• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

24 lata i paradontoza?

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

24 lata i paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: noregrets24 » 24 maja 2015, 10:51

W zeszły wtorek obudziłem się z uczuciem przestawienia zębów na górze, podczas sprawdzania językiem czy coś jest nie tak natknalem sie na szorstka powierzchnie między górną 2 i 3 ( z tyłu), myślałem że może coś z jedzenie mi utknelo ale okazało się ze to dziura, po dotknięciu palcem jedynek(odczuwalem w nich nacisk, jakby coś rozpierało od środka i ich rozchwianie). Zapisałem się do dentysty, na fotelu odrazu zapytał mnie co tu się stało? Mając na myśli ubytek szkliwa w górnej jedynce. ( Myślałem że było to skutkiem kwasnych pokarmów itp). Zrobił mi 2 i 3 bo dziura była między nimi. Myślałem że te rozchwianie i nacisk było spowodowane tą dziurą więc nic mu o tym nie wspomniałem. Powiedział ze muszę przyjsc na kolejną wizytę bo mam tzw zgryz urazowy dolne zęby naciskają na górne przez co podczas zaciskania tre o nie i stąd utrata szkliwa). Następną wizytę miałem na 2 czerwca ale po naprawieniu tej 2 i 3 nadal czułem chwianie zębów, zaczałem myśleć że to paradontoza, poszedłem do niego jeszcze raz żeby dał mi skierowanie na pantogram(Przeczytalem ze to jedyny sposob zeby zobaczyc czy cos zlego sie dzieje)- powiedział żebym nie panikował i że to nie jest paradontoza, jedynki są rozchwiane przez ciągły uraz z dolnymi i ze te uczucie bede jeszcze miał po zabiegu korekty zgryzu. Zapisalem sie na wczesniejszy termin czyli ubiegły piątek. Z tego co widziałem spiłował mi dolne zęby, wsadzil jakieś paski pomiędzy , potem posmarował czymś i "zalakował", to samo zrobił z górnymi jedynkami. CO prawda nie mam juz górnej jedyni z ubytkiem szliwa co jest fantastyczne, ale dzisiaj 2 dzień po zabiegu ciągle czuje jakby jedynki nie były na swoim miejscu, podczas picia pstrykają natomiast podczas jedzenia nawet nie gryzę nimi bo się boje że pogorszę sytuację?
Czy ta diagnoza była trafna? Czy przez ten zgryz urazowy rozchwiałem te jedynki, jesli tak czy te rozchwianie ustąpi?? To trochę dziwne bo jeszcze 3 tygodnie temu normalnie jadłem i nie miałem uczucia żadnego pstrykania czy rozchwiania. Czy może to być paradontoza, jej początki?
noregrets24
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2015, 10:23
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: 24 lata i paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: kostro » 07 cze 2015, 10:51

mozna miec paradontoze w takim wieku. Duzy wplyw maja na to czynniki genetyczne. To co ci moge poradzic to wizyta u innego specjalisty np. http://www.hercka.pl/. Zawsze warto konusltowac takie rzeczy z innymi zeby miec rozny oglad na sytuacje
kostro
Aktywny
 
Posty: 16
Rejestracja: 28 kwie 2015, 00:47
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: 24 lata i paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: irka » 07 lip 2015, 08:31

tez boje sie paradontozy, miala ja moja babcia, a slyszalam ze to jest dziedziczne. na razie mam lekko odsloniete szyjki trojek ale dentysta mowi ze nie mam sie tym przejmowac
irka
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2015, 08:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: 24 lata i paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: kelion21 » 14 lip 2015, 10:53

Czy jeśli moi dziadkowie i ojciec mają paradontoze to moja szansa na nią jest duża?
kelion21
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2015, 10:32
Płeć: Kobieta
Jestem: Uczeń
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: 24 lata i paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: Rubensa » 27 sie 2015, 09:57

Jeżeli nie dbałeś wystarczająco o higienę, to nic dziwnego że w takim wieku już Cię dopadło - to nie jest dziedziczne, poczytajcie http://www.wykop.pl/artykul/2717465/pro ... matologii/ tutaj o próchnicy która może prowadzić do paradontozy
Awatar użytkownika
Rubensa
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2015, 09:51
Lokalizacja: Międzyrzecz
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: 24 lata i paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: Roberto » 05 lis 2015, 11:57

Niestety paradontoza może pojawić się w każdym wieku, a że zęby mamy tylko jedne warto o nie dbać zawsze!
Awatar użytkownika
Roberto
Weteran
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2014, 14:51
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: 24 lata i paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: MarcinBialek » 02 gru 2015, 12:05

Wiek nie ma nic do gadania w tym przypadku. Jeśli słabo dbałeś o zęby to naprawdę możesz mieć paradontozę. Radzę jak najszybciej udać się do dobrego specjalisty http://odent.pl/oferta/endodoncja_-_leczenie_kanalowe_o6/ i jak najszybciej rozpocząć leczenie bo bez niego na pewno się nie obejdzie. Radzę nie bagatelizować sprawy i nie czekać aż zęby same "wypadną"
MarcinBialek
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2015, 11:54
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

  • Reklama