• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: mistrzuniu10022 » 11 sty 2011, 19:06

Witam!!!!!!!!!!
Moim problemem są silne bóle zębów i szczęki z promieniowaniem na twarz i uch.Po wizycie u stomatologa i prześwietleniu szczęki okazało się że jest to ropień kości szczękowej.Dostałem antybiotyk ,,Clindamycin-MIP''biore go już kilka dni ale ból nie ustępuje.Czym jest spowodowana ta choroba i jak ją leczyć.Jakie są tego konsekwencje i czy grozi mi interwencja chirurga.
mistrzuniu10022
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2011, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Asystentka/Higienistka
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: mymy » 12 sty 2011, 00:00

Witam!
Skoro zapalenie ropne powstało od zęba to sam antybiotyk nie pomoże... Trzeba leczyć PRZYCZYNĘ, czym jest w tym wypadku ząb - potrzebne jest leczenie kanałowe, a najlepiej usunąć ząb. Nie widziałem zdjęcia i nie wiem jak wygląda ząb lecz na podstawie podanych informacji leczenie kanałowe + antybiotykoterapia to prawidłowe leczenie. Proszę zamieścić zdjęcie a będę mógł więcej pomóc.
W którym miejscu jest to zapalenie? Od jak dawna są objawy? Czy jest obrzęk tkanek miękkich twarzy? Jeśli tak to w którym miejscu? Wtedy będzie można mówić o dalszych konsekwencjach. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

powracajace bole

Nieprzeczytany postautor: Jolanta » 01 mar 2011, 13:08

Co jakis czas bardzo boli mnie w okolicy gornej 6 i 7-ki.Bol promieniuje w kierunku oka.Do tej pory bylam przekonana , ze to tylko zapalenie dziasel.Przechodzilo på tygodniu plukania i smarowania Dento-septem.Zeby reagowaly na cieplo i zimno.Wlasnie jestem po kolejnym tygodniu walki z bolem , ktory przechodzi bez antybiotykow.Tym razem " czuje" jeden z zebow przy opukiwaniu.Nie jest to zdecydowany bol , ale odczucie jest inne , niz przy opukiwaniu innych zebow.Zdjecie nic nie wykazuje.czy konieczne jest rozwiercanie zebow i leczenie kanalowe?
Po drugiej stronie szczeki mam 2 koronki.Od jedne z nich ciagle ( od roku) czuje" zly "smak i zapach.Stomatolog patrzyl na to zewnetrznie i stwierdzil, ze najpropodobniej gdzies tam zalegaja jakies resztki.Strasznie mi to przeszkadza.Mimo ciaglego mycia i plukania, nic nie pomaga.Czy on nie powinien zdjac mi tej koronki i zobaczyc pod spodem?
Pozdrawiam
Jolanta
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2011, 12:42
Płeć: Kobieta
Jestem: Asystentka/Higienistka
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "-"
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: "-"
Uczelnia: "-"
Pracuję: Tak

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 mar 2011, 17:01

Witam,
co do pierwszego, jakie zdjęcie było robione? RTG? Z tego co Pani pisze ząb najprawdopodobniej jest do leczenia kanałowego. Trzeba w gabinecie zrobić test na żywotność zęba, ocenić wygląd korony, rozległość próchnicy, wtedy wszystko będzie wiadomo na 100%.
Co do drugiego, stosuje Pani nici dentystyczne? Czy nić gdzieś haczy? Czy po nitkowaniu zostaje na niej brzydki zapach? Możliwe ze to są resztki pokarmowe, możliwe że to zapalenie przyzębia. Potrzebna jest głębsza diagnostyka, łącznie ze zdjęciem RTG tego zęba, być może trzeba będzie zbić koronę i zobaczyć w jakim stanie jest kikut zęba. Był ten ząb leczony kanałowo?
Dziwi mnie jedynie fakt że lekarz stwierdził że możliwe iż zalegają tam resztki pokarmowe i nic z tym nie zrobił..
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: Aga » 09 wrz 2011, 22:59

Witam!
Od 2 tygodni bardzo bolą mnie zęby. Byłam u dentysty, okazało się że ząb jest do leczenia kanałowego- został wyleczony i założone lekarstwo, na wypełnienie byłam umówiona za tydzień od lekarstwa, które wcześniej wypadło. Ból nie ustępował więc przy wizycie kanał musiał zostać wyczyszczony jeszcze raz i do tego zrobiło się zapalenie kości. Ból niesamowity, promieniujący na ucho i głowę, dostałam antybiotyk Clindamycin-MIP. Biorę go od 4 dni- w sumie wzięłam 8 tabletek, dawka planowana jest na 6 dni. Ból ustępuje, tzn czuje że jest trochę mniejszy niż na początku ale wydaje mi się to za wolne. Chciałam zapytać ile to się może goić? Ciężko z tym normalnie funkcjonować.. Ból szczególnie nasila się w nocy, pomagają zimne okłady.
Aga
 

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 wrz 2011, 22:37

Witam,
proszę wrócić do dentysty i opowiedzieć o objawach.
Leczenie kanałowe zostało zakończone?
Pomocne może się też okazać zdjęcie RTG zęba.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: Aga1 » 14 wrz 2011, 10:44

Witam ponownie!
Byłam u dentysty- okazało się że kolejny ząb 6 jest bardzo rozdrażniony, dentysta wyjął z niego plombę i założył lekarstwo "na wyciszenie". Powiedział że jak dalej będzie tak bolał i ból nie będzie ustępował to należy zastosować leczenie kanałowe. Jestem już drugi dzień po założeniu lekarstwa, spokojnie przespałam 2 noce, jednak w ciągu dnia jeszcze trochę dokuczają mi bóle- najpierw zaczyna boleć ząb a później lewa strona głowy i ucha. Jak przyłożę głowę mocno do poduszki to ból powoli przechodzi. Czy to normalne? nie chcę brać już dłużej leków przeciwbólowych, bo od prawie 3 tygodni brałam takie codziennie.
Dziękuję za poprzednią poradę i proszę o opinie.
Pozdrawiam
Aga1
 

