• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Trudny do zdiagnozowania problem.

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: mandarynek » 08 gru 2012, 22:57

Dzień dobry,

od kilku miesięcy towarzyszą mi bóle zębów i trzaski w stawie skr- żuchwowym. Nie wiem czy jedno ma coś wspólnego z drugim. Bolą mnie tylko górne tylne zęby, po lewej stronie 6, 7 i 8, po prawej 7 i 8. Wszystkie już w mniejszym lub większym stopniu były niestety leczone. Prawa 7 i 8 reagują bólem nawet na lekkie stukanie szczoteczką, 7 bardziej, z lewej wszystkie 3 reagują bólem na stukanie, 8 chyba najbardziej. Ból jak gryzę kanapkę jest niemal nieodczuwalny, prawa strona nie reaguje na zimno. Po lewej na gryzienie reaguje 6 i 7 wyraźnym bólem, 8 mniej. Cała lewa górna strona o 6 w dal reaguje również bólem na zimno. Obie ósemki górne reagują bólem na mycie szczoteczką, dziąsła też reagują nieprzyjemnie, za to na dole wszystko w porządku. Mogę mocno szczotkować i nic. Ból po obu stronach potrafi przejść na czoło i okolice powiek, bardziej po prawej, dochodzi do tego pieczenie. Po lewej ból w mniejszym stopniu schodzi na czoło, za to robi się tak jakby miękko pod okiem. Na zdjęciu pantomograficznym dentysta nie stwierdził nic niepokojącego. Na oko również. Kolejnemu podejrzana wydała się lewa 7, otworzył ją, wsadził lekarstwo i powiedział, że miazga jest jak ogień. Gdy nie przestanie boleć, trzeba będzie go uśmiercić. Boli niewiele, znacznie boli gdy zagryzam.
Codziennie jestem na przeciwbólowych. Słabo śpię, jestem osłabiony, w nocy budzę się często, serce jakoś mi mam wrażenie czasem szaleje. Rano pozbywam się z gardła żółtej, lepiej wydzieliny i wydaje mi się, że właśnie bierze się z tej niezdiagnozowanej przyczyny. Zatoki mam czyste, przeziębiony nie jestem. Co zrobić dalej? Jakie zdjęcie wykonać by zdiagnozować przyczynę bólu? Nie chce mi się wierzyć, że aż 5 zębów ma problemy i dentysta się myli. Z drugiej niepokoi mnie ta miazga jak ogień. Może to jakieś zapalenie? Może to od stawów? Jak wykluczyć bądź stwierdzić stan zapalny w dziąsłach, stawach, zębach? Co robić dalej?
mandarynek
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2012, 22:19
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: brak
Kierunek studiów: brak
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 gru 2012, 12:07

Witam,
ciężko mi powiedzieć nie badając Pana. Oprócz zdjęcia pantomograficznego trzeba zbadać stawy skroniowo żuchwowe oraz ślinianki przyuszne. Przy braku diagnozy po tych badaniach warto pójść do laryngologa.
Czy bierze Pan jakieś leki? Ma choroby ogólnoustrojowe? Czy ostatnio były zakładane jakieś wypełnienia? Czy ma Pan stresujące życie?
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: szafiarka » 19 gru 2012, 21:32

pisze w tym wątku poniewaz także mam problem wymagający diagnozy. Otóż jakieś 4 tyg temu zaczął pobolewać mnie ząb, w zasadzie dwa zęby, na górze i na dole szóstka, ból raz jednego łapał, raz drugiego (w międzyczasie także głowa i zatoki, ale wzięłam Ibuprom zatoki przez kilka dni i przeszło)......Zęby , z czasem się uspokoiły.....Niedawno zaczęłam kurację złuszczającą na cerę preparatem akneroxid 5 (substancją aktywną jest nadtlenek benzolitu) i po ok 5 dniach stosowania zaczęły dokuczać mi znów te same zęby, na gorze i na dole po lewej, czyli szóstki.....Po ok 2-3 dniach brania ibupromu, kiedy ból nie ustępował, wręcz narastał, zaczęło bolec mnie ucho, potem gałka oczna, potem łuk brwiowy i tak na przemian, za każdym razem coś innego, potem znów ząb i tak w koło Macieja, wszystko po lewej stronie twarzy, poszłam do stomatologa (nowy gabinet, pierwszy raz u niego byłam). Zrobił przegląd, stwierdził kilka ubytków, obok górnej szóstki tam gdzie czułam dyskomfort-pobolewanie stwierdził że piątka jest do leczenia i na dole szóstka która także pobolewała razem z siódemką obok. Wyleczył piątkę przy znieczuleniu, po godzinie jak wrodziłam do domu, znieczulenie puściło i zaczęło mnie dalej bolec, i to mocniej, zarówno zrobiona góra jak i dól. Poszłam nazajutrz, czyli dziś, została zaplombowana piątka i szóstka, także ze znieczuleniem, chociaż tym razem nie zadziałało na mnie i bolało przeraźliwie, nie tylko borowanie w zębach (6 i 7 dolna), ale także góra nad nimi. Powiedzialam to dentyscie, że przez cale borowanie a także plombowanie mnie bolało, posmarował mi zęby jakimś żelem i kazał dzwoni następnego dnia, czyli jutro, jeśli nie przejdzie. Ból nie przeszedł, nasilał się z godziny na godzinę, a dodatkowo nie mogę przyłożyć górnych szóstek do dolnych z tej strony, gdyż przeszywa mnie silny nerwoból z każdym przytknięciem....Zęby są tkliwe, znośnie bolące cały czas, a przy dotknięciu ich, zgryzaniu ból potworny......Pomyślałam że może dentysta źle mnie zaplombował, tzn niedokładnie coś za-borował i zalepił to plombą, wiec pojechałam na konsultacje do innego. Zrobiono mi panoramę całej szczeki, która niczego nie wykazała....Lekarz ostukiwał mi zrobione ostatnio 3 zęby, jednak nie byłam w stanie określić, który boli mocno przy ostukiwaniu, gdyż ból był lekki i za każdym razem w innym zębie.....Lekarz zalecił mi konsultację neurologiczną z podejrzeniem zapalenia nerwu trójdzielnego, jutro dopiero idę jak się dostane....Proszę o pomoc, bo jak neurolog wykluczy zapalnie nerwu (na dzień dzisiejszy nic poza zaplombowanymi świeżo zębami mnie nie boli, ani ucho, ani oko), na zęby biorę ibuprom masx ale średnio pomaga, nie mogę gryżc tą stroną.....Dentysta zasugerowal mi tez że byc moze jest to reakcja uczuleniowa na nadtlenek benzolitu zawarty w preparacie na trądzik....Z tym że na ulotce w możliwych skutkach ubocznych nic na ten temat nie ma, w internecie też nie znalazłam niczego, wiec chyba była bym jedynym przypadkiem w Polsce, gdyby to było prawdopodobne, z tym że to roztwor 5%, slaby, chyba najsłabszy z możliwie dostępnych, wiec w to chyba wątpię.....Dodam że rok temu miałam kanałowo leczoną lewą dolną piątkę chociaż bolała mnie prawa górna szóstka i zdjęcie także niczego nie wykazało, kanałowo leczona piątka była z wierzchu zdrowa, tzn bez ubytku i próchnicy, a zgorzel była przy korzeniu zęba, czego zdjęcie nie wykazało.....Czy możliwe jest że to uczulenie/nadwrażliwość na plomby i minie z czasem, czekać kilka dni czy mimo szukać przyczyny w kanałach?Za kilak dni święta i nie chciała bym spędzać i z bólem zębów....
szafiarka
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2012, 21:05
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: mymy » 23 gru 2012, 00:10

