• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

bolesność pod językiem po znieczuleniu przewodowym

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

bolesność pod językiem po znieczuleniu przewodowym

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 09 paź 2014, 13:22

Witam.
Chciałam zapytać z czego to może wynikać i jak to leczyć.
Mianowicie, kilka dni po znieczuleniu przewodowym (dolna 5) pod językiem porobiły mi się takie bolesne malutkie grudki (jeść i mówić mogę bez problemu). Nie są białe, niektóre są czerwone, niektóre w kolorze śluzówki, ale za to są wyczuwalne. W dotyku są wielkości ziarenka maku. Sa one po prawej stronie, po lewej i pośrodku.
Pierwszy raz coś takiego mi się zrobiło po znieczuleniu (a znieczuleń miałam dużo). Czy to może wynikać np. z podrażnienia ślinianki podjęzykowej i jest to zwyczajny pech? Jak to leczyć?

Zresztą, ten ząb, też po raz pierwszy w mojej historii leczeń kanałowych, pobolewa mnie, ale naciskowo. Nie pojawiło się to po jakimś czasie, tylko od razu po zejściu znieczulenia i wydaje mi się, że stopniowo ustępuje (acz być może proszki przeciwbólowe też mają w tym swój udział). Podczas leczenia kanałowego (w poniedziałek) pani doktor zrobiła zdjęcie z narzędziem i powiedziała, że "jest dobrze, a nawet o milimetr za daleko". Czytałam w necie, że po leczeniu kanałowym mogą byc podrażnione tkanki w okolicy wierzchołka korzenia i wtedy jest bolesność naciskowa. Uznałam, że to to, zwłaszcza biorąc pod uwagę ten "jeden milimetr za daleko" - uznałam też, że to może trochę czasu potrwać. Dlatego tylko obserwuję, czy ból się nie nasili i czy nie będzie występował samoistnie.
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: bolesność pod językiem po znieczuleniu przewodowym

Nieprzeczytany postautor: Roberto » 10 paź 2014, 08:18

Hmmm....ciężko tak stwierdzić, co to może być. Jednak w takim przypadku, jak nie czujesz się z tym za komofrtowo, to najlepiej umówić się na wizytę do stomatologa. To lepsze niż czekać w niepewności czy coś się rozwinie czy nie. Jak tylko coś niepokoi, to najlepiej pogadać ze specjalista, który obejrzy, zdiganozuje i na pewno coś doradzi.
Awatar użytkownika
Roberto
Weteran
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2014, 14:51
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: bolesność pod językiem po znieczuleniu przewodowym

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 10 paź 2014, 08:57

Roberto, tyle to ja wiem :)
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: bolesność pod językiem po znieczuleniu przewodowym

Nieprzeczytany postautor: mymy » 06 gru 2014, 21:38

Nisia pisze:Sa one po prawej stronie, po lewej i pośrodku.

czyli wszędzie?
I wątpię by od znieczulenia. Czasem może jedynie zrobić się afta w miejscu wkłucia.
Dodatkowo znieczulenie przewodowe obejmuje tylko jedną stronę.

Nisia pisze: ten "jeden milimetr za daleko

I to jest właśnie przyczyna pobolewania na nagryzanie. Zwykle do 3 dni mija.
Z takimi informacjami powinno się wyjść z gabinetu..

PS. dolnej 5 nie ma sensu znieczulać przewodowo...
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: bolesność pod językiem po znieczuleniu przewodowym

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 06 gru 2014, 23:44

Dzięki mymy za odpowiedź. Te grudki to musiała być jakaś alergia na coś, albo stan zapalny, bo samo przeszło po kilku dniach. A raczej - została jedna grudka, bolesna, za dolnymi jedynkami, tam na samym dole (w takim "zagłębieniu"). Ja mam tendencje do tworzenia się ropnych krost, zwłaszcza w obrębie twarzy i jamy ustnej, dlatego podejrzewam, że ta grudka to było to. Przeszło (zagoiło się) po kilku dniach smarowania Sacholem.
Bolesność przy nagryzaniu też przeszła po kilku dniach.
Niestety, w pewnym momencie stało się tak, że fleczer założony po kolejnym etapie (po wypełnieniu kanału) wypadł już po jakimś kwadransie. Wcześniej nic się takiego nie działo, może po prostu pani doktor wyjmowała fleczer wiertłem i, być może, za każdym razem malutka część tkanki zęba była usuwana wraz z fleczerem, no i w pewnym momencie została przekroczona granica "nietrzymania się fleczera, bo nie ma czego" (to leczenie wynikało z tego, że pod dużą plombą zaczęła się robic próchnica i sama plomba się poluzowała, okazało się, że próchnica sięgała tak daleko, że podczas borowania została odsłonięta miazga - inaczej się nie dało - no i wiadomo, leczenie kanałowe). W międzyczasie wróciła "moja" stomatolog, pokazałam jej tego zęba, opowiedziałam problemy z fleczerem i ona powiedziała, że skoro fleczer wypadł sam zaraz po wizycie, to ona by nie dawała gwarancji na to, że plomba nie wypadnie, i to szybko. Zaproponowała odbudowę zęba kompozytem na włóknie szklanym. Droższe od plomby, ale.... ale mam nadzieję, że posłuży mi długo :)

A co do znieczuleń. Ja cykor jestem i dotknąć bez znieczulenia to ja dam, ale zębów martwych (których mam akurat sporo... słabe zęby, sporo leczeń kanałowych za mną, duże plomby.... ale mniemam, że gdybym "olewała" sprawę zębów i nie chodziła do dentysty, to bym teraz nie miała czym gryźć, albo ogólnie miała ruinkę w ustach).
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości

  • Reklama