• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Stan po ekstrakcji ósemki

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Stan po ekstrakcji ósemki

Nieprzeczytany postautor: ashley86 » 23 maja 2015, 14:09

Witam!
4 dni temu miałam usuwaną górną lewą ósemkę. Ekstrakcja była spowodowana nieprawidłowym jej położeniem, trudnym dostępem i próchnicą. Zęba nie udało się usunąć w całości- część korzenia została. Był rozgałęziony i część skierowana w stronę siódemki pozostała. Po ekstrakcji wzięłam profilaktycznie klindamycynę 2 x 600 mg, jednakże po 2 dniach zrobił się stan zapalny. Miałam robione RTG tego zębodołu- korzeń jest prosty i nie styka się z korzeniem siódemki. Moja stomatolog twierdzi, że stan zapalny nie jest związany z pozostałym korzeniem. Zmieniła mi klindamycynę na rovamycynę 3 x 3 mln jednostek. Ból okolicy zębodołu znacznie się zmniejszył, ale pozostały dolegliwości ze strony bocznej okolicy dziąsła mniej więcej w miejcu, gdzie styka się ono z policzkiem. Wyczuwam tam też zgrubienie, które ma średnicę kilku mm, jest bardzo bolesne i krwawi. Zgłosiłam to mojej dr, jednak ta stwierdziła, że to wyrostek zębodołowy i mam się tym nie przejmować. Obawiam się, czy to nie jest np. ropień lub ten nieusunięty korzeń, który w RTG wydaje mi się, że w tej okolicy się znajduje. Będę wdzięczna za porady.
ashley86
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2015, 13:58
Płeć: Kobieta
Jestem: Lekarz medycyny
Tytuł / Specjalizacja: w trakcie specjalizacji
Kierunek studiów: Lekarski
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Gdańsk
Uczelnia: GUMed
Pracuję: Tak

Reklama

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

  • Reklama