• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

spiłowane zęby

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

spiłowane zęby

Nieprzeczytany postautor: karkam » 06 sty 2011, 19:50

Witam i proszę o pomoc.
Niestety nie znam fachowego języka, ale miałam wstawianą 4 górną (zaczep o 5tke) niestety dentysta spiłował mi dolną 5 i 6 by ułatwić zgryz. Udało się to, jednak bolą mnie miejsca spiłowane, miejsce jest podrażnione, czy powinnam się udać znów na wizytę czy to tylko chwilowe podrażnienie zęba?
karkam
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2011, 19:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "-"
Rok studiów: -
Miasto uczelni: "-"
Uczelnia: "-"
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: spiłowane zęby

Nieprzeczytany postautor: mymy » 06 sty 2011, 20:33

Witam! Takie uzupełnienie na górze nazywa się mostem jednobrzeżnym. Nie wiem jak u Pani jest ze zgryzem lecz wnioskuję że po założeniu pracy protetycznej coś nie pasowało o zostały skrócone dolne zęby tak??
Więc jeśli tak, to nie powinno coś takiego mieć miejsca (choć przydałoby się zobaczyć zdjęcie i analiza zgryzu). Most powinien być takiej wielkości by pasował do dolnych zębów. Z czego jest ten most wykonany? Jak dużo zostały spiłowane te zęby? Czy zęby te zostały zabezpieczone fluorem po korekcie? Lekarz powinien poinformować o konieczności spiłowania, zrobić to jak w najoszczędniejszym stopniu oraz zabezpieczyć fluorem. Proszę odpowiedzieć na te pytania oraz jeśli jest możliwość to o zdjęcie, będę mógł wtedy bardziej pomóc, pozdrawiam serdecznie!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: spiłowane zęby

Nieprzeczytany postautor: karkam » 06 sty 2011, 21:33

tzn tak, ten most miałam robiony 4 lata temu, wówczas to 5ka była piłowana. pare dni temu kawałek się ukruszył, więc to co pozostało zostało wyciągnięte i "naprawione".Wczoraj okazało się że zgryz jest nieodpowiedni, to zamiast zająć się tą 5 by ją bardziej spiłować (co sama pozniej dentystka przyznala) zabrała się za dół i jednoczenię sam most tez troszke był piłowany.to nie jest porcelana. niestety nie mam zdjęcia. zęby nie zostały dużo spiłowane, tylko odrobinę, ale i tak czuje podrażnienie:/ niczym nie zostały pozniej zabezpieczone
karkam
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2011, 19:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "-"
Rok studiów: -
Miasto uczelni: "-"
Uczelnia: "-"
Pracuję: Nie

Odp.: spiłowane zęby

Nieprzeczytany postautor: mymy » 06 sty 2011, 23:14

Więc zęby takie MUSZĄ być zabezpieczone preparatem o dużym stężeniem fluoru. Proszę wrócić do dentysty i się o to upomnieć.
Dolegliwości czuć cały czas czy tylko np. podczas jedzenia lub wciągania powietrza? To by sugerowało, że szkliwo zostało na tyle spiłowane, że została odsłonięta zębina. Może to skutkować zapaleniem miazgi (o ile to już nie jest objaw zapalenia..). Niestety popełniono podwójny błąd, musi Pani wybrać się do gabinetu po pomoc. Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: spiłowane zęby

Nieprzeczytany postautor: karkam » 06 sty 2011, 23:20

przy jedzeniu, przy wciaganiu powietrza już nie, ale wczoraj tak, nie wiem jak przy myciu bo omijałam dziś ta strone. jutro wybiore sie tam spowrotem, być moze bedzie inny dentysta, ale nie wyjde dopoki nikt się nie zajmie tym, no i oczywiście nie dołoże kolejnej złotowki!!
dziekuje za pomoc
karkam
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2011, 19:40
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: "-"
Kierunek studiów: "-"
Rok studiów: -
Miasto uczelni: "-"
Uczelnia: "-"
Pracuję: Nie


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Reklama