• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ból uparcie leczonej dwójki+jedynka

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ból uparcie leczonej dwójki+jedynka

Nieprzeczytany postautor: izka88 » 19 lis 2017, 02:59

Słuchajcie moją historią są już załami stomatolodzy z Krakowa i Nowego Sącza!
Otóz...bolała mnie dolna dwójka, reakcja na zimno nie do zniesienia, ból przy opikiwaniu. Więc decyzja- leczymy kanałowo. Ząb z zewnątrz wyglądał pięknie , żadnej mini dziurki nawet, na rtg czysto!!
Ale chciałam żeby cokolwiek zrobili z nim. Więc ok- kanałówka.
1wizyta , usunięcie miazgi , płukanie, tymi igiełkami dziwnymi majstrowanie,założony dexadent i do domu na 5 dni . I było ok dopóki działało znieczulenie. Jak przestało , myslalam że głową ścianę przebiję!!!! Urodziłam w zyciu 2 dzieci, a ten ból był gorszy jak porodowy kur...de!!! Jako że noc i trzeba wytrzymać do rana to dawaj ketonal, a potem nimesil i przetrwałam. Rano 08.00 ja już pod gabinetem niemalze na kolanach po nieprzespanej nocy i potwornym bólu.
DObra- wyciągamy dexadent, płuczemmy kanał, igiełki poszły w ruch. Założono ponownie dexadent , ale dentysta zrobił tzw wentyl, bo myślał ze może zab gazuje, nie wszystko widac na rtg. Ale ok niech robi co chcce, byle przeszło.
i było TROCHĘ lepiej. Trochę mam na myśli ten czas do nastepnej wizyty.
Codziennie ketonal i dawałam radę. Potem poszłam i mówię ze nadal cholernie boli i już teraz mi ten ból rozlał się na inne zęby i teraz to już totalnie jesten w kropce.
Ale dentysta patrzy, oglada jedynkę i mówi -leczymy dwójkę a w jedynce jest zgorzel. Nawet widoczny guzek z zewnatrz . DObra -otwieramy tą jedynkę koło tej leczonej dwójki. ZGORZEL, a zab nie dawał zadnych objawow bólowych.
I tak hasam z jedynką i dwojką i nadalnie wiem co wywoluje bol. W jedynce dexadent i usunuecie zgiorzeli . w swojce dexadent z weetylem.
Teraz z jedynki wtypadlo mi lekasrtwo i poczułam się ja w niebie. przestlo bolec
!!!!!!! teraz mam dzure jak berlin ale nie noli. co to moze oznaczac?
co robić z dwójką ? mam ochote wypier......oba naraz i zrobić most ceramiczny,czy leczyc nadal.
NA PANTOGRAMIE ZADNYCH ZMIAN, NA RTG ZADNYCH ZMIAN , A MNIE JUŻ przerasta to zeby całe 24 godziny bolało raz bardziej raz mniej ale jednak.
Usunąć?
Dodam ze dwójkę zaleczaliśmy 10 razy w sumie dexadentem, potem biopulpem, jodoformem.
Ogladano pod mikroskopem - czyste .tylko te kanały typowe..
co z jedyn która boli jak [wulgaryzm]....usunac/ usunac oba na raz?zwariuje chybe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
izka88
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2017, 02:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: pacjent
Kierunek studiów: pacjent
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: katowice
Uczelnia: US
Pracuję: Tak

Reklama

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

  • Reklama
cron