• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ból po płynie do płukania

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ból po płynie do płukania

Nieprzeczytany postautor: wartek » 31 maja 2014, 17:15

Mam taki dziwny problem...

Nigdy nie miałem jakichś większych problemów z zębami - za dzieciaka miałem założone 2-3 plomby i tyle. Po drodze nic nigdy mnie nie bolało i tyle.

Ostatnio postanowiłem zacząć używać płynu do płukania jamy ustnej. Gdy zaczynałem pierwszy raz to po 1-2 dniach zaczęła mnie boleć cała prawa dolna część szczęki. Płyn odstawiłem, ból minął.
Ponieważ jakoś nie skojarzyłem jednego z drugim, to po pewnym czasie spróbowałem użyć tego znowu (tzn kupiłem nowy płyn). I po raz kolejny ta sama historia - prawa dolna część szczęki znowu zaczęła mnie boleć, tyle że mocniej. Dodam też, że ból pojawił się nieco później - po trzech-czterach dniach od momentu, gdy zacząłem go używać.
Dodatkowo pojawiła się nadwrażliwość na gorące napoje, jedzenie itp, tzn po jak raz po przepłukaniu ust poszedłem coś zjeść to zaczęło mnie tak boleć, że myślałem że odpadnę.

Ból pojawia się albo po przepłukaniu ust, albo też właśnie po zjedzeniu/napiciu się czegoś gorącego. Obecnie odstawiłem płyn i już powoli ból zaczyna przechodzić.

Ktoś może mieć pojęcie, o co chodzi? Czy możliwe jest, że jestem po prostu na coś uczulony, czy też to coś poważniejszego?
wartek
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2014, 17:02
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Ból po płynie do płukania

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 cze 2014, 15:46

uczulenie objawiało by się wszędzie a nie tylko w jednym miejscu w buzi. Ciężko mi powiedzieć co więcej by to mogło być. Mogę zalecić jedynie płyny bez alkoholu !!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Ból po płynie do płukania

Nieprzeczytany postautor: Roberto » 09 cze 2014, 08:37

ja jednak dla bezpieczeństwa poleciłbym wiyztę u lekarza, faktycznie uczulenie byłoby na całej powrzchni jamy ustnej, więc kto wie, może to być coś poważniejszego. Więc lepiej iść z tym do denysty i się upewnić, czy wszystko ok.
Awatar użytkownika
Roberto
Weteran
 
Posty: 162
Rejestracja: 18 mar 2014, 14:51
Lokalizacja: Radom
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

  • Reklama