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 wrz 2011, 11:28

Witam,
a było robione zdjęcie RTG?
Z tego co Pani pisze raczej oba zęby nadają do leczenia kanałowego. Bez dokładnego wyczyszczenia i wypełnienia kanałów bóle mogą nie przejść, wtedy często i sam antybiotyk nie pomaga. Zalecam jak najszybszej przeleczenie tych zębów.
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: Aga2 » 14 wrz 2011, 12:45

Witam
Nie było robione RTG. Dentysta jak "otworzył" zęba to stwierdził też że nie wie czemu tak dokucza, bo on tam nie widzi zmian. Ząb był tak rozdrażniony, że nawet pod bardzo dużym znieczuleniem było lekko czuć ból przy wierceniu. Jak pisałam, zalecił żeby jak nie przestanie boleć w przeciągu dwóch dni odezwać się i przeleczyć ząb kanałowo. Jednak jak ból będzie się zmniejszał, to powiedział że by się z tydzień wstrzymał i może się wyciszy.
Jeżeli Pan twierdzi że to do leczenia kanałowego porozmawiam z dentystą. Dziękuję

Zapomniałam dodać że leczenie kanałowe wcześniejszej 5 zostało zakończone.
Aga2
 

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 wrz 2011, 14:02

Jeśli boli powyżej dwóch dni to raczej do kanałowego. A boli na zagryzanie? To przesądzi o wszystkim. Lekarstwo w zębach stałych się stosuje, lecz nie zawsze pomaga, czasem miazga obumrze, zależy od tego w jakim jest stanie. Boleć wtedy przestanie ale czynnik zapalny w postaci martwej miazgi pozostanie, dlatego gdy zostanie założone lekarstwo i przestanie boleć, dentysta powinien sprawdzić żywotność miazgi. Gdy będzie dodatnia, można zostawić, gdy ujemna - leczenie kanałowe. Jeśli nie przestanie boleć - leczenie kanałowe.
Czasem gdy są zmiany okołowierzchołkowe znieczulenie gorzej działa. Wtedy też lubi boleć na nagryzanie. A to czy zapalanie jest ostre czy przewlekłe - nie wiadomo, w takich przypadkach robi się zdjęcie RTG.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: Aga » 14 wrz 2011, 14:11

Na zagryzanie nie boli, jednak szczególnie jak jem coś gorącego się odzywał zanim zostało założone lekarstwo, teraz mniej. W takim razie poczekam do jutra- jutro 3 dzień od założenia lekarstwa, jak będzie dalej boleć dzwonie do dentysty.
Dziękuję bardzo za porady!
Pozdrawiam
Aga
 

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: mymy » 14 wrz 2011, 14:14

Proszę uprzejmie :)
Na ciepło bolało a zimno przynosiło ulgę? To mogła być zgorzel częściowa, ten stan jest bezwzględnie wskazaniem do leczenia kanałowego.
Ale najpierw plan jaki podałem w poście wyżej :-)
pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: Aga » 14 wrz 2011, 18:34

Witam ponownie!
Piszę tylko, żeby Pan wiedział jak się ostatecznie sprawy mają :) Poszłam do dentysty dzisiaj, wcześniej zrobiłam zdjęcie RTG. Ze zdjęcia jednak nic nie wynikało, oprócz tego że 5 jest dobrze i ściśle zaleczona kanałowo. 6 została uśmiercona, jednak nie tym nowoczesnym sposobem leczenia kanałowego, bo dentysty stwierdził że jak jest rozdrażniona to może źle reagować, dostałam więc truciznę i termin następnej wizyty za 2,5 tygodnia. Dentysta stwierdził, że jak nie przejdzie to już nie wiadomo co, najwyżej 8 ale z kolei ta na zdjęciu panoramicznym nie wygląda żeby jej miejsca brakowało, a jest już wyrośnięta w całości. Czekam więc na dalszy rozwój sytuacji.
Dziękuję raz jeszcze serdecznie i pozdrawiam!
Aga
 

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: beata0709 » 04 gru 2011, 16:03

mistrzuniu10022 pisze:Witam!!!!!!!!!!
Moim problemem są silne bóle zębów i szczęki z promieniowaniem na twarz i uch.Po wizycie u stomatologa i prześwietleniu szczęki okazało się że jest to ropień kości szczękowej.Dostałem antybiotyk ,,Clindamycin-MIP''biore go już kilka dni ale ból nie ustępuje.Czym jest spowodowana ta choroba i jak ją leczyć.Jakie są tego konsekwencje i czy grozi mi interwencja chirurga.


Witam ;) mam ten sam problem plus bolesmy obrzęk tkanek miekkich twarzy na dole po lewej stronie, szczególnie w okolicach kąta żuchwy. Wszystko wyszło od dolej 6, która jest raczej do usuniecia. Od dentysty dostałam skierowanie do chirurga szczękowego. Czy w trakcie przyjmowania antybiotyku oraz obrzeku moge usunac zęba i pozbyć sie problemu??? prosze o odpowiedz i serdecznie pozdrawiam :)
beata0709
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:57
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: --
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: ODZĘBOWE ZAPALENIE KOŚCI

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 gru 2011, 09:54

Witam,
nie tyle można, co nawet trzeba!
pozdrawiam :)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Następna

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości

  • Reklama