• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

ból po wyrwanej 6-tce

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

ból po wyrwanej 6-tce

Nieprzeczytany postautor: bibol » 06 paź 2012, 21:51

Witam, zacznę od samego początku jakieś 6 lat temu dentysta musiał u mnie leczyć kanałowo dolną 6-tkę. W przeciągu tego czasu parę razy była ona też wypełniana. W końcu jakiś rok temu kawałek zęba mi się ukruszył, od tego czasu nie byłem u dentysty. Miesiąc temu ząb się ponownie ukruszył i zostało jakaś 1/4 części trzonowej, resztę czyli korzeń pokryła próchnica... Domyślałem się że to już koniec tego zęba i zwlekałem z wizytą u dentysty, ponieważ się panicznie boję :( Tydzień temu w niedzielę zaczął pobolewać stwierdziłem, że idę na wyrywanie. W środę dentystka zrobiła zdjęcie resztki zęba i stwierdziła, że trzeba usuwać. Po dwóch znieczuleniach rozwierciła ząb na dwie części i przez kolejne 30 min dłutowała korzenie. Ból był nawet do zniesienia, po usunięciu 2 korzeni wsadziła jakieś lekarstwo, kazała przez 30 min zgryzać opatrunek i nie jeść przez co najmniej 2h. Dentystka dodała, że było zapalenie ropne. W środę ok 23:30 zeszło znieczulenie i zaczął się straszny ból, cała noc nie przespana chociaż zażyłem tabletki przeciw bólowe. W czwartek i piątek bolała cała rana po wyrwanym zębie. Jednak od zeszłej nocy ból jest tylko obok 5-ątki i w tym miejscy też rana się nie zasklepiła, co jakiś czas pojawia się trochę krwi. Ból promieniuje i nie wiem czy to ta 5-ątka nie boli. Moje pytanie brzmi czy według Państwa wszystko jest prawidłowo?? Czy nie powinienem dostać jakiegoś antybiotyku ??? Czy dentysta nie powinien zrobić zdjęcia kiedy ząb został już usunięty?? Czy mam się udać na wizytę do dentysty, czy po prostu przez jakiś czas będzie taki mocny ból??
bibol
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:19
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: ból po wyrwanej 6-tce

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 paź 2012, 22:31

Warto udać się na kontrolę czy zębodół goi się prawidłowo. Mogło wdać się zakażenie lub został wypłukany skrzep.
Zdjęcie RTG warto robic przed usuwaniem, a po tylko gdy jest obawa że kawałek zęba pozostał.
Antybiotyk jest zbędny gdy nie ma objawów ogólnych (np. wyższa temperatura, dreszcze) oraz obrzęku.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ból po wyrwanej 6-tce

Nieprzeczytany postautor: bibol » 10 paź 2012, 00:19

Byłem wczoraj, RTG nie wykazało żadnych problemów. Dentystka twierdzi, że jeszcze ma boleć... Dzisiaj jak by lepiej, ból mniejszy, obrzęk dziąsła też się zmniejszył. Zapomniałem zapytać dentystę kiedy wyciągnąć lekarstwo ???
bibol
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:19
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: ból po wyrwanej 6-tce

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 paź 2012, 11:42

jeśli było coś włożone do zębodołu to nie wyciągać tego! Jeśli to była biała gąbka to do 72 godzin powinna rozpuścić się sama. Jeśli takie jakby brązowe niteczki to może potrwać to trochę dłużej. Jedynie jak jedzenie jakieś wpadnie to delikatnie wydłubać.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

  • Reklama