• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Czy ząb psuje się od środka? Prośba o interpretację zdjęcia

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Czy ząb psuje się od środka? Prośba o interpretację zdjęcia

Nieprzeczytany postautor: Tusiiiia » 02 sty 2014, 22:19

Witam,

Mój problem jest następujący: Rok temu trafiłam do dentysty z bolącą górną lewą czwórką. Okazało się, że próchnica jest bardzo zaawansowana. Dentystka powiedziała, że spróbuje jednak wyleczyć ząb bez leczenia kanałowego. Po borowaniu założyła plombę, którą określiła jako leczniczą (nie było to jednak zatrucie ani opatrunek tymczasowy tylko plomba, która miała wg dentystki wytrzymać ok roku). Minęło 8 miesięcy a mi się wydaje, że z zębem się coś dzieje. Nie boli ale cały czas go czuję. Dochodzi do tego wieczny okropny niesmak w ustach. Trwa to już kilka miesięcy. Musiałam zmienić dentystę z powodu przeprowadzki i byłam z tym problemem u nowego dentysty, który stwierdził, że wg niego wszystko jest ok (tylko rzucił okiem na tego zęba). Zrobiłam więc na własną rękę zdjęcie rtg tego zęba. Czy mógłby ktoś rzucić okiem na zdjęcie? Czy widać na nim jakieś zmiany od wewnątrz? Byłabym wdzięczna za interpretację, zanim wybiorę się znów do dentysty.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
Tusiiiia
Początkujący

Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Czy ząb psuje się od środka? Prośba o interpretację zd

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 02 sty 2014, 22:36

Hej, bez wizyty się nie obejdzie. Na zdjęciu widać,że najprawdopodobniej jest zmiana okołowierzchołkowa - świadcząca o procesie zapalnym w zębie. Ciężko jednoznacznie stwierdzić który ząb jest przyczyną- albo 4 albo 5 ( nieprawidłowo przleczona kanałowo) . Dawno temu 5 była leczona?
Dodatkowo ubytek w 2jce od strony 3 .
intoxication
Weteran

Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Czy ząb psuje się od środka? Prośba o interpretację zd

Nieprzeczytany postautor: grak » 07 sty 2014, 08:58

Zdjęcie oceni dentysta i zrobi to co trzeba. Wielu przypadków problemów z zębami po prostu nie da się wykryć wyłącznie na podstawie tego co widać - systematyczne robienie zdjęć również jest kluczowe dla kontrolowania zmian i ewentualnych chorób.
grak
Hero member

Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie