• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Nowo zaplombowany ząb prowadzi do bólu 6 zębów = leczenie ka

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Nowo zaplombowany ząb prowadzi do bólu 6 zębów = leczenie ka

Nieprzeczytany postautor: koro1991 » 04 wrz 2014, 08:28

Witam,
sprawa rozchodzi się najprawdopodobniej o dolną szóstkę ( o ile dobrze liczę) ale to w sumie nie jest istotne. Kiedyś miałem plombowanego tego zęba, wypadła plomba, wykruszyła się i z tą dziurą (czarną) chodziłem jakoś 3/4 miesiące /nie miałem czasu wybrać się do dentysty ;)/. Dodam, że ząb mnie kompletnie nie bolał, poszedłem do dentysty, bez wahania zaplombowała mi tego zęba. No i tak czytałem, nowo-zaplombowany ząb może boleć nawet tydzień. I bolał, a po około dwóch tygodniach, dodatkowo zaczęły boleć okoliczne żeby, ze 2/3 na dole, do tego 1 czasami 2 na górze. Myślałem, że może przejdzie. Myliłem się, miesiąc spędziłem na środkach przeciwbólowych, po zjedzeniu/wypiciu czegoś zimnego bądź ciepłego od razu musiałem zażyć jakąś tabletkę. Miesiąc po mękach wybieram się do dentysty. Uważam, iż to wina jest tego zęba, ponieważ z dziurą nic nie bolało, zaplombowany bolał on, i okoliczne zęby. Dentysta miał pewne wątpliwości, prześwietlenie mówi, że nic nie wykaże... A więc rozwierca mi delikatnie nową plombę, nakłada trutkę i zaprasza na wizytę za 2 tygodnie gdzie zacznie mnie leczyć kanałowo. Od momentu zatrucia minęło jakieś 12 godzin, zażyłem już dwie tabletki przeciwbólowe lecz zatruty ząb jak i okoliczne nadal bolą.
I teraz moje pytanie, czy to normalne, że pomimo rozwalenia plomby i zatruciu nadal boli ten ząb, oraz że nadal bolą okoliczne zęby? Jeżeli tak, jak długo taki ból będzie istniał? Oraz jakie są szanse że to właśnie ten ząb za to odpowiada? Czy na prawdę prześwietlenie nie wykazałoby gdzie leży problem? Bo przecież niemożliwe ze ząb z dziurą nie bolał, mało tego żaden nie bolał, a po jego zaplombowaniu boli aż kilka... Po zatruciu również... Czy mogę się mylić?

----------------------------------- Scalono post 04 wrz 2014, 08:28 -----------------------------------

UP: Zaraz będzie 24 godziny od zatrucia zęba, ból jest nie do zniesienia, żadne nurofeny nie pomagają...
koro1991
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2014, 00:34
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Nowo zaplombowany ząb prowadzi do bólu 6 zębów = lecze

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 08 paź 2014, 11:38

Jeśli ból zęba zaplombowanego się nasilał, to pewnie ząb nie został dokładnie oczyszczony. Z tego infekcja mogła rozwinąć się do korzeni i stąd wielki ból. U mnie taki ból zawsze promieniował na okoliczne zęby (myślę, że to nerw mnie bolał i dlatego tak).
Ja myślę, że winowajcą może być ten ząb. A zdjęcie pozwoli ocenić, czy poza zębem nic się złego nie dzieje.
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Nowo zaplombowany ząb prowadzi do bólu 6 zębów = lecze

Nieprzeczytany postautor: Roberto » 09 paź 2014, 08:12

Zgadzam się z Nisią. U mnie też często jeden ząb promieniował na pozostałe i ból był przyrky i niesamowicie ciężki do zniesienia. Więc pomóc może zdjęcie i profesjonalna diagnoza stomatologa. Więc zamiast szukać rozwiązań, to najlepiej umówić się na wizytę do dentysty. :)
Awatar użytkownika
Roberto
Weteran
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2014, 14:51
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości

  • Reklama
cron