• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Czy kanał jest naprawdę konieczny? Zdjęcie

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Czy kanał jest naprawdę konieczny? Zdjęcie

Nieprzeczytany postautor: Automatowka » 15 kwie 2014, 11:23

Witam,

Proszę o opinię dotyczącą mojej dolnej siódemki i ósemki.

1. Siódemka na zdjęciu ma jeszcze starą plombę, która została już wyjęta i został tam założony tymczasowy opatrunek. Wcześniej ten ząb nie dawał o sobie zupełnie znać, po założeniu opatrunku bolał przez 2 tygodnie ale już przestaje. Na tę chwilę nie boli już prawie wcale. Dentystka przy wyjmowaniu starej plomby powiedziała, że ząb będzie do leczenia kanałowego, jednak zależałoby mi na uratowaniu zęba w miarę możliwości. Czy istnieje szansa, że, jeżeli nie boli, ten ząb można jeszcze uratować?
2. Czy warto leczyć kanałowo ósemkę, która jest krzywa jak moja? Mam wątpliwości czy nie lepiej jej się pozbyć?

Będę wdzięczna za opinie :)
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
Automatowka
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:13
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Czy kanał jest naprawdę konieczny? Zdjęcie

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 16 kwie 2014, 10:47

Witam , w tej 7 ubytek był baaarrdzo głęboki , sięgający prawie do samej miazgi więc faktycznie mogło dojść do zapalenia miazgi. Wydaje mi się,że szpara ozębnej jest poszerzona - jest to kolejny dowód na to,że doszło do zmian w zębie. Trzeba zrobić małe punktowe rtg, ocenić żywotność zęba i reakcję na opuk,żeby podjąć ostateczną decyzję.

Co do 8 - Jeśli masz na nią miejsce , przednie zęby nie są stłoczone to może i warto ją zachować , zawsze zdążysz się jej pozbyć.

pozdrawiam
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Czy kanał jest naprawdę konieczny? Zdjęcie

Nieprzeczytany postautor: Automatowka » 16 kwie 2014, 11:23

Dziękuję! Spróbuję zatem jeszcze powalczyć o tego zęba, ale to co Pan napisał nie zabrzmiało optymistycznie :( Szkoda, zwłaszcza, że nie czułam wcześniej żeby się coś z nim działo i żyłam z przeświadczeniem, że ząb jest zdrowy.

Mam jeszcze jedno pytanie. Ząb od momentu rozwiercenia go i założenia opatrunku dość mocno bolał, szczególnie w nocy, a po 2 tygodniach objawy minęły z dnia na dzień - ustąpiły zupełnie. Czy powinnam się w tym upatrywać dobrych sygnałów czy raczej złych? Jest możliwość, że ząb obumarł i dlatego przestał nagle boleć?
Automatowka
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:13
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Czy kanał jest naprawdę konieczny? Zdjęcie

Nieprzeczytany postautor: mymy » 29 kwie 2014, 22:03

praktycznie każdy ból samoistny trwający dłużej niż dwa niż jest wskazaniem do leczenia kanałowego. U dzieci można próbować z lekarstwem, natomiast u dorosłych może i lekarstwo pomoże, ale tylko na jakiś czas i tak w końcu będzie potrzebne leczenie kanałowe.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Reklama