• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Dolna jedynka-wyrywać ?

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Dolna jedynka-wyrywać ?

Nieprzeczytany postautor: micek331 » 02 paź 2013, 10:09

Witam! Jestem tutaj pierwszy raz, więc za wszelkie błędy z góry przepraszam.

Mam problem z dolnymi jedynkami.
Zaczynając od początku..mam obecnie 19 l , gdy miałem ok 8-10l miałem ostry wypadek rowerem, złamałem mostek na podniebieniu i wybiłem większość zębów przez uderzenie z durzą siłą brodą w chodnik ..
Teraz mam taki problem, że od kiedy pamiętam cały czas rusza mi się (mogę powiedzieć na około, i mam wrażenie, że zaraz wyleci) lewa dolna jedynka, lecz nie jestem pewien czy nie jest to ząb mleczny, bo z tego co słyszałem w szpitalu zęby mi wszywali z powrotem.. Moją sytuację przedstawiam na zdjęciu... Ostatnio ząb po niektórych posiłkach trochę mnie swędzi (lecz nie boli gdy go nie ruszam), do tego sprawia mi ból gdy go mocniej odegnę lub przy intensywniejszym szczotkowaniu zębów oraz zauważyłem wokół zęba niewielkie, lecz widoczne obrzmienie .. Szczerze mówiąc próbowałem dwukrotnie sam usunąc zęba, ale jest to zbyt bolesna operacja jak dla mnie na własną rękę i zdecydowałem się iść do dentysty..Dzisiaj miałem się rejestrować ale coś mnie tknęło i pomyślałem, że skutkiem usunięcia zęba może być seplenienie..nie wiem co robić.. Kiedyś na pewno wstawię ubytki, lecz jak na razie nie bardzo mnie na to stać, bo dowiedziałem się, że potrzeba mi cztery implanty+ dwie koronki czego łączna kwota ok. 3000zł .
Pytanie.. Czy należałoby pozbyć się tego zęba i czy jest możliwość, że będę bez niego seplenić. ?? I jakie konsekwencje mogą wystąpić, gdy zrezygnuję z zabiegu ??
Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
micek331
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2013, 10:04
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Dolna jedynka-wyrywać ?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 03 lis 2013, 11:39

konieczne jest zdjęcie RTG, potem można się zastanawiać nad usuwaniem.
Konsekwencje po usunięciu jedynki? Poza brakiem tej jedynki seplenienie nie powinno wystąpić, bo gdyby miało, to już by wystąpiło, ten jeden ząb nie zmieni tak diametralnie sytuacji, a na seplenienie wpływają najbardziej zęby górne.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Dolna jedynka-wyrywać ?

Nieprzeczytany postautor: grak » 22 lis 2013, 08:42

Warga może ci nieco inaczej wyglądać, bardziej wpadać do środka. Na przyszłość radzę systematyczne wizyty i dobre podejście do pielęgnacji zębów. Sądzę, że tej sytuacji można było uniknąć, gdyby tylko ci na tym zależało... I coś byś w tym kierunku faktycznie robił.
grak
Weteran
 
Posty: 108
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Dolna jedynka-wyrywać ?

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 11 gru 2013, 22:13

J.w. - przede wszystkim zdjęcie. Być może okaże się ,żę zęba trzeba będzie przeleczyć kanałowo . ( 1 są refundowane przez NFZ więc leczenie możesz mieć za darmo). Po leczeniu jest szansa,że ząb się chociaż trochę ustabilizuje. Dodatkowo można go zszynować z sąsiadem.
W kwocie nie zgubiłeś jakiejś cyfry? 3000 to zapłacisz pewnie za 1 implant niestety.
pozdrawiam
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: Dolna jedynka-wyrywać ?

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 12 paź 2021, 15:41

micek331 pisze:Witam! Jestem tutaj pierwszy raz, więc za wszelkie błędy z góry przepraszam.

Mam problem z dolnymi jedynkami.
Zaczynając od początku..mam obecnie 19 l , gdy miałem ok 8-10l miałem ostry wypadek rowerem, złamałem mostek na podniebieniu i wybiłem większość zębów przez uderzenie z durzą siłą brodą w chodnik ..
Teraz mam taki problem, że od kiedy pamiętam cały czas rusza mi się (mogę powiedzieć na około, i mam wrażenie, że zaraz wyleci) lewa dolna jedynka, lecz nie jestem pewien czy nie jest to ząb mleczny, bo z tego co słyszałem w szpitalu zęby mi wszywali z powrotem.. Moją sytuację przedstawiam na zdjęciu... Ostatnio ząb po niektórych posiłkach trochę mnie swędzi (lecz nie boli gdy go nie ruszam), do tego sprawia mi ból gdy go mocniej odegnę lub przy intensywniejszym szczotkowaniu zębów oraz zauważyłem wokół zęba niewielkie, lecz widoczne obrzmienie .. Szczerze mówiąc próbowałem dwukrotnie sam usunąc zęba, ale jest to zbyt bolesna operacja jak dla mnie na własną rękę i zdecydowałem się iść do dentysty..Dzisiaj miałem się rejestrować ale coś mnie tknęło i pomyślałem, że skutkiem usunięcia zęba może być seplenienie..nie wiem co robić.. Kiedyś na pewno wstawię ubytki, lecz jak na razie nie bardzo mnie na to stać, bo dowiedziałem się, że potrzeba mi cztery implanty+ dwie koronki czego łączna kwota ok. 3000zł .
Pytanie.. Czy należałoby pozbyć się tego zęba i czy jest możliwość, że będę bez niego seplenić. ?? I jakie konsekwencje mogą wystąpić, gdy zrezygnuję z zabiegu ??
Z góry dziękuję. Pozdrawiam.


I co wyszło z tego?
Mój syn też miał tak że uderzył o chodnik ale robiła się przetoka



____________________________
https://www.kostka-brukowa.szczecin.pl
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Reklama