• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: Bonnie » 01 sty 2014, 21:13

Witam!
Jakiś czas temu ułamał mi się kawałek ósemki. Ząb został zaplombowany, ale pojawił się dziwny ból.. występuje przy nacisku i kiedy dotykam plomby np. przy myciu zębów. Ból jest dość dziwny, przy dotyku haczykiem dentystycznym (szczególnie jedno miejsce) mogę go porównać do bólu odsłoniętej szyjki albo jakbym miała nerw na wierzchu.. okropne uczucie. Natomiast przy ucisku podczas jedzenia czegoś twardszego ból ma charakter takiego kłucia jakbym miała tam igłę..
Po tym jak zgłosiłam to mojemu stomatologowi- założono tlenek cynku na jakiś czas po czym zaplombowano.. Niestety dalej było to samo. Postanowiłam pójść z tym do innego dentysty. Wymieniono plombe... i znowu jest to samo! przy czym teraz mam wrażenie,ze ząb reaguje jeszcze bardziej!
Proszę pomóżcie bo jestem załamana. Ząb 3 razy rozwiercany i nic nie pomaga:( Dodam,że tak na ciepło czy na zimno ząb nie boli. Dzieje się to wszystko podczas dotyku. Nie wiem może to wynika z tego,że po tym jak ten ząb się złamał to plomba kiepsko w nim siedzi? Nie mam pojęcia :( Proszę o pomoc
Bonnie
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2014, 20:28
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 02 sty 2014, 09:08

Hmm, dziwna sprawa. Która ósemka? Od której strony się ułamała? Zrób sobie zdjęcie tego zęba. Może np złamaniu uległa część korony pod dziąsłem i plombowanie nie uszczelnia tego miejsca. Jak ząb reaguje przy nagryzaniu to można go trochę odciążyć i wyłączyć chociaż częściowo ze zgryzu ( jest ósemka przeciwstawna? )
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: Bonnie » 02 sty 2014, 16:40

To jest prawa ósemka na dole. Ułamała się razem z plombą od strony 7, a właściwie została 'wyciągnięta' przez ciągnącą gumę. I właśnie ten ból najbardziej odczuwam od strony siódemki, w tym miejscu gdzie na zdjęciu widać taką 'pustą' przestrzeń.
Ósemka przeciwstawna jest. Dzisiaj zrobiłam zdjęcie. Zamieszczam najwyraźniejsze jakie mi się udalo zrobić.
Obrazek
Bonnie
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2014, 20:28
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 02 sty 2014, 22:30

Zdjęcie takie oo. Wydaje mi się,że jest ubytek właśnie od strony 7 i generalnie głęboko sięgające wypełnienie od pow żującej . Szpara ozębnej szczególnie w korzeniu bliższym poszerzona.
Wg mnie albo do leczenia kanałowego albo do usunięcia.
w 7mce - baaardzo głęboki ubytek sięgający prawie do komory - ząb do dokładniejszej diagnostyki i obserwacji.
w 6tce - widzę,że ząb po leczeniu kanałowym i korzeń dystalny troszkę niedopełniony ( może np lepiej się nie dało, nie wiem, warto się tym zainteresować). Dodatkowo w 6tce od strony 7 nieszczelna plomba do wymiany.
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: Bonnie » 03 sty 2014, 02:27

Dziękuję za cenne uwagi.Mam jeszcze pytanie odnośnie tego ubytku w siódemce.Czy jest możliwość ze ten widoczny na zdjęciu ubytek to może być jakieś zaciemnienie, które powstało podczas robienia zdjęcia? Tak pytam bo patrzę na zdjęcie panoramiczne co prawda robione 2 lata temu i ta 7 wówczas miała całe wypełnienie.Wiem że zęby sie 'psują' ale nie sądziłam ze po leczeniu wytrzyma tylko 2 lata :( Dodam że ząb ten mnie nie boli..
Bonnie
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2014, 20:28
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 06 sty 2014, 15:14

Niektóre plomby nie dają obrazu rtg więc może np ten ząb jest zaplombowany właśnie takim materiałem ( bo ma plombę tak?? ) . Natomiast jeśli nawet tak to wypełnienie sięga tak głęboko ,że prędzej czy później może dojść do zapalenia miazgi i wtedy będzie potrzebne leczenie kanałowe. Będąc u dentysty poproś o sprawdzenie żywotności tej 7.
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: Jolantta » 29 maja 2014, 20:30

jak masuje szczękę na zewnątrz pod ósemka na dole z lewej strony ,to odczuwam ból taki jak by był po siniaku jak się uderzymy co to jest ,bo boli tylko jak to miejsce dotknę a tak nie.ósemka była już parę lat temu plombowana i akurat na styk wyrosła na końcu dziąsła.
Jolantta
 

Odp.: Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 30 maja 2014, 17:35

Do gabinetu a nie na forum z takimi rzeczami!!!!

Ludzie myślą,że wejdą na forum , zapyatają , napiszą i problemy same znikną i obejdzie się bez wizyty, a tak najczęściej nie jest!!!!!
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Ból ósemki po leczeniu, plomba zmieniana 3 razy! :(

Nieprzeczytany postautor: Kazikdobry » 27 cze 2022, 09:02

intoxication pisze:Do gabinetu a nie na forum z takimi rzeczami!!!!

Ludzie myślą,że wejdą na forum , zapyatają , napiszą i problemy same znikną i obejdzie się bez wizyty, a tak najczęściej nie jest!!!!!


Dokładnie się z Tobą zgadzam - pierwsze co robię to idę do swojego stomatologa a nie szukam info w necie!!

_________________________
https://www.makeonline.com.pl/plakat-czarno-bialy/
Kazikdobry
Weteran
 
Posty: 421
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

  • Reklama