• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

obecnie Tlenek cynku - kanałowe leczenie ? czy jednak nie

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

obecnie Tlenek cynku - kanałowe leczenie ? czy jednak nie

Nieprzeczytany postautor: Fharris » 05 lut 2014, 15:33

Witam.
Od miesiąca chodze do dentysty (mialem duzą przerwe w chodzeniu do dentysty ponad 12 lat.. ale to nie istotne). Postanowilem wszystko co trzeba wyleczyc mimo iz zęby mnei nie bolały.... Wizyty mam co tydzien s i robione mam pokolei chore zęby (czasem 1 czasem kilka naraz). Okazało się ze obecnie w dwóch2 po zagladnięciu do nich posiadają głeboką pruchnicę, a jeden wlasciwie był bombą prochniczą - poza sciankami wlasciwie caly byl w prochnicy głebokiej ( z zewnatrz wygladal nienajgorzej ale pruchnica szła spomiedzy zębów). Dentysta wyczyscil tego zęba (górna 7 lewa) na tyle ile mogl zeby nie ruszac miazgi i zastosował tlenek cynku (wszystko co pisze to mniejwiecej jego słowa). Załozyl opartunek na miesiac. Ząb ani raz mnie nie bolał (wczoraj minał miesiac) i dalej nie boli. Tydzien pozniej okazalo sie ze we wspomnainym drugim zebie mam gleboka prochnice, tylko tym razem jest ona tylko gleboka - dosc duzo zęba (scianki) jest ok i ten sam zabieg. Cieszyłem się ze 3 tydzien mija i ząb mnie nie boli i oba uda się uratwac... i chyba zabardzo sie cieszyłem?? bo 2 dni temu ten drugi ząb (jest to dolna 6lewa ) zaczał mnie pobolewać. Starałem się nie jesc lewa strona przez caly ten czas by ten tlenek nie wypadł, ale juz tak mnie prawa zaczela bolec, ze w weekend odwazylem sie jadac objema oczywiscie uwazajac na twarde pokarmy.
Czy ten ból moze byc spowodowany tym ze przez miesiac prawie nie jadłem tą stroną, i za szybko zaczalem jej uzywac? (od wczoraj staram sie nią nie jesc nic poza zupą ;)) no i jeszcze mam taka przypadłosc ze w nocy szczekoscisk czasem mam, a ta 6 czuje ze najbardziej jest narazona na nacisk z lewej strony. Od weekendu tez wyszła mi opryszczka wargowa (stad wczorajsza wizyte u dentysty musialem przelozyc - dentysta stwierdzil ze pasuje pozbyc sie najpeirw opryszczki zanim zagladnie mi do zębów) wiec moze i ona ma wplyw na tego zęba?? czy jednak czeka mnie kanałowe w tym zębie??

o samym bólu - 7 mnei wogole nie boli (wiec o nia nie pytam), ale ta 6 - zaraz po wizycie tego samego dnia 2 razy mnie zakuła to było szykie uklucie które poczylem az do szyii.. i tyle.. 3 tyg spokoju, 2 dni temu jak napsialem zaczela czasem bolec : ból jest taki jak po porzadnym borowaniu zeba - nie kluje, tylko boli jakbym cos nim zagryzł twardego, ale jak czasem pojawia sie po szczekoscisku. Ząb nie reaguje na zimno/cieplo, pod tym wzgledem jest ok. Ból nie jest cały czas, nie jest mocny, poprostu czasem czuje tego zęba przez chwilę np kilkanascie minut, czasem dluzej i tyle. Rozmasowanie dziąsła pod zębem od zewnetrzej strony czyli przez policzek powoduje ze przestaje czuc calkowicie ból . Czy to oznacza ze robi sie jakis stan zapalny i jednak kanałówka?

Nie wiem co powie moj dentysta, chcialem zasięgnąc wczesniej opinii innej osoby niz moj dentysta - wypełnienie mam miec typu onlay/inlay czyli drozsze stąd niechailbym go rozbijac za chwilę ;)

pozdrawiam i przepraszam za duzego posta, ale chcialem jaknajlepiej opisac temat
Fharris
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2014, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: obecnie Tlenek cynku - kanałowe leczenie ? czy jednak

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 lut 2014, 22:33

Witam,
- może boleć jak gryzie się jedna stroną
-opryszczka nie ma wpływu na ból zęba
- no i w tym zębie potrzebna będzie kanałówka
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: obecnie Tlenek cynku - kanałowe leczenie ? czy jednak

Nieprzeczytany postautor: Fharris » 10 lut 2014, 09:05

Dziękuje za oddzew :) no nic juz sie pogodziłem z usmierceniem tego zęba - jutro wizyta .. :(

To zapytam jeszcze o jedną rzecz - czy w takim przypadku jak mam miec kanałówke to czy jest sens robic onlaya czy w takim przypadku wystarczy zwykle wypełnienie swiatloutwardzalne? dostałem propozycje onlaya na ta górna 7 bo podobno jest pewniejsze niz zwykle zwłąszcza jesli nie robimy knaałowki, a w przypadku gdzy kanałówka jest to jest sens robic onlay?
Fharris
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2014, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: obecnie Tlenek cynku - kanałowe leczenie ? czy jednak

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 11 lut 2014, 20:47

Witam, po kanałówce zęby zawsze są osłabione i taki onlay będzie go wzmacniał. Dodatkowo przy mocno zniszczonym zębie często wręcz niemożliwe jest założenie szczelnej plomby a takim onlayem podobno się da ;]
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: obecnie Tlenek cynku - kanałowe leczenie ? czy jednak

Nieprzeczytany postautor: Fharris » 06 mar 2014, 08:30

Witam.
chciałem sie pochwalic, ząbka dentysta mi uratował i na obecna chwilę mam wszystkie kanały :D - Szacun dla dentysty za determinację i podejscie do pacjenta :) - poszedlem na umowiona wizytę z informacją ze ząb jednak zaczal lekko pobolewac od tygodnia.. i ze jestem psychicznie gotow na kanałówke :P - usłyszałem - ze gdybym miał 50 lat to by zrobił, a tak to jeszcze powalczy i da mu szansę.... wyczyscił, wybadał gdzie i od czego pojawia się bół.. i zastosował tym razem wodorotlenek wapnia.. po 2 tygodniach wynik leczenia był pozytywny i ząb ma juz wlasciwe wypełnienie :) :]
Fharris
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2014, 14:56
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Reklama