprysk kości szczękowej. W lekkim zdenerwowaniu zdecydował się na czyszczenie. Cóż z tego, ja mówiłam swoje, a lekarz swoje. Coś mi przycinałam jakimiś kleszczami, ale nie w tym miejscu o którym mówiłam. Założył opatrunek z jakiejś tabletki, wypisał receptę na antybiotyk. Dziś jest niedziela, jestem po piąte dawce antybiotyku ( co w przypadku poprzedniego stanu zapalnego przy trójce dało taki rezultat, że prawie zeszło opuchnięcie) , a mój problem nie znika, dziąsło napuchnięte, otwarty zębodół i wyczuwalny twardy kawałek w dziąśle. Chce mi się już ryczeć (nie płakać) ponieważ pracuję obsługując klientów i muszę czuć się komfortowo. Boję się iść jutro do lekarza, bo znów będzie twierdził, że tak musi być. W moim przypadku sprawdza się powiedzenie, że chociaż odprowadzam składki do NFZ od kilkudziesięciu lat, to muszę odwiedzać gabinety prywatne. W tym przypadku nie miałam wyjścia, sytuacja mnie zmusiła, że odwiedziłam gabinet w przychodni rejonowej.
Proszę o pomoc i dobrą radę.
mmala
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2011, 21:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: zarządzanie finansami przedsiębiorstw
Kierunek studiów: Zarządzanie
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Częstochowa
Uczelnia: Politechnika Częstochowska
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Po usunięciu zęba stan zapalny

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 cze 2011, 22:34

Witam,
ja bym się jednak pokusił o zajrzenie do tego zębodołu a jeśli bym nic nie zobaczył wykonałbym zdjęcie RTG tej okolicy. Dziwne że lekarzowi wydaje się, że pacjent wymyśla sobie ból. Może to być odłamana przegroda międzyzębowa, blaszka kości zębodołu lub po prostu pozostawiony kawałek korzenia, zdecydowanie potrzebna jest dalsza diagnostyka. Jeśli ten lekarz nie uważa że tak trzeba zrobić, proszę iść do innego, przykro mi że zawiodła się Pani na placówce NFZ'towskiej..
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Po usunięciu zęba stan zapalny

Nieprzeczytany postautor: mmala » 06 cze 2011, 21:41

Dziękuję.
Upewniłam się tylko w przekonaniu, że muszę wziąć sprawę w swoje ręce. Jutro pojadę zrobić zdjęcie RTG. Jeżeli potwierdzi się to o czym myślę, pożegnam się z tym lekarzem. Mam dosyć niepotrzebnego bólu, łykania środków przeciwbólowych oraz antybiotyków. Napiszę o finale tej sytuacji.
Dzięki.

----------------------------------- Edytowano 06 Cze 2011, 21:41 -----------------------------------

Witam.
Zdjęcie RTG zrobione. Wizyta u innego lekarza zaliczona. Nie ma pozostałości po zębie. Ponoć to kość wyrostka zębodołowego (lub coś podobnego) została nadszarpnięta i kaleczyła mi dziąsło. Jestem po ponownym przycięciu kości. Lecz teraz czuję inaczej dziąsło. Obolałe, ale nie ma tej ostrej części, która je kaleczyła przy każdym dotknięciu językiem. Minęły dopiero 2 godz.od zabiegu a czuję zupełnie inny komfort. Mam nadzieję, że jutro będę normalnie funkcjonować.
Pozdrawiam.
mmala
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2011, 21:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: zarządzanie finansami przedsiębiorstw
Kierunek studiów: Zarządzanie
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Częstochowa
Uczelnia: Politechnika Częstochowska
Pracuję: Tak

Odp.: Po usunięciu zęba stan zapalny

Nieprzeczytany postautor: mymy » 07 cze 2011, 16:17

Witam,
w takich przypadkach zawsze warto robić zdjęcie RTG, na szczęście obyło się bez ponownej rewizji zębodołu, i teraz, kiedy brak czynnika drażniącego dolegliwości powinny szybko ustąpić. Rana poekstrakcyjna w całości goi się po 6-8 tygodniach. Pozdrawiam serdecznie.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

  • Reklama