a nikt nie zbadał zębów na żywotność... W tym przypadku to ważna czynność.
jak jest możliwość proszę zamieścić RTG.
ten preparat raczej nie ma nic wspólnego z zębami.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: PatrykW » 15 lip 2020, 15:30

Z sercem najlepiej iść do kardiologa. Niech zbada, będziesz spokojniejszy. Od siebie polecam miejsce https://kardiolog-warszawa.waw.pl w którym miałem przyjemność być kilka razy na badaniach.
PatrykW
Aktywny
 
Posty: 28
Rejestracja: 01 lut 2019, 19:10
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: awrarw
Kierunek studiów: rawrwarawrwar
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: arawrawrawr
Uczelnia: rawrarawrwr
Pracuję: Tak

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: Aimee » 26 paź 2020, 22:52

Tak. W końcu serce to najważniejszy nasz narząd, dlatego wszelkie niepokojące symptomy nie ma co bagatelizować sobie. Z tego co ja wiem Centrum Medycznym Gamma w Warszawie ma dobrych kariologów, którzy pozwalają wykryć wiele chorób i zastosować odpowiednie metody leczenia. Warto do nich się wybrać.
Aimee
Weteran
 
Posty: 818
Rejestracja: 28 gru 2018, 14:03
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: brak
Kierunek studiów: nie ważne
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: Poznań
Pracuję: Tak

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: Deysi » 08 sty 2021, 18:42

Przepraszam, ale pan pisze o zębach, nie o leczeniu serca. Wiemy wszyscy, że można iść do kardiologa, zrobić sobie echo serca Lublin i zdiagnozować problem, ale tu raczej mówi się po prostu o leczeniu zębów. Warto czytać wątek, a nie tylko sam temat. Wydaje mi się to naturalne, ale nie wszyscy mają właśnie takie samo zdanie.
Deysi
Weteran
 
Posty: 281
Rejestracja: 06 lip 2019, 19:30
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: Lenna23 » 07 wrz 2021, 10:10

Niestety wiele chorób jest ciężkich do wykrycia. Na szczęście jeżeli chodzi np. o wodogłowie mamy szansę na podjęcie skutecznej terapii, oczywiście jeżeli trafimy do lekarza, który będzie potrafił postawić trafną diagnozę.
Lenna23
Weteran
 
Posty: 118
Rejestracja: 27 sie 2017, 22:17
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 16 lip 2022, 12:55

Na szczęście nie ma teraz problemu z tym, aby trafić sobie do dobrych specjalistów. Jeśli jest jakiś problem z sercem to Prywatne Gabinety Kardiologiczne dr n. med. Janusz Sielski w Kielcach mają odpowiednie opinie. Oferuję szereg wielu badań, które sprawdzą stan Waszego zdrowia.
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Trudny do zdiagnozowania problem.

Nieprzeczytany postautor: grak » 18 wrz 2023, 13:12

A polecacie mi jakiegoś kardiologa z Kielc? Potrzebny jak najszybciej.
Znacie ich - https://kardiolog-kielce.pl/ ?
Ewentualnie gdzie jeszcze warto pytać, aby wszystko szło zgodnie z oczekiwaniami?
Podpowiedzi, sugestie?
grak
Weteran
 
Posty: 106
Rejestracja: 13 lut 2012, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

  • Reklama
